Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Határon túli magyarok! Ti...

Határon túli magyarok! Ti elhiszitek, hogy a magyar kormány törődik veletek és nem csak a potenciális szavazókat látja bennektek?

Figyelt kérdés
Főleg a kettős állampolgárságra gondolok. De úgy általában véve is érdekelne a véleményetek.

2012. aug. 20. 13:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Jogos a kérdés, de a válasz erre az, hogy részben "hatalmukat" féltik, részben meg jó ha ők hazajönnek növelik az ország lakosságának számát, ami számukra munkakényszer, így nől az adó is.


Csak hát az állampolgárságot se olyan könnyű elintézni, főleg ha a külföldi magyarok jelenleg nem is akarnak haza jönni.

2012. aug. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akik versenyképes szakmával jönnek haza dolgozni azok növelik az állam bevételeit, de nekik meg sztem fölösleges azért költözködni. Találnak odakint is munkát. De ezt nehogy úgy értsétek, hogy ki akarlak zárni titeket...:D
2012. aug. 20. 14:01
 3/11 A kérdező kommentje:
AMit meg kihagytam. Minek magyarországnak 10 millió lakos? Szerintem ez valami rossz berögződés, hogy növeljük a lakosságszámot, így több lesz az aktív keresők száma ergó több ingyenélőt tudnak eltartani. Rendbe kéne tenni a dolgokat, akkor szerintem elég lenne valahol 8-9 között.
2012. aug. 20. 14:03
 4/11 anonim ***** válasza:
45%

"Csak hát az állampolgárságot se olyan könnyű elintézni, "


Most akkor ezért is sajnáljuk őket?

2012. aug. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
nem nehez elintezni az allampolgarsag ugyet az erdelyi magyaroknak .... en is az vagyok es nem regen kaptam meg
2012. aug. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
Nem törődést várnak el anyagi értelemben hanem erkölcsi támogatás ez nekik,lehet itthon erre legyinteni de a kintiek nagy részének jól esik.Egyfajta történelmi elégtétel a trianoni sérelemért,segít abban nekik hogy erejük legyen továbbra is magyarnak vallani magukat.Meggyőződésem hogy szükség volt erre hogy nemzetközi szinten,jogi formában kifejezésre jusson a magyarság magyarként való megmaradásának joga.Ilyen időkben mikor a tót és az oláh ismét rájuk támadt szükségük van olyan támogatásra amit támadóik már nem egészen hagyhatnak figyelmen kívül.
2012. aug. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Abban amit a hatos számú versenyző írt van valami. Erre nem is gondoltam, meg nem is tudom milyen külföldi magyarként kissebségben élni. De ez a része érthető és teljesen jogos.
2012. aug. 20. 15:06
 8/11 anonim ***** válasza:
66%

Annyit mindenképpen érdemes tisztázni, a szomszédos országokból semmiképpen nem jönnek "haza". Legfeljebb el otthonról. Nekik az ugyanis őseik hazája, ezért a "haza" csak az lehet. Nem az ő hibájuk, hanem a sorsuk, hogy más nevű országban ének.

Más persze egy amerikai, vagy ausztrál magyar, aki nagy valószínűséggel alig tud magyarul (tisztelet a kivételnek) és nem nagyon gondolkodik hazajövetelben.


Pontosan ez a magyar kormány nagy átverése. Mondhatnám, implicite a Székelyföld, Felvidék, vagy Vajdaság megtagadása, hiszen az már nem "haza", ha ide lehet "haza" jönni. A másik átverés, miközben pontosan tudja, milyen kevés a lehetősége a maradók jogainak védelmére, erőteljesen folytat ilyen elidegenítő politikát. Van éppen elég önmagától véresszájú hőzöngő a környékünkön, kell még alapot is adni olyan mézesmadzag húzogatásával, amely valójában keserűséggel van bevonva.


Ha már példa kell, elég sok vihar volt a történelemben olasz és osztrák Tirol körül. Tessék most megnézni őket, tessék elolvasni az érintett országok vonatkozó törvényeit, de főleg a helyszínen megtekinteni, miként élnek, vélekednek. Abból lehet meríteni, hogy kell ezt csinálni.

2012. aug. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha megnézed "morvai krisztina" parlamenti videóját (akár a weboldalán, nem nehéz kitalálni :D )

Ott van hogy egy csomó magyar csak a gazdasági helyzet miatt van kint. De ha az alap megélhetésük meglenne, a luxus körülményeket is otthagynák azért, hogy itt "alapluxusban" élhessenek.


sokaknak nem tetszik a gazdaság (érthető), de panaszkodnak még, hogy külföldön szar, mert nem magyar az anyanyelv, vagy pedig azért, mert nincsenek "bizonyos" magyar szokások/ételek, amiket megszoktak.

2012. aug. 22. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk elsősorban erkölcsi támogatásra van szükségünk és ezt a támogatást eddig senkitől csak-kihangsúlyozom-csak Orbán Viktortól kaptunk és(Se Antal,se Kádár,se Böszme,se Rákosi,se Megyesi) most kapaszkodj csak Vitéz Nagybányai Horthy Miklós törődött velünk így(lásd 1938)!
2012. szept. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!