Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapest turizmusának nem...

Budapest turizmusának nem lenne szüksége egy mulatónegyed kialakítására?

Figyelt kérdés

Minden jelentősebb városban van világszerte olyan városnegyed, ami mindenhol arról híres, hogy az bizony a város mulatónegyede.

Budapesten is van valami ilyesmi, A Terézváros és az Erzsébetváros belső részén, de az ott lakók sokat panaszkodnak a zajra.


Az én ötletem az lenne, hogy a mulatónegyedet költöztessék kijjebb, egészen pontosan a X. kerületbe, a Ligettelek városrészbe (Kőrösi Csoma Sándor út-Korponai utca-Kolozsvári utca által határolt háromszögbe). Ez még viszonylag közel fekszik a Belvároshoz, egy kis fejlesztéssel a tömegközlekedés is kitűnő lenne oda.

Ez a háromszög egy viszonylag sűrűn beépített, ámde ritkán lakott negyed, sok elhagyatott ipari épület áll ott, amit igényesen felújítva hihetetlen szórakozóhelyeket lehetne kialakítani (mint ahogy ezt pl. Berlinben is csinálták).

Kávéházak, kocsmák, disco-k nyílhatnának ezen a területen, ez lehetne Budapest egyik legfőbb "látványossága", mint Londonnak a Soho, Berlinnek Friedrichshain/Prenzaluer Berg, vagy Párizsban Montmartre és a Quartier Latin.


2012. aug. 12. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Volt rá több terv is. Pl. a régi Tabán helyén, illetve Óbudán. Lenne rá igény szerintem is, de félő, ha épülne is, nem az lenne, amire sokan vágynak, ami hiányzik. Nagyon sok helyen nem jártam a világban, de pl. Ulmban is jártam este olyan helyen, ahol az ulmi közemberek tudtak ejtőzni. Azaz amolyan kisvendéglőfélék, kávézók sora. Hangulatvilágítás, halk, lágy zene, egyszerű de finom ételek, italok elérhető áron. Nem puccos, de nem is „olcsó”, azaz közönséges vendéglátóhelyek. Részegektől, hangoskodóktól, zajos zenétől és csendes rosszkislányoktól mentes.
2012. aug. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez a feltevés vonatkozhatna Győrre, Debrecenre, Pécsre és Szegedre is hiszen itt is van rá igénylet viszont a lakók miatt a kinti buli megáll 10-kor majd véglegesen bezár 11-kor...
2012. aug. 13. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát, szerintem meg nem vonatkozhatna, mert bár gyönyörű helyek, Budapesthez (vagy bármely más európai nagyvároshoz) képest ezek nyugodt, békés kisvárosok.
2012. aug. 13. 10:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Hiszed Győrben igenis kell egy ilyen, hogy ne a 10.000 lakossal bíró városrészekben legyenek részegek, és félbolondok az emberek fél egykor!



Csak egy ötlet...


13/F


Amúgy a mai Budapest sem fejleségileg sem turizmusilag nem sokkal nagyobb bármely más városnál! Le a Budapest központúsággal! Igenis van más város is ami szintén megérdemli a figyelmet!

2012. aug. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én nem nézem le a vidéki "nagyvárosokat", de akkor sem tud egyik sem vetekedni Budapesttel, mert egyszerűen nem egy kategória.

Ugyanúgy, ahogy Béccsel sem tud vetekedni Graz, Linz, Salzburg, úgy Budapesttel sem Debrecen, Miskolc, stb.

Egy 100-200 ezres város egyszerűen nem tud annyit nyújtani, mint egy majd' 2 milliós. Így szerintem jogosan van ez a Budapest-központúság, elvégre is itt él Magyarország lakosságának több, mint a 17%-a, ha pedig az agglomerációt nézzük, akkor még több. De nem is ez a lényeg, mert a kérdés nem erre irányult, főleg nem a vidéki városokra, hanem Budapestre. :)

2012. aug. 22. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!