Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi történik az SZDSZ-ben?

Mi történik az SZDSZ-ben?

Figyelt kérdés

Az én okoskodásom: Az EU választási vereség után csak egy teljes személyi megújulás menthetné meg a pártot.

Az új elnök tényleges ellenzékiséget ígér, ha jól értem (a koalíció újrakötése és a kívülről támogatás helyett)

Erre ma emblematikus szdsz figurák lépnek ki a pártból.


Mi történik?


Bár én a legkevésbé vagyok SzDSz szimpatizáns, kérem, hogy a párt szidása helyett értelmes válaszokat írjatok. Ha lehet SZDSZ szimpatizánsok.


2009. júl. 13. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Fontos ez még? Nem valószínű, de azért rágódhatunk rajta.


1. válasz: Lényegében semmi nem történik. Ebből a szempontból kulcsmondat, hogy Retkes A. azt mondta, a kormányt, mint testületet nem támogatják, de a válságkezelést igen. Na és akkor mi van? Eddig is ez volt, legfeljebb a duma más, de életben fogják tartani a kormányt, ahogy mondani szokták "az ország érdekében"


2. A másik vonulat hasonló ahhoz, ami az MDF-ben is zajlott/zajlik, vagyis, hogy le akarják cserélni a régi gárdát vezetőstül, tagságostul. A helyzet itt annyival reménytelenebb, hogy az MDF-nél legalább tudjuk, kire/mire cserélnek (Bokros-hívőkre, Hit Gyülekezetre), az viszont teljesen homályos, hogy a változó SZDSZ-duma kinek kellhet.

2009. júl. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Kétségbeesett kísérlet arra, hogy a már lejáratott arcokat eltakarítsák a párt környékéről, és friss emberekkel, kissé változó megnyilvánulásokkal összeszedjenek 5%-nyi szavazatot. Szerintem nem fog sikerülni, és 2010 után a párt eltűnik a süllyesztőben, ahova valljuk be teljesen megérdemelten kerül. Normálisabb liberális szavazókat elviszi az LMP, és/vagy esetleg az MDF, az SZDSZ-nek már csak az a maximum néhány ezer hivatásos rettegő marad akit eddig is be lehetett hülyíteni a "fasiszta-veszéllyel".
2009. júl. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
8%

Mondjuk a fasiszta veszély igenis létező probléma !


Az szdsz el fog tünni, mert teljesen lejáratodott és sajnos lejáratták a liberalizmus eszméjét is amit valójában sosem képviseltek.

szdsz szimpatizánst keresel ? Nehéz ügy :)

2009. júl. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%
most nem a megmaradt 3 tagból választották az új elnököt? :)
2009. júl. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
91%

Megválasztottak elnöknek egy Retkes nevű közgazdasági doktort, aki a doktorátusát egy degree millben szerezte. Business as usual.


"Az új elnök tényleges ellenzékiséget ígér, ha jól értem"


Kicsit nehéz lesz ez a tényleges ellenzékiség, mert közben támogatni akarja a kormányt.


Az SZDSZ-nél évtizedek óta nincs kapcsolat tettek és szavak között. Ezt hazudozásnak és képmutatásnak hívják, és ez okozza az SZDSZ pusztulását.

2009. júl. 14. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!