Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit jelképez ma az Árpád-sávos...

Ozmium42 kérdése:

Mit jelképez ma az Árpád-sávos zászló?

Figyelt kérdés

Leginkább azoktól kérdezem, akik használják, és kihangsúlyozom, hogy MA, azaz nem a történelmi aspektusokra vagyok kíváncsi. Elgondolkodtak-e már ezen? Azt az egyet leszámítva, hogy jobbikos kampányszínek.


És kérlek ne gyertek azzal, hogy már xy is használta réges-régen. Volt ez régen sok minden, fejedelmi jelképtől, harci lobogón át, a szabadságharc zászlajáig sok minden, még nyilas zászló is, mert ez ihlette őket.


De egy jobbikos tüntető felteszem sem nem Árpád vezér, sem harcba vonuló katona, sem Rákóczi szabadságharcosa, sem nyilas (utóbbi kettő nem is lehetne, mert azok a zászlók nem azonosak az Árpád-sávval).


Tehát, amikor kimentek Árpád-sávos zászlót lengetni, akkor ez mit hivatott megjeleníteni, képviselni, szimbolizálni?


Utórirat: láttam, hogy volt már több hasonló kérdés is, de egyikre sem érdemi válasz, átolvastam őket.


2012. júl. 22. 22:20
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Kb azt amit ma az újpesti tescoban láttam..


2 darab 150cm magas tarkopasz majom, nagy magyarország póló, nemzetiszín csecsebecsék, tarsolylemez az oldalukon meg minden szir szar amit el tudtok képzelni.


kasszasornál álva nézem a kosarukat...


Tesco energiaital, bóvli sör, leértékelt hús.


A csúcspoén most jön, az egyiknek felcsúszott a vállán a felső, és kivillant egy

Himlert ábrázoló rohamsisakos tetkó...

2012. júl. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
A nyilasprolikat.
2012. júl. 23. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Akik lengetik,azok nagy magyarnak képzelik magukat. De arról fogalmuk sincs,hogy ki és mikor használta ezt a zászlót először. Legtöbbje azt hiszi,hogy ez Árpád zászlaja.

Amikor a Jobbik divatba hozta,akkor azonosult a náci eszmékkel,a zsidó gyűlölettel. Függetlenül attól,hogy hány csík van rajta.

Az Árpádsávos zászló Szálasiék zászlója volt. Sem akkor,sem most nem számolja senki ezeken a zászlókon a csíkokat. Azonosnak látja a kettőt.

2012. júl. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%

,,Amikor a Jobbik divatba hozta,akkor azonosult a náci eszmékkel,a zsidó gyűlölettel. Függetlenül attól,hogy hány csík van rajta."


Akkor az USA zászló is erre utal, függetlenül attól, hogy hány csík van rajta, nem? Az nem jó válasz, hogy azon ott van az 50 csillag is, mert a nyilas zászlón is volt középen egy bazi nagy nyilaskereszt, az árpád-sávoson pedig nincs :)


Az öt csík öt, a nyolc pedig nyolc. A jobbikosok (azaz belőlük is a normálisabbja) direkt azért nem használja az ötcsíkost, mert nem tud vele azonosulni.

Amikor valaki ezzel jelenik meg, ezt használja, a magyarság egységét szeretné kifejezni, és azért ezzel a zászlóval, mert kb. Árpád idejében alakult ki a mai értelemben vett magyar nemzet (vérszerződés, stb.). Függetlenül attól, hogy egyesek szerint Árpádék nem használták ezt a lobogót, a szimbolikus jelentése ez.


Egyébként szerintem kinézetre is elég jól eltalált zászló, főleg, ha a fehér helyett eredeti ezüstszíná a sávozása :)

2012. júl. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem mindenki tisztában van vele, hogy azért ezt használják, mert hasonlít a nyilasok zászlajára.

Utána meg nagy büszkén magyarázzák, hogy nem is, mert eggyel kevesebb csík van rajta meg amúgy sincs rajta a nyilasok jelképe, csak a "büdös balliberális zsidók" akarják összemosni a kettőt.

2012. júl. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem meg mindenki tisztában van vele, hogy az öt nem egyenlő nyolccal. Érdekes, hogy pont azok szokták iskolázatlan tahóknak beállítani a ,,szélsőjobbosokat", akik nem képesek megszámolni egy zászló sávjait és különbséget tenni a kapott két darab egyjegyű szám között.


Egyébként ha annyira a nyilaspártiság lenne az oka a zászló használatának, akkor lehetne tenni az ötcsíkosba kaszáskeresztet, nyolcágú nyilaskeresztet, Renault jelet, nyelvnyújtós smiley-t, stilizált kombájnt, stb. Érdekes módon mégis az eredeti üres nyolcsávoshoz ragaszkodnak.

2012. júl. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azért aki ide jön fikázni a szélsőjobbot, az vegye már figyelembe, hogy én az ő véleményükre lennék kíváncsi, és nem a trollokéra. Köszönöm!
2012. júl. 23. 14:25
 8/9 A kérdező kommentje:
Kivéve persze ha a fikázó szavakat saját magára érti, úgy rendben :)
2012. júl. 23. 14:26
 9/9 anonim ***** válasza:
42%
Felszabadulást, nemezi érzelmet, hazaszeretetet, hagyományőrzést és azt hogy kiállsz a hazád mellett.
2020. máj. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!