Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit tennél azokkal, akik nem...

Mit tennél azokkal, akik nem az általad támogatott pártra szavaznak?

Figyelt kérdés

Megvernéd őket, gratulálnál nekik, lesajnálnád őket, ordítoznál velük, vagy inkább el se mennél szavazni?

A demokratikus sokszínűség olyan, mint a szivárvány, kellenek bele a színek - a tiéd is kell bele.

Az a társadalom él jólétben, amelyik többfelé szavaz, de egy irányba dolgozik. Legyen kövér a szomszéd tehene, mert akkor a tiéd is jobban legelhet.


2009. júl. 14. 17:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
semmit
2009. júl. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Mindenkinek joga van azt támogatni, akit akar. Tulajdonképpen még irigylem is kicsit azokat, akik a mai Magyarországon találnak olyan pártot, akit szívből támogatni tudnak. Engem már a politika szótól is sokszor hányinger kerülget.
2009. júl. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
kiröhögném őket és sajnálnám ostobaságukért.... de ha a köv. választáskor egy másik párt nyer, és utána ugyanolyan szarban lesz az ország, nem felejtem el majd a szemükre vetni a párt szavazóinak...
2009. júl. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
És mi van akkor,ha aki röhögni akar a másikon ő dönt ostobán? Mindenki arra szavaz,akire akar,és akit jobbnak vél.Sem kiröhögni,sem veszekedni vele nem lehet.
2009. júl. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
semmit, de ez egy igen hülye kérdés. mert előbb a mocskos kummunistáktól kell megtisztítani a közéletet aztán majd lehet ilyeneken gondolkodni
2009. júl. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%
Lehet,hogy te csak a kommunistákat tartod mocskosnak,de szerintem a Fidesz sem különb.Akkor most melyikünknek van igaza?
2009. júl. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Semmit, mert semmi közöm hozzá. Ahogy másnak sincs semmi köze hozzá, hogy én miért az LMP-t fogom támogatni jövőre is. Függetlenül attól, hogy én utálom a jelenlegi parlamenti pártokat, mert szerintem mind a 4 mocskos banda, és kell a frissítés az újakkal, a jelenleg még kicsikkel, de növekvőkkel (ezalatt pillanatnyilag 2 pártot értek, de csak 1-re lehet szavazni, kívánom, hogy mindkettő jusson be), ha valaki mégis a jelenlegi parlamenti pártokra szavaz, szíve joga.
2009. júl. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A 'mocskos' 'kommunisták' többnyire nem mocskosak, bár nem is kommunisták. Megjegyzem, a 'neonáci' 'fasiszták' sem azok, a 'csőcselék' sem csőcselék. Megtisztítani nem lehet az országot senkitől, legfeljebb köztörvényes alapon, de attól az illető még magyar állampolgár marad.

Együttműködésre lenne szükség, hogy legalább a meg nem gondolt gondolatokat gyomláljuk ki egy kicsit. Válaszaitok nem sokat segítenek ebben, de sebaj! Biztos vagyok benne, hogy tudtok ennél jobbakat írni.

2009. júl. 14. 20:50
 9/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, én úgy gondolom, hogy együttműködni nekünk, egyszerű állampolgároknak kell, mert a parlamentben eddig csak azt bizonyították, hogy nem képesek rá.

Mi képesek lehetünk rá, de csak úgy, ha elhatárolódunk attól, hogy éppen hogyan acsarkodnak a nagy házban (azon túl, hogy elmegyünk szavazni, nem kéne, hogy túlságosan érdekeljen), és a közös célokért közösen dolgozunk.


Akik erre képesek, azok tudnak együttműködni, akik nem, és mindig csak a saját érdekeiket nézik, azoktól ne várj csodát.


Mondok erre 2 példát:


1. A baráti köröm, akikkel régebb óta ismerjük egymást, mint hogy a társaságnak több mint a fele egyáltalán szavazhatott. Már felnőttünk, és nagyon színes a politikai beállítottságunk, itt tényleg van minden. DE a legfontosabb kérdéseink nem a politika körül forognak, hanem hogy pl. hogyan csináljuk meg a közösségi házunkat, hogyan takarítsuk a közösen használt területeket, hogyan oldjuk meg, ha valaki segítségre szorul, ha valakinek már nem kell egy bútor, ki tudná a közösségből még hasznát venni, egy fellépéseinket (mivel ilyenek is vannak a közösségen belül) hogyan oldjuk meg, hány ember kell, hány autó, a gyerekek nyári táboroztatása hol, mikor, a baba-mama klub, ha valaki tud egy megüresedett állást, megy a körüzenet, hogy tud-e valaki megfelelő embert rá, ha valaki munkanélkülivé vált, tud-e valaki segíteni, nemrég indult egy segély-alap, amibe bárki bármennyit beleadhat, amit gondol és megengedhet, és a célja az, hogy bárki nagyon pocsék helyzetbe kerül a közösségből, úgy, hogy másképp nem tudna kikeveredni, vagy egy ideig nem tudja máshogy kihúzni, legyen miből, és ne haljon éhen addig se... stb. És a mi közösségünk halad előre, mert mindenkinek ez az érdeke. Ez egy plébániai közösség, egy római katolikus plébánia közössége (de vannak olyanok is, akik más vallásúak, vagy nem vallásosak, de mégis ide tartoznak barátokként) Budapesten.


2. A legutolsó munkahelyem a másik példa, ahol fogalmunk se volt senkinek arról, kinek milyen a politikai beállítottsága, de a vezetőség egyedül a saját zsebét nézte, és sorra rúgták ki a megbízható alkalmazottakat, és csalókkal paktumoltak le a háttérben. Hát a cég valahogy eldöcög, de most éppen eljárás zajlik ellenük az APEH-nél, mert bizonyítottan csaltak több dologban is, szóval vagy döcögni fognak tovább, vagy ha nagy bírságot kapnak, kis cégként akár össze is omolhatnak, de nagyokat kaszálni így nem fognak...

2009. júl. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

De ostoba kérdés...

Én is másvalaki viszonyításában másfelé szavazok.

Ahogy én is elvárom, hogy elfogadják a választásaimat, esetleg meghallgatva az ellenérveket, ugyanúgy viszonyulva máshoz, én is legfeljebb elmondom, hogy miért nem értek egyet velük, de tenni semmit se tennék ezen kívül, mert szabadon választhatnak.

Valójában nem csak, hogy ostoba a kérdés, de nem is értem...

Értem én, hogy egyfajta szeressük egymást gyerekek fílinget akar sugallni, de így?

A kérdés nem korrelál a sugallt dologgal.

2009. júl. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!