Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire tapasztalod a környez...

Mennyire tapasztalod a környezetedben az ún "elszegényedést"?

Figyelt kérdés

Mennyire tapasztalod a környezetedben az ún "elszegényedést"?

Mennyire tudtok megélni a jövedelmetekből,mire telik,szerintetek szegényebbek lettek az emberek?

Fog nőni az ún társadalmi szakadék hogy a szegényebbek még szegényebbek a gazdagok még gazdagabbak lesznek?

Körülbelül mikor lehetett jobban megélni:Jelenleg vagy 10-20-30 éve?



2012. aug. 4. 19:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol elszegényedés tapasztalható meg,még a nagy sztároknál is!Egyértelműen jobban megéltünk régebben de még az is sz*r volt nekünk
2012. aug. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

4 éve jobban megéltem

jelenleg krumplistészta a vasárnapi ebéd mert hét közbe nem telik főtt kajára

az az ismerősöm aki eddig nyaralni járt nem tudja fizetni a számlákat stb

a végtelenségig lehetne sorolni


de jön majd a duma hogy tele a bevásárlóközpont és minden csodás

(ja tele NÉZELŐDŐKKEL)

2012. aug. 5. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
én tapasztalom.
2012. aug. 5. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
66%

Itt a legújabb "nagy" "eredménye" a fülkeforradalmárnak és Matolcsi tündérmese Györgynek.


Címoldal / Hírháttér

Kellemetlen adatok: erre mit lép a kormány?

Már nem lehet érv a családi adókedvezmény

Azoknak is csökkent a reálbére, akik több gyereket nevelnek.

Szerző: Nagy ÁgnesForrás: Portfolio.hu2012.07.23.


A tavalyihoz képest 2012 első negyedévében a családi adókedvezmények figyelembevételével együtt is 3,5 %-kal csökkentek a reálbérek a KSH jelentése szerint, 2010-hez képest - adókedvezmény ide vagy oda - a bérek 2,1%-kal érnek kevesebbet - írja a Portfolio.hu.


A lap szerint bár a három vagy több gyermeket nevelők tavaly még jelentős javulást érezhettek, idén eddig ők is rosszabbul jártak. Kétéves távlatban a legnagyobb vesztesek a gyermektelenek és azok, akik egy gyermeket nevelnek.

2012. aug. 5. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
82%

kedves "anti globalista" dolgoztam, amit lehet. Például voltam pénztáros, és onnan láttam, hogy dacára, mekkora válság van, az emberek nagyrésze mégis tonnaszámra vásárolt, és nagyon sokuk luxus cikkeket. Ha ennyi újgazdag van, akkor azért mélyszegényedésről nehéz beszélni. De most is, be lehet menni egy Aldi, Lidl, Tesco, Auchan - a parkoló tömve, és az emberek tele kocsikkal viszik ki az árut. És nem az éppen éhenhaláshoz elegendő cuccot, hanem Coca-cola, ice tea, luxuscikknek számító speckó sonkák, drágább húsok, ilyen-olyan (dobozonként 400-800 Ft-os) édességek... Válság van?


Aztán most meg árut szállítok, informatikus/raktárosként. És az utak tömve kocsikkal, Pesten napi szinten dugó. És kitartóan nem azt látom, hogy fogynának a kocsik, vagy egyre több ember keresne alternatívát a drága benzinre. Helyette jelennek meg a drágább járgányok is, mostmár ha beáll egy 20 kocsiból álló sor, legalább egy 10 millió fölötti kocsi szinte biztos lesz benne... Válság?


De ezenkívül látom az eladott termékeinket is. Heti szinten rengeteg Apple iPad, iPhone cuccokat vesznek, 100.000+ fölötti összegben, és a tendencia növekszik, egyre drágább és drágább dolgokat vesznek az emberek (nekem csak jó, biztosítják a fizetésemet :) )


Nem, én egyáltalán nem látom járva-kelve a városban (és az országban) hogy a hatalmas siránkozásnak oka lenne. Én is voltam munkanélküli, barátnőm most is az, mégis fenn tudjuk tartani magunkat, megküzdöttünk érte, hisztizés nélkül. Rengeteg ember viszont hisztizik, aztán elmegy egy hétre nyaralni egy wellness szállodába, hiszen ki kell pihenni ezt a sok stresszt...

2012. aug. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Én felkészültem arra, hogy válság lesz, de, hogy ilyen hosszú, azt nem gondoltam volna.


Budapesten élek.


