Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik magyar király volt az,...

Melyik magyar király volt az, aki a gazdaság megszilárdítása érdekében bevezette azt hogy a magyar árut nem lehetett külföldre vinni, és a külföldit nem lehetett behozni?

Figyelt kérdés

2012. júl. 30. 22:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Hányadikos a lányod ? Csak hogy be tudjunk lőni egy korszakot mert általános iskolai tanulmányaimból úgy rémlik hogy 5. ókor 6. középkor 7. újkor 8. I-II. világháború főleg meg 90 es évekig

Amúgy védővámokat sok király vezetett be de azok nem korlátoztak mindent mert pl MO fő kiviteli cikkei a nyersanyagok voltak és ezeket behozni nagyobb adóval lehetett kivinni kisebbel de késztermékeket már behozni lehetett kisebbel kivinni meg naggyal

A monarchia idejében meg már tényleg elég bonyolult a rendszer mert volt birodalmon belüli vámhatár meg birodalmon kívüli is ez a magyaroknak nagyon nem tetszett mert csak ausztriában érte meg eladni szinte am aszem ez most is létezik mert van aminek nagyobb vámot kel fizetni meg van aminek kisebb de ez már nem hazai vizek nekem :)

2012. júl. 31. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
7.osztályos! amúgy az is lehet h a dolog egy részét ő fogalmazta pontatlanul, vagy én nem figyeltem tökéletesen. Ránézek a merkantilizmusra azért, én ezt már régen tanultam nagyon :)
2012. júl. 31. 00:35
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Mária Terézia vámrendeletére gondolhatsz akkor. Ausztria volt az iparosodottabb terület, Magyarország pedig ideális mezőgazdasági terület volt. Emiatt a két birodalom között a vámokat eltörölte, a két országon kívülre viszont egységes és szigorú vámokat hozott létre. A szoros gazdasági együttműködés miatt nem szorultak exportra és importra sem. Megfigyelhető Magyarország rohamos fejlődése is ebben az időben, gyanítom, hogy ennek a következménye. 89%-os érettségi.
2012. júl. 31. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
ORBÁN KIRÁLY
2012. júl. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Esztermária válasza:

Sajnos a hozzászólóktól én sem lettem okosabb, pedig most már engem is érdekelne, hogy volt-e ilyen királyunk?

Úgy látom, hogy sok okos ember akad a világon, akik semmit sem mondanak nekünk, pedig ezt szomorúnak tartom

2012. júl. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
71%

"Pont azon agyalok, ki volt az akinek több száz évvel ezelőtt volt annyi agya, hogy rájöjjön mivel lehet megmenteni az országot."


Akkor nézz szét egy kicsit a szobádban, lakásodban s csodálkozz el, mennyi olyan terméked van, aminek semmi köze Magyarországhoz és nem is tudná megtermelni önmagában egy 10 milliós ország segítség nélkül. Úgy kb. minden a parkettától az elektronikán át a legapróbb holmiaidig.

2012. júl. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Még itt vagyok, a törikönyv még hátra van...
2012. júl. 31. 22:58
 18/20 anonim ***** válasza:

utolsó: neked ajánlom a 7es választ:

és nem arra gondolok, amit bele szoktak magyarázni, hogy majd akkor jön a magyar gyártmányú számítógép, hanem az, hogy külföldről hozzák a tejet, a cukrot, miközben itthon is minden adottság meg lenne rá. fúj, undorító mi megy itt..

2012. júl. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Minden választ köszönök!!!!
2012. aug. 1. 21:07
 20/20 Pro Patria ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ahogy a 22:56-os válaszoló is írta, vagy a Visegrádi Hármak (akkor még nem négyen voltak, ugye:) szövetségére gondolsz, ami Bécs árumegállító jogának kicselezésére új kereskedelmi útvonalakat hozott létre, vagy a reformkor egyik nagy vívmányára, a Védegyletre:

[link]

2012. aug. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!