Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire tapasztalod a környez...

Mennyire tapasztalod a környezetedben az ún "elszegényedést"?

Figyelt kérdés

Mennyire tapasztalod a környezetedben az ún "elszegényedést"?

Mennyire tudtok megélni a jövedelmetekből,mire telik,szerintetek szegényebbek lettek az emberek?

Fog nőni az ún társadalmi szakadék hogy a szegényebbek még szegényebbek a gazdagok még gazdagabbak lesznek?

Körülbelül mikor lehetett jobban megélni:Jelenleg vagy 10-20-30 éve?



2012. aug. 4. 19:59
1 2 3
 1/22 DrGempa ***** válasza:
0%
Mindenki egyenrangúan lop a másiktól.
2012. aug. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem 10 éve.


Én egyébként nem tapasztalok elszegényedést , Sopronban élek.Itt a nyugati régióban más a mentalitás.


Nem nőnek a társadalmi különbségem úgy érzem. Több vállalkozó ismerőseim szerint nem megy jobban az üzlet mint 10 éve.


Azt hogy a többi régióban mi van azt csak hallásból tudom.

2012. aug. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
65%
Nekem sem tűnik fel, hogy elszegényednének az emberek. Az ismerőseink most is ugyanolyan anyagi helyzetben vannak, mint eddig mindig. Van, akinek jobban megy, van akinek kevésbé.
2012. aug. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Igaz,mondjuk én borsodi vagyok itt másabb az élet
2012. aug. 4. 20:36
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Miközben a kisemberek egyre inkább rákényszerülnek a legolcsóbb és ezáltal egészségtelen élelmiszerek vásárlására vannak akik luxus körülmények között élnek a kisemberek keservesen megkeresett adóforintjaiból.


A TV ben ma volt egy riport amiben arról beszéltek hogy a kormánytagok gyerekei óvodai támogatásként egy évre egymillióegyszázezer Forintot kapnak, ugyanezen a címen az egyszerű halandók gyerekei mindössze kétszázezer Forintot kapnak egy évre.

2012. aug. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
85%

én borsodi vagyok, és igen, tapasztalom, mi se tehetjük meg azt, amit 4-5 éve, aminek egyszerű az oka, a fizetés nem nő, az árak viszont igen


ezt nem értem, ezt mások nem tapasztalják, vagy is az előttem szólóak?

2012. aug. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
88%
Sok itt a fiatal akiknek még a szüleik kaparják össze a pénzt egy normális életre. Majd ha nekik is a saját keresetükből kell megélni másként fogják látni a világot.
2012. aug. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
43%
Én inkább csak panaszkodást hallok, de hónap végén ugyanúgy tömve vannak a boltokban a bevásárló kocsik, és az emberek ugyanúgy veszik százezerért az Apple cuccokat... Az utakon tonnaszámra vannak kocsik (dacára az egyre drágább benzinnek) és egyre kevesebb régi, lepukkant járgányt látni...
2012. aug. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 év alatt az 1/3 ára estek vissza a megrendeléseim.

az az, keményen érzem hogy merre is tartunk.

Ez nem picsogás, ez a való világ.

Bár én Debreceni vagyok, és persze itt is vannak újgazdagok akiknek 3-400e ide vagy oda nem számít, de az emberek nagy részének rohamosan csökkennek az életfeltételei.

Hatalmasat, legalább 20-25% ot nőttek az alapvető életfeltételek fenntartásához kötődő árak, a megrendelés hiánya meg akkora felesleges versenyt ár hozott ami már nem is reális és 100% ban a minőség rovására megy.

Hiszen ha az árak már dönpingen vannak, akkor valahonnan csak ki kell sajtolni a hasznot. Lassan tényleg csak az okoskodásnak és félbűnözésnek van értelme, mert munkából "errefelé" egyre kevesebben élnek meg.

2012. aug. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
83%

""Sir Butcher válasza:



Szabad megkérdezzem hogy te mivel foglalkozol hogy ennyire elkerült "EDDIG" a válság?

2012. aug. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!