Az Alföldön éppen 5 éve kezdődött a válság, egyik napról a másikra azt vettem észre, hogy nincs pénz az embereknél. Nemrég voltam Cegléden és 2007 - ben tele voltak ott pénzzel. Ma már látszik, hogy válság van, kevesebb autó, alig vannak a kocsmákban, eltűntek a dobozos sörrel este összegyűlő csoportok és már felújítások sincsenek. Pedig vidéken nagy divat volt felújítani a házat, mindenki ezt csinálta.


A Balatonnál valamivel később kezdődött a válság, de rengeteg ház van, amit évek óta árulnak, de nem tudják eladni. Ennek mondjuk sok oka van, nemcsak a válság miatt vannak sokkal kevesebben, de azért látványos az üdülők számának csökkenése. 2008 - ban még nem lehetett parkolóhelyet találni Balatonalmádiban.

Ma már sokkal kevesebben utaznak a vonatokon, néhány éve a 7 kocsi is kevés volt az északi partra, de kevesebb az autópálya forgalma is. Éppen pénteken láttam Budaörsnél, hogy voltak este fél 9 - kor a Balaton felé, de semmi vészes.

Az autópálya mellett az Auchannál van egy nagy parkoló, ott állnak a visszavett autók. Nem is nagyon reménykednek, hogy még egyszer el tudják őket adni, mert sokról hiányzik a rendszám, de van, amelyikről már alkatrészek is. Közben az Auchan parkolóban már nem tűnik fel az én régi autóm a többi között. Néhány évvel ezelőtt még az enyém volt messze a legöregebb a sorban.


Itt Budapesten 2008 ősze óta van válság, még nem olyan rossz a helyzet. Még van néhány építkezés, felújítás, de nem sok. A közúti forgalom nagyon csökkent, de villamosok/buszok többségén sincs tömeg. Elég sok hajléktalan van, holott elméletileg tilos az utcán élni, gyakorlatilag pedig még a Belvárosban is ott ülnek a padokon a cuccaikkal, alattuk az üveg.

A plázákban tényleg alig vásárolnak, de most már a légkondi is sokkal gyengébben megy.


A bátyám Szatmárban él, neki tényleg van pénze, de rajtuk is látom, hogy messze nem költenek annyit, mint néhány éve.

Ott egyébként eleve rossz volt a helyzet, de a válság hatalmas pusztítást végzett. Még néhányan próbálnak vigyorogni a romokon, de semmi esélyük.


Szerintem nincsenek igazán gazdag emberek Magyarországon. Én legalábbis nyomát sem látom. Néha lehet látni egy új Mercedest, BMW - t, vagy Infinitit, de semmi különös.


2002 - 2005 között volt a legjobb. Igaz, hogy hitelből volt, fenntarthatatlan volt és akkor sem éltünk jól, de akkor még volt valami a jövő számlájára.


Itt legalább 10 évig lassú romlás/stagnálás lesz és akkor még jól jártunk.

2012. aug. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Én tapasztalom. A családi vállalkozásunk megrendelései tragikusan visszaestek ebben az évben. Ez lesz a legrosszabb év a működésünk óta, még a legelső évben is jobban ment. Na nem azért, mert rossz munkát végzünk, hanem egyszerűen nincs pénze az embereknek. Csináltatnák ők, de nincs miből. Ezért valószínű, hogy ez volt az utolsó évünk. Szerencsére már fejlesztjük a legújabb vállalkozást, ami nem függ az emberek jövedelmi helyzetétől.
2012. aug. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

"Sir Butcher válasza:


"kedves "anti globalista" dolgoztam, amit lehet. Például voltam pénztáros, és onnan láttam, hogy dacára, mekkora válság van, az emberek nagyrésze mégis tonnaszámra vásárolt, és nagyon sokuk luxus cikkeket. Ha ennyi újgazdag van, akkor azért mélyszegényedésről nehéz beszélni. De most is, be lehet menni egy Aldi, Lidl, Tesco, Auchan - a parkoló tömve, és az emberek tele kocsikkal viszik ki az árut. És nem az éppen éhenhaláshoz elegendő cuccot, hanem Coca-cola, ice tea, luxuscikknek számító speckó sonkák, drágább húsok, ilyen-olyan (dobozonként 400-800 Ft-os) édességek..."



Szóval aki megvásárol havonta 1 neadj isten két üveg 339ft-os (vagy 409?)kólát és egy 450 forintos bonbont az új gazdag ? Vagy aki parizer valamilyen (szintén occó) sonkát eszik?


De köztudott hogy a KSH ellenzéki is hazudik mint vízfolyás a 4 millió csak kitaláció .Mindenki aki nem hajléktalan jólétben él.


