Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lehet Magyarország érdeke?...

Mi lehet Magyarország érdeke? A teljes feltétel nélküli integráció és globalizálódás, vagy a lokálpatrióta, nacionalizmus erősítése? A nemzetiesebb vagy a kozmopolita lokalitásoké a jövő?

Figyelt kérdés
Néhány logikus mondattal, magyarázattal, megtámasztanád hogy miért!
2012. júl. 25. 10:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem hülyeség ez a vagy-vagy hozzáállás, illetve a gazdasági globalizációt, integrációt tekintve szükségszerű. De itt sem egyértelmű, hogy miről beszélünk: nem mindegy például, hogy egy-egy világkereskedelmi egyezményről avagy az euró miatti monetáris és manapság fiskális politika feladásáról van-e szó.


A gazdasági globalizációtól eltekintve szerintem megfér egymás mellett a nacionalista (persze nem az erős, mély nacionalizmusra gondolok) szemlélet és a globalista világ. A kultúrát illetően annyi történik, hogy a helyi dolgoknak versenyeznie kell az egész világ kulturális "termékeivel".

2012. júl. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%

(Ajánlom figyelmedbe az alábbi szócikket: [link]


Nem csak feltétel nélküli integráció van, és nem csak teljes elzárkózás van. Lehet átmenetekben is gondolkodni. Miért ne lehetne valaki pl. magyar európai? Ahogy már most is van bajor német meg breton francia. Ha akarja, ápolja a saját lokális nyelvét, közben más nyelveket is beszél. Saját népviseletében jár az ünnepekkor, csakis a saját italát hajlandó sörnek hívni, de azért bármikor megkóstolja a másik országból származót is. Multinak dolgozik indiai, angol, spanyol munkatársakkal, otthon meg a saját kertjét műveli. Gyakran eszik gulyáslevest, de lehet, hogy a kísérletezés miatt kipróbálja kenguru hússal is.


Globalizációt nem tudod kikerülni, együtt kell élnie vele, kihasználni az ebből adódó lehetőségeket. És emellett kell erősíteni a nemzeti tudatodat, mert lehet. Tapasztalatból mondom: anyám magyar, apám német, évek óta élek más-más országban (igen, nevezhetsz kozmopolitának). A gulyást még mindig otthoni pirospaprikából csinálom, magyarul olvasok újságokat (meg németül és angolul). Van otthon „stüszi-kalapom” és magyar népviseletes ingem is. A foci VB-n német mezben énekeltem a német himnuszt, az olimpián meg a magyar vízilabdásokkal fogom a magyart (hogy ezt pont Stuttgartban fogom tenni, már mellékes).

2012. júl. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%
Kicsi, erőforrások nélküli, iparral szinte nem rendelkező, és gyenge mezőgazdasággal bíró ország vagyunk. Az egyetlen esélyünk, ha támogatjuk a külföldi tőke beáramlását, azaz a globalizációs folyamatokat.
2012. júl. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%

Magyarországnak nincs érdeke. Magyarország egy földrajzi területet jelöl, illetve az államot .

Feltételezem a magyar állampolgárokra gondoltál, azonban egységes érdekük nekik sincs, sőt, vannak, akiknek az az érdeke, hogy mások érdeke ne érvényesüljön.


És nem kell mindig végletekben gondolkodni, nem csak ezek a lehetőségek léteznek.

2012. júl. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

Ez eléggé két véglet, szerintem egyik sem túl fényes jövő. Integrálódni ugyan kell, főleg az európai kultúrkörhöz (a hanyatlásuk csak hülyeség, akinek halálát költik, sokáig fog élni), meg elvégre európai országok vagyunk, a tágabb térséggel létfontosságú jó partneri viszonyt kialakítani. Kína messze van, meg senki se higgye, hogy ők aztán jószívből, hátsó szándék nélkül akarnak segíteni. Amúgy is sokszor túl nagyot mondanak, nincs bennük olyan nagy potenciál, főleg nem ezzel a politikai berendezkedéssel. Létezik kettős identitás is, amely jelen esetben a magyar és európai azonosságtudatot jelentené, az ilyen integrációval szerintem nincs semmilyen baj.

