Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csendőrség > Rendőrség?

Csendőrség > Rendőrség?

Figyelt kérdés

Olvastam itt több hozzászólásban is hogy a JObbik egyik programja a csendőrség bevezetése, azzal a céllal, hogy az majd a rendőrséggel karöltve, azt kiegészítve elősegítse a bűnmegelőzést, illetve a megvalósult bűnesetek felderítését azon szabályok alapján, melyek ma is hatályosak.


Itt jön az amit én nem értek. Ha pl egyes csoportok kaszákkal egymásratámadnak egy esküvőn pl; akkor oda ki fog vonulni a csendőrség, még akkor is amikor a rendőrök is sok esetben tartanak a kivonulástól? Vagy a csendőrség csak a pályaudvarokon garázdálkodó kéregetőkre és tolvajokra jelentene veszélyt? Egyáltalán miben lenne több vagy kevesebb egy csendőr, mint egy rendőr? Llenne fegyverük, milyen jogosítványaik lennének? És ami még fontosabb, kiből lehetne csendőr?


2009. júl. 15. 20:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Kb ugyanezeket a kérdéseket tettem már fel én is, és eddig nem kaptam rá értelmes választ még magától a Jobbiktól se, mert szerintük ezek csak "részletkérdések". Ez a csendőrség duma csak egy jó kampányfogás, jól hangzik, lehet vele szavazatokat szerezni. Ugyanúgy, mint ahogy a Jobbik "programjának" 90%-a, ez sincs kifejtve normálisan.
2009. júl. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%

Kb olyan lenne mint a polgárőrség csak kicsit nagyobb jogkörrel.

De szerintem egyelőre felesleges jobban kifejteni, majd mindent a maga idejében. Ez a probléma még nem aktuális.

2009. júl. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

A csendőrök nagyobb jogkörrel rendelkeztek, mint a rendőrök, ennél fogva hatékonyabbak voltak. A csendőr ha elkapott egy bűnözőt, saját belátása szerint dönthetett az illető sorsáról - itt nem arra kell gondolni, hogy ott helyben a csendőr gondolt egyet, és agyonlőtte a tolvajt, hanem amit ellopott azt visszavitette vele, és talán még jól agyon is lett verve, hogy többször ez ne forduljon meg a fejében.

De elismerem, nem tudom pontosan, hogy volt, tehát a szavaimat nem kell készpénznek venni.


Egyébként itt egy link arról, hogy kikből állt a Csendőrség, és milyen volt a felépítése.


[link]



Ha igény van rá, tudok linkelni csendőr történeteket, amelyek egy-egy megtörtént bűnesetet írnak le a csendőr szemszögéből.

2009. júl. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%
A csendőrök általában a városokon kívül eső területeken tartották fenn a rendet. Többnyire lóháton jártak és nem bántak kesztyűs kézzel a rendbontókkal.A rendőrségnek csak a településeken volt hatásköre.De pl.tüntetések alkalmával is bevetették őket.Azt nem tudom,hogy több hatásköre lett volna,mint a rendőröknek,azt viszont igen,hogy a Horthy korszakban sem a csendőr,sem a rendőr intézkedéseit nem kérdőjelezhette meg egyetlen letartóztatott sem.Vagy ha megkérdőjelezte,nem foglalkozott senki a panaszával.Ez a Jobbik-csendőrség téma értelmetlen.Nem új testület kell,hanem a jelenleginek kellő hatáskör,és több respektus,és a törvények meg a Bíróságok szigorúbbak legyenek.
2009. júl. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

"A csendőrök kemények voltak, mindegyik csendőrt méretük,súlyuk, állóképességük illetve erősségük szerint toborozták, azt hiszem 190 cm magas minimum, 90-100 kg között, a képeken is látszik hogy milyen magasak a csendőrök ,elrettentés céljából csinálták ezt a szabványt,(megjegyzem, hogy az SS se nagyon kötött bele a csendőrökbe) amit Jobbik is akar csendőrséget bevezetni remélem ezeken az alapon fogja megtenni.