"Aztán most meg árut szállítok, informatikus/raktárosként. És az utak tömve kocsikkal, Pesten napi szinten dugó."


Amióta az átlagember kocsihoz juthatott és nem volt világháború ,bizony Pesten dugó volt. Bár megjegyzem érdekes hogy a 4 millió létminimum alatt élőt te a szupermarketekbe és a belváros útjain kerested?

Mellesleg a szegénységi küszöb a minimálbér felett van valamivel ,a szegénynél nem az utcán kolduló csövesre kell gondolni.


"És kitartóan nem azt látom, hogy fogynának a kocsik, vagy egyre több ember keresne alternatívát a drága benzinre."


Sütőolajjal ,vagy sörrel tankoljam(lassan már az is olcsóbb lesz) ? Esetleg költsek a tömegközlekedésre ha nekem az asszonyka és a gyerekek bérletet veszek ,még a méregdrága autómmal is olcsóbban jövök ki.

Vagy blicceljek jó magyar szokás szerint?


"Helyette jelennek meg a drágább járgányok is, mostmár ha beáll egy 20 kocsiból álló sor, legalább egy 10 millió fölötti kocsi szinte biztos lesz benne... Válság?"


Nem vagyok autókereskedő ,de hogy lehet ránézésre megmondani egy autóról hogy 10 milla felett van? Rajta van a BMW logó. Köztudott hogy azok csak 250-el száguldozó limuzinokat gyártanak .Alsóbb kategóriát nem gyártaank. A külső alapján ítélni erre csak A kedvenc Jean-os limuzin imitátor Renault-omat tudom hozni körülbelül 3,7 millióért árulják,pedig amikor először megnéztem kicsit feljebb tippeltem volna.


"De ezenkívül látom az eladott termékeinket is. Heti szinten rengeteg Apple iPad, iPhone cuccokat vesznek, 100.000+ fölötti összegben, és a tendencia növekszik, egyre drágább és drágább dolgokat vesznek az emberek (nekem csak jó, biztosítják a fizetésemet :) )"


Hiába is jegyezném meg hogy a gyerekek direkt erre spórolnak hogy ilyen marhaságokra költsék a pénzt.De egy ország ahol 1 év alatt egy akár 100.000-os ájfónra is összegyűlik a pénz sőt a régit is el lehet adni abból is van pénz) ott hatalmas jólét van. Megjegyezném Kínában a is viszik mint a cukrot ,biztos ott is dübörög a jólét.


"Nem, én egyáltalán nem látom járva-kelve a városban (és az országban) hogy a hatalmas siránkozásnak oka lenne."


Minden egyre jobb és jobb nem ? Amúgy tény hogy egy siránkozós fajta vagyunk attól még nem mindig csak kiáltjuk a farkast.


"Rengeteg ember viszont hisztizik, aztán elmegy egy hétre nyaralni egy wellness szállodába, hiszen ki kell pihenni ezt a sok stresszt..."


Bár nem vagyok jobbikos sőt rühellem őket .Javaslom hogy látogass el Borsodba Szabolcsba ,vagy egyáltalán Magyarország keleti részére és ott kézzel tapintható a jólét.


Ja és a jólét viszonyítás kérdése a múltbélihez a szomszédos országokhoz képest stb.. 10 éve éltünk jobban vagy most? hogyan változott a helyzetünk a szomszédokhoz képest?

2012. aug. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 bumbi02 ***** válasza:

Egyetértek Butcherrel, hogy többnyire nagyobb a siránkozás, mint a spórolás... Ahányszor járok a Tescoban még Kaposváron is folyamatosan tömve van, pedig a város teljesen kihalt.. Pestről nem is beszélve.. Pesten WestEnd, Mammut, Árkád, Aréna Pláza mindenhol tömve, ha az ember ebédelni akar sokszor nem talál ülőhelyet a gyorsbüféknél, vagy elég bemenni egy McDonaldsba, Burger Kingbe Pesten, naponta több ezren fordulnak meg bennük.Nem voltam még sose gyorskajálda alkalmazottja, de megtippelném hogy egy központi helyen fekvő BurgerKingben/McDonaldsban több mint ezren megfordulnak. És az csak egy üzlet. És nem pont a legolcsóbb ebédelési lehetőség..


Persze vannak akiket komolyan érintett a válság, és tényleg számolgatják az utolsó forintokat már hónap közepén is, de 100 "Válságvan"-ozóból szerintem 70 tudna spórolni még bőven..

2012. aug. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Kétségtelenül jobban oda kell figyelni arra, hogy mire mennyit költ az ember, de ez még mindig fényév távolságra van attól, amit szegénységnek hívnak.
2012. aug. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!