Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen volt a helyzet Magyaror...

Milyen volt a helyzet Magyarorszagon 20-30 evvel ezelött jobb volt akkor mint most?

Figyelt kérdés
En 95-ben születtem ezert nem nagyon tudtom,hogy milyen volt.Igazabol arra lennek kivancsi,hogy jobb-e volt akkor mint most.Melyik volt jobb a Kadar rendszer,Rendszervaltasi idöszak vagy az az utani 2004-ig.Egy ismerösöm szerint Magyarorszagon a Kadar rendszerben es utana az összes külföldi ide jött k*rvazni es,hogy a nöket nagyon olcson megkaptad meg a hataröröket es a rendöröket par szaz forintert le lehetett kenyerezni.Jugoszlavia allitolag sokkal jobb volt akkor mint Magyarorszag.Meg azt is mondta,hogy sokan eheztek azokban az idökben Magyarorszagon föleg a rendszervaltas utan.Ezek mind igazak ? Engem minden erdekel,hogy mi volt akkor jo es rossz.
2012. aug. 1. 16:48
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja meg allitolag Magyarorszagnak nem volt semmije akkor es most sincsen es,hogy ez egy hülyeseg,hogy Magyarorszagot kifosztottak.
2012. aug. 1. 16:49
 2/11 anonim ***** válasza:
43%

Nagyjából igen,kérdés megérte-e???

Kádárnak és a csürhéjének köszönhetően máig törlesztjük a felvett hiteleket amiből olyan JÓL LEHETETT ÉLNI akkoriban.

Nem sírom vissza annak ellenére,hogy jobban éltem.A kommunistákból nem kérek!!!

2012. aug. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

Ami a szovjeteknek kellett mi megadtuk akkor az ő csicsájuk voltunk most meg ez EU-é.

1956:egyeseknek az idő mindent megszépít,és feledésbe meríti ezt az időszakot.Én nem tudom és nem akarom.

2012. aug. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
29%
Barlangban laktunk, és vártuk, hogy feltalálják a mobiltelefont. :)
2012. aug. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A Kádár-korszakban volt a legjobb megélhetés. Más szempontból nem feltétlen.

Az akkor felvett hitelek meg sem közelítették az utána következő kormányok alatt felvett hiteleket. Ma már nem a Kádárék által hiteleket kell törlesztenünk.

2012. aug. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

A Kádár korszak tette tönkre Magyarországot.És itt nem csak a gazdaságra gondolok hanem a mentalitásra is.


A kommunizmust nem puskával terjesztették mint Rákosi idején hanem betömték az emberek száját kenyérrel.És ez rosszabb volt mintha puskával terjesztették volna.Fokozatosan mosták az agyukat a magyaroknak és a mai mentalitás annak a kommunista agymosásnak a következménye.

Nincs összetartás?Bizalmatlanság van?

Ez annak a következménye hogy nagyon sok embert elvittek gulágba meg megvertek mert kiejtett valami igazságos dolgot a száján.

PL:"Az a föld az enyém ott a domb mögött , engem illet , vissza fogom szerezni".

Bárki lehetett besúgó , akár a testvéred , legjobb barátod , a boltos , a fodrász,a kocsmáros , bárki.

Emiatt szűnt meg az összetartás.

2012. aug. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%
A Kádár korszak proletárdiktatúra volt amit fennen hirdettek és gyakoroltak.Aki nem dolgozott azt akár be is zárhatták (közveszélyes munkakerülés)Munka volt ,hiszen majd minden munkahelyre több embert is felvettek akiknek legtöbbje nem végezte 100 % osan a feladatot.A munkamorál azóta is csapnivaló meg lehet nézni az épitkezéseket utépitéseket.Felelös szakmai poziciókba rosszul képzett pártembereket ültettek csak mert kommunisták voltak akik despoták módjára használták ki a hatalmukat.A kádári jelszó: aki nincs ellenünk az velünk van.A nagy többség távol tartotta magát a polititkától annak ellenére hogy farizeus módon belépett a pártba.Napi rendszerességgel tiporták az egyén legelemibb jogát,az utcán rendörterrorral tartották sakkban az általuk külsöségek alapján ellenzékiknek nézett embereket.Morálisan teljesen tönkretették az országot.A szégyenteljes korszak alávaló haszonélvezöi még mindig közöttünk élnek a busás nyugdijukból.Még sorolhatnám de sajnos epegörcseim ,és hányingerem lett az emlékek hatására.
2012. aug. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Kádárnak és a csürhéjének köszönhetően máig törlesztjük a felvett hiteleket"


Na ne röhögtess. Csak az MSZP 2002 és 2010 között vett fel 37,8 milliárd eurónyi hitelt. Magyarország államadóssága a rendszerváltás idején ezzel szemben "csak" ~20 milliárd dollár (nem euró) volt. Ennyit arról, hogy még ma is a Kádári hiteleket nyögjük.

2012. aug. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Bárki lehetett besúgó , akár a testvéred , legjobb barátod , a boltos , a fodrász,a kocsmáros , bárki."


Ma is bárki feljelenthet bárkit. Joga van hozzá. Más kérdés, hogy ha alaptalanul teszi ezt valaki, akkor a feljelentőt büntetik meg.

2012. aug. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A morál ma sem jobb.Az akkori besugó spicli szemeteknek megbocsájtóan simogatják a buksiját.Lásd Szepesi,Szabó,Vikidál stb. természetesen egyik sem állt elö becsülettel és mondta volna kiket nyomott fel,ehelyett szánalmasan sumákolt,hogy ö bizony senkit se csak kamu jelentéseket irt.Látható hogy pl.a németek ezt a kérdést egész másképp kezelik és Szabó nem volt kivánatos néhány éve Berlinben egy filmfesztiválon emiatt.Nekem paranoiám volt amig itt éltem ,ugyan melyik cimborám lehet a spicli.Az elsö adandó alkalommal leléptem az undoritó posványból ami magyarországot jellemezte.Sajnos nagyon sok csökevény még mindig megvan ezt hagyták örökségül a magyar nép pénzét elrabló üzletember urakká avanzsált zsírbunkó elvtársak.
2012. aug. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!