Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik magyar király volt az,...

Melyik magyar király volt az, aki a gazdaság megszilárdítása érdekében bevezette azt hogy a magyar árut nem lehetett külföldre vinni, és a külföldit nem lehetett behozni?

Figyelt kérdés

2012. júl. 30. 22:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
33%
haszontalan lesz a válaszom, teljes mértékben, de NEM ORBÁN VIKTOR :(
2012. júl. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Pont azon agyalok, ki volt az akinek több száz évvel ezelőtt volt annyi agya, hogy rájöjjön mivel lehet megmenteni az országot. Pedig akkoriban nem volt a világ ennyire fejlett, mégis sikerült!
2012. júl. 30. 22:15
 3/20 anonim ***** válasza:
47%

Nem volt ilyen Magyarország történetében, legalábbis szerény tanulmányaim során nem emlékszem, hogy találkoztam volna ilyesmivel. Mindig voltak bizonyos királyi monopóliumjogok, de a teljes áruforgalmat őrültség lett volna tiltani, mióta eljöttünk az Őshazából kereskedtünk más népekkel.

Különben ma is vannak ilyen országok, lásd Észak-Korea.

2012. júl. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
55%
S akkor miből tartotta volna fenn az országot ez a nem-létező magyar király? Mert a sok búza meg marha bizony eléggé rárohadt volna az emberekre.
2012. júl. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Andizsuzsi ***** válasza:
58%
Egy király sem mondott volna le olyan dolgokról, mint a keleti fűszerek és a selyem. Ezeket meg a magyarok nem tudták produkálni.
2012. júl. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Na jó. Elárulom. Lehet, nem pont igy volt a szövegezés, de tuti volt egy király aki effélét cselekedett, mert a lányom tanulta általános iskolában (elmúlt hónapokban), csak épp nem jut eszünkbe ki volt az! De ha kell az egész történelemkönyvét végigrágom és meg fogom keresni, csak reméltem - és még remélem - hogy valaki egyből tudni fogja a választ. Amiket leirtatok alapvetően "jogos", pont az a gondom h beugrott most amit a gyerkőc tanult és ezen rágom magam, szeretném tudni pontosan ki volt ez és utánajárni, hogy pontosan mit is csinált. Azért köszönöm h válaszoltatok!
2012. júl. 30. 22:37
 7/20 anonim ***** válasza:
57%
tulajdonképpen szerintem egyik magyar király sem csinálta volna meg azt, amit most csinálnak, hogy már úgy kell vadászni 1-1 hazai termékre. és nem arra gondolok, amit bele szoktak magyarázni, hogy majd akkor jön a magyar gyártmányú számítógép, hanem az, hogy külföldről hozzák a tejet, a cukrot, miközben itthon is minden adottság meg lenne rá. fúj, undorító mi megy itt..
2012. júl. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
57%
Nem volt ilyen király.
2012. júl. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Én 93%-os érettségit tettem történelemből, de olyan még nem volt, hogy lezárták volna a kereskedelmet szándékosan. Esetleg nem a visegrádi négyekkel kevered? Hogy kikerüljék a bécsi elővásárlási jogot, kikerülték a várost és egyéb kereskedelmi megállapodásokat kötöttek. Másrészt 1303 után az összes királyunk nem magyar volt. Azelőtt pedig a magyar királyok feleségei is külföldiek voltak, így elég értelmetlen lett volna a kereskedelmet korlátozni. Várj most eszembe jutott egy irányzat, a merkantilizmus és II. József volt az, aki a belső piac megvédése érdekében korlátozta a behozatalt. Azt hiszem rá gondolsz. Viszont ő nem zárta le a határokat az áruk forgalma előtt, csak a birodalom iparát támogatta és úgy vélte, hogy amíg van hazai addig nem kell a külföldi áru, viszont amit nem tudunk megtermelni azt értelem szerűen megvesszük.
2012. júl. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nos adtatok gondolkozni valót. Én nem vagyok nagyon történelemben jó, csak hallottam mikor a gyerkőc tanulta és ennyi maradt meg, bocsássátok meg ha pontatlan a megfogalmazás. Pont azért jöttem ide mert gondoltam majd kijavit valaki, meg beugrik a dolog. Majd az lesz, holnap elő a törikönyvet, és kikeresem belőle amiket irtatok. Lehet h arról van szó amit az előttem szóló irt. Anno 5-ös voltam töriből de ez nem maradt meg, kissé régen is volt igy légyszi ne nevessetek ki, köszönöm
2012. júl. 30. 23:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!