A nacionalizmus sehová sem vezet, ezt a történelem sokszor megmutatta (1848/49, világháborúk, stb.), a gazdasági bezárkózás sem (pártrendszer bukása).

Nem nehéz belegondolni, hogy mi lenne, ha 20-30 nép elkezdené marni egymást Európában. Hát nem sok jó, az biztos. Erzzel csak mások térségek malmára hajtanánk a vizet (Usa, Kína) de a társadalmat az égvilágon nem segítené semmiben.

Megoldás talán felelősebb gondolkodás, a szorgalmasabb társadalom lenne, hogy ha nincs nyersanyagunk, akkor legyen szürkeállományunk és a fejlesztő iparágakhoz köthető kutatások ösztönzésére (ezzel most pont szembemegy a felsőoktatás lezüllesztése, mert a kormány szerint kínai típusú, kulturálatlan parasztokra van szükség, akik egy tál krumpliért dolgoznak). Persze ehhoz nem csókos, az állam csecsén csüngő oligarchák kellenének, hanem vállalkozó szellemű, megfelelő mennyiségű sütnivalóval rendelkező milliárdosok, akik nem lusták valóban produktív cégeket, vállaltokat alapítani, nem holmi biztosítókat és bankokat, és arra sem lusták, hogy világhírnevet vívjanak ki maguknak. Nem csak Amerikának, vagy a németeknek lehetnek nagyvállalataik, de azt rajtunk kívül mások nem fogják megcsinálni helyettünk.

2012. júl. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

"Kicsi, erőforrások nélküli, iparral szinte nem rendelkező, és gyenge mezőgazdasággal bíró ország vagyunk. Az egyetlen esélyünk, ha támogatjuk a külföldi tőke beáramlását, azaz a globalizációs folyamatokat.



Kb ezt csináljuk 22 éve, és az eredménye jól látható!

A nyugati nagytőke egyszerűen nem hozott annyi munkahelyet mint amit kiölt a térhódításával.

Arról nem is beszélve hogy a béreket 1Ft vel nem volt hajlandó növelni, hiszen csak a 2 nagy állami emelésnek köszönhető hogy az ország nagy része nem döglött eddig éhen.


Nem hiszem hogy ez járható lenne a továbbiakban, a 22 év tapasztalata alapján.


A másik.


Lehet hogy nem vagyunk túl fejlettek, de ha nem alakul ki a tőkejövedelem akkor soha nem is fejlődhetünk 1 cm sem.

A globalizmust úgy kel kikerülni ahogy csak lehet, ugyanis ahogy az Eu ból eltűnt a könnyűipar egy jelentős része, úgy elfog a többi is. mi nem versenyezhetünk a kínai vagy Argentín jövedelmekkel, vagy szoc, környezetvédelmi, szem pontok költségeivel, ahogy a német vagy az angol francia tőkével sem.


Nem értem hogy mi a jó a számunkra globalizációban?

Valaki elmagyarázná hogy miként lehet ez a számunkra jó?

2012. júl. 25. 12:44
 7/17 anonim ***** válasza:
8%
A globalizáció egyáltalán nem járható út. Külföldről ide még jóidő, vagy épeszű ember nem jött, de a pénzünket azt kihordják.
2012. júl. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
6%

Helyesbítek:


Nyugat felől még jó idő vagy jószándékú ember nem jött.

2012. júl. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
18%

"Nyugat felől még jó idő vagy jószándékú ember nem jött."


Ezt én is alátámasztom. Aki jött az mind lopni jött.

2012. júl. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"A globalizmust úgy kel kikerülni ahogy csak lehet,"


Észak-Koreának elég jól sikerült, de nem hiszem, hogy követendő példa lenne.


A jelenlegi kapitalizmus a globalizmus nélkül nem sokáig bírná, úgyhogy ideje keresned alternatív gazdasági modelleket, amit nem utasítanak el gondolkodás nélkül az emberek, és nem vágják rá rögtön, hogy utópia.

2012. júl. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!