Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tudtok akár csak egy épkézláb...

Tudtok akár csak egy épkézláb érvet felhozni amellett, hogy az egykori KISZ-titkárból liberálissá átvedlett, majd napjainkban épp keresztény-konzervatív vezért alakító Orbán Viktort miért is lehet hitelesnek tekinteni?

Figyelt kérdés
Főleg hithű fideszesek válasza érdekel, de többiek is nyugodtan írhatnak :)

2012. szept. 1. 20:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%
Nem. De már rég nem is erőlködöm azon, hogy egy Fidesz szavazó agyával gondolkodjak, hiszen ahhoz előbb teljesen meg kéne szabadulnom a sajátomtól.
2012. szept. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
71%

A Fidesz és MSZP szavazó agy számomra örök rejtély marad...


Én erre a kérdésre nem tudok értelmes választ adni, bocsi.

2012. szept. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
100%

Én nem vagyok hithű fideszes, sőt.. rühellem a fideszt.

Szemét tolvaj banda akár csak a többi politikus. Csak a saját meggazdagodásuk érdekli őket, meg a hatalom megtartása minden áron.

Kérdésre visszatérve: a hithű fideszesek erre a kérdésre nem fognak tudni válaszolni, hiszen az agyukat már sikeresen kimosta az általuk imádott párt. Valamelyik nap a buszon utaztam. És hátrébb egy házaspár beszélgetett, hogy orbánék (direkt kisbetűvel) semmivel sem jobban az előző kormánynál, meg költik az adófizetők pénzét az utcanévátnevezési hóbortjaikra. Erre az előrébb lévő nő vérbe borult szemekkel hátrafordult, és kiabálni kezdett nekik, hogy hogy merik orbánt szidni, hogy lehetnek ilyen aljasok stb..


Rühellem a fideszt, börtönbe velük.

2012. szept. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
82%

"Erre az előrébb lévő nő vérbe borult szemekkel hátrafordult, és kiabálni kezdett nekik, hogy hogy merik orbánt szidni, hogy lehetnek ilyen aljasok stb.. "


És hogy hány ilyen császkál még szabadlábon azt a 2010. es választások eredménye jól mutatja.

2012. szept. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
32%

Igen, a válaszom az hogy annak ellenére amiket a kérdésedben egyébként nagyon helyesen állítasz, még mindig ő a leghitelesebb miniszterelnök akit el tudok képzelni. Az elmúlt 20 évet nézve mindenképp. És ez nem bók, hanem kritika az egész politikai elitnek. Szóval a válasz röviden: nincs jobb. :)


Vagy bárki is tud jobbat nála a fideszbő? Az mszp-ből? A dk-ból? XD Na de az már a vicc kategória lenne.


Jobbik, lmp szimpatikus de nem érettek még ehhez.

2012. szept. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Pro Patria ***** válasza:
36%

Nem vagyok úgymond "hithű fideszes".


Számomra ez mégsem üt olyan nagyot. KISZ-es édesanyám is volt, noha soha nem volt kommunista.

A liberalizmus pedig akkor, 1990-ben még nem azt jelentette, mint most, akkor még nem a drogos-meleg-roma védelmet jelentette, amivé az SZDSZ torzította, hanem a masszív kommunista-ellenességet, és a szabad társadalom követelését (a szó nemesebb értelmében, szabad szó, gondolat, és választás).


Hogy a kommunisták félreállítása után a demokraták különböző szárnyakra nyíltak szét, természetes velejárója a többpólusú országgyűlésnek.


Én sokkal inkább azt kérdezném meg: vajon mi az oka annak, hogy '89-ben Orbánt hagyták elmondani a beszédét.

Annak fényében, hogy az egykor pufajkás Horn Gyula "vágta át" a vasfüggönyt, erős a gyanúm, hogy ez is a hatalommentés része volt. "Csinálja csak, mi meg eljátsszuk, hogy mennyire egyetértünk vele, így mi is jófiúnak látszunk".

"B" lehetőség, hogy talán a Fideszből maguk is részesei lehettek néhányan a dolognak.

Fogalmam sincs, és valószínűleg ki se fog derülni soha.

2012. szept. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

21:29

Szerintem meg ennél csak jobb lehet, persze nem mindenkinek, de a többségnek biztosan.

2012. szept. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Pro Patria válaszához: amit Orbán mondott a kilencvenes évek elején, annak a szöges ellentétét csinálja mostanában, de már amikor először hatalomra került is. Szerintem ezt csak a fideszesek nevezhetik "a frissen megalakult demokratikus pártok egészséges útkeresésének"... Gondolok itt ilyenekre, hogy pl. kilencvenes években még "térdre csuhások!" volt, ma meg ennek ellenkezője.

Itt van például egy '92-es beszédéből részlet, amelyben az akkori MDF-kormányt (későbbi szövetségesüket) szidja: "...a kormányzat ideológiai bunkóként forgatja a kereszténység kategóriáját, ideológiai fegyverként próbálja felhasználni az egyházakat. Ilyen, hogy a magyarság fogalmát úgy próbálja meghatározni, hogy kirekeszti belôle az ellenzéket, és saját magát a nemzet kizárólagos képviselôjeként tünteti föl. Ilyen a múlthoz való viszony: ôk a tiszta múlt egyedüli folytatói." - ennek a jellemzésnek minden betűje igaz, csak éppen a most regnáló rezsimre.

2012. szept. 1. 21:44
 9/22 anonim ***** válasza:
48%

ma 21:33


De akkor mondj is valakit, akit elismernek külföldön is. Én se bírom Orbánt de nincs jobb szerintem, nem tudok olyat most mondani, pedig az összes arcot ismerem.

2012. szept. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
63%

Orbánt külföldön is (el) ismerik:


[link]

2012. szept. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!