Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bevezette már kormány a...

Bevezette már kormány a legényadót és azt, akinek nincs gyereke nem kap nyugdíjat?

Figyelt kérdés
Ez a rendelet él már?
2012. szept. 4. 10:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

A cigányok kérdés az ettől nyilván súlyosabb probléma, de őket nem érinti, amúgy sem az adókedvezmény ... de ha beállna a rendszer el lehetne venni v. csökkenteni lehetne a gyerekek után járó támogatást ... v legalább átalakítani azt ..

Én még mindig fenntartom azt,h. aki keresettel rendelkezik és szeretne is gyereket azt támogatni kell ... kinek jó az, ha nincs gyerek ?

2012. szept. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

A megélhetési gyerek gyártókat támogatjuk. Itt nem feltétlen a cigányokra gondolok. A KDMP is ezt szorgalmazza. Isten akaratából szaporodjatok, sokasodjatok. Aztán dögöljetek éhen. A gond az, hogy