Az átvonuló Wermacht és SS egységek sem mertek játszani a csendőreinkkel. Mikor a németek átvonultak Magyarországon 41-ben,amikor is a Balkánt rohanták le, csendőr egységek felügyelték a német fegyveres erőket..nem is volt semmi incidens.A közrendről a bűncselekmények 98% felderítették.

2009. júl. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%

Megcseszi, nem vagyunk még éppen elég rendőrállam, még ide nekünk egy "keményebb" csendőrség, amikor a mostani rendőrség tevékenysége is hagy kívánnivalót ....


Én nemtom mikor döntjük el végre, hogy akkor előre és irány a jogállam, a emokrácia vagy irány a hátraarc és még keményebb rendőrállam.


Nincs így is éppen elég horrorisztikus képe nemzetközi emberjogi és alkotmányjogi szervezeteknek magyarországról, most akkor itt az Unió közepén azt mondjuk, hátra arc? Azért vannak itt eszement ötletek.


Ugye egy jogállamban a cél a "a rendőrség a barátod aki segít" lenne, ehelyett meg nézzük meg most is mi van, és még ezt akarjuk lesüllyeszteni? Hova? Hát nem tudom páran mégis mit gondolnak ....

2009. júl. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%

" jelenleginek kellő hatáskör,és több respektus,és a törvények meg a Bíróságok szigorúbbak legyenek."


Tudod ez sok összetevős dolog


1, amíg olyan mértékű a korrupció ill. maguk a rendőrök azok akik nem tartják be a jogszabályokat, szerintem nincs értelme olyanról beszélni, hogy "respektus", ezt nem lehet kikényszeríteni, ezt vagy kivívják ők maguk a magatartásukkal vagy nem ... jelenleg nem, és ennek okai vannak. Érdekes, hogy más országokban miért igen ??

2, Aztán szociológiai ténykérdés, amit már annyiszor leírtak itt is, de sokan képtelenek felfogni, hogy a büntetés szigorúságának nincs visszatartó ereje, ez bizonyított.


Csak egy kérdést hadd tegyek fel, mert ha nem óvodás szinten mondom sokan nem értik:

Egy betörő szerinted úgy megy el betörni, hogy előtte megnézi a Btk-t és azt mondja, hogy "jaj mégsem megyek mert ezért kaphatok 4 évet is" ... na majd ha ez így lesz, akkor beszélhetünk arról, hogy van visszatartó ereje, de JELENLEG NINCS! Tetszik vagy sem, ez így van!


Tehát egyszerűen értelmetlen az amiről páran beszélnek, másrészt elég sziogorú most is a büntetés más európai országokhoz képest, azaz nem ezzel van a probléma!


És még sok minden más ... de ez a csendőrösdi egy jogállamban nem hiányzik egyáltalán, ennyi biztos.

2009. júl. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%

"A csendőrök nagyobb jogkörrel rendelkeztek, mint a rendőrök, ennél fogva hatékonyabbak voltak. A csendőr ha elkapott egy bűnözőt, saját belátása szerint dönthetett az illető sorsáról - itt nem arra kell gondolni, hogy ott helyben a csendőr gondolt egyet, és agyonlőtte a tolvajt, hanem amit ellopott azt visszavitette vele, és talán még jól agyon is lett verve, hogy többször ez ne forduljon meg a fejében. "



Te jó ég ...... valaki ezt komolyan gondolja???

Tudod te miylen visszaélési lehetőség ez? Éppen arról van szó, hogy a rendőrség jelenlegi hatáskörét is jogállami normákhoz kellene harmonizálni, és ilyen nincs, hogy "helyben visszaviteti vele", jézus ... ilyen ötletet ... sztem te nem gondoltad át, mit hordoz ez magában, minden leszünk, csak jogállam nem.

2009. júl. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

Polgárőrség?

Gondolkodj kicsit! A polgárőrség manapság semmirekellő ingyenhatalomra éhes, munkanélküliek gyülekezete, isten ments egy hasonló elmebeteg szervezettől.

Egyetértek az előzővel, véletlenül nem jogállamot akarunk?

2009. júl. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, nálunk sajnos itt kísért a múlt igencsak. Ahelyett hogy mondjuk egy dán vagy holland jogállam lenne a cél, sokaknak a balkán az irány. Elszomorító.
2009. júl. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!