Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehet még ebben az országban...

Lehet még ebben az országban semlegesnek lenni? Ha nem, hova érdemes kivándorolni?

Figyelt kérdés

Egyre inkább úgy érzem, hogy a Magyarország nevű Közép-Európában található államocska történelmi nagyságához nem méltó a jelenlegi lakosság jelentős része. Szinte csak egy agyatlan csürhe maradt és az emberek mindenért megbélyegzik az embert.

Ha nincs bajod a cigányokkal, csak liberális görény lehetsz.

Ha nem utálod a kampós orrúakat, csak mocskos zsidó lehetsz.

Ha nem értessz egyet teljesen a Trianon előtti határok visszaállításával, csak magyarellenes lehetsz.

...és még sorolhatnám napestig amit ebben az országban kap az ember a munkájáért (a havi nettó kb. 500 € mellé, rosszabb esetben annyit se). Pedig én még talán szerencsésenek is mondhatom magam, mert olyan faluban élek, ahol a társadalmi és gazdasági problémák közül nem sok jelentkezik, de itt is rengeteg nemnormális él. Tudom, a világ minden részén vannak hülye emberek, de itt Magyarországon valamiért mindenki a másik agyára akar menni. Van még élettere Magyarországon a racionálisan gondolkozó, visszafogott és semleges középrétegnek vagy csak a szélsőségek fognak erősödni? Szerintetek hova érdemes költözni (ideiglenesen vagy véglegesen), ahol sok, innen elüldözött magyar él?



2012. júl. 21. 19:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én még adok egy esélyt az országnak, igaz fiatal vagyok, szal lehet rosszul teszem (főleg ha saját házat veszek mert tervbe van).


A gazdasági dolgok is zavarnak, de inkább jobban félek itt élni. Szeretek este sétálni, de sok "roma" kintvan nálunk is, így egyedül öngyilkosság (ne vedd szószerint de összevernek). 5000 fős városban élek, ebből itt kb 3500-4000 roma. Egyrésze rendes, de a fiatal 15-16-17 évesek már késsel meg ilyenekkel járnak este lopni.


Vicc, hogy saját országomban félnem kell az utcán este. Legalábbis egyedül.


Az anyagiakat leszarom, mert már csak azért is, mert számomra nem az a fő probléma. Ez így az ország akkor is "szar" lenne, ha 1 ft-ért kapnék 50 eurot. És nem lenne államadósság. És keresnél mint a "szar".


Attól is közveszélyes nyomorult ország ez.

2012. júl. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%
Jól látom, hogy csak baloldali példákat soroltál? Te nem vagy semleges!
2012. júl. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hova érdemes kivándorolni?

Bárhova ahol magas a GDP , életszínvonal és alacsony a munkanélküliség.


De elég csak átlépned Magyarország nyugati határán.


A magyarok kedvence Németország, kivándorlás terén oda mennek a legtöbben.

2012. júl. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

"Jól látom, hogy csak baloldali példákat soroltál? Te nem vagy semleges!"


Na látod, pont az ilyen gondolkodású emberekkel van a baj, mint te. Hozhattam volna akármilyen példát, ezek jutottak eszembe és szerinted én ettől máris baloldali vagyok, pedig nem is ismersz, csak olvastál pár sort a billentyűzemből és máris kezdődik az, hogy én milyen ember vagyok. A probléma meg a le van tojva.

Írhattam volna azt is, hogy a cigánybűnőzést és az avilágot nem képesek és nem is akarják felszámolni a hatóságok, meg azt is, hogy a poltikai elit szélsőjobbtól szélsőbalig egy balkáni mércével is korrupt banda. Csak ezekből a példákból nem biztos, hogy elegen magukra ismertek volna...

2012. júl. 21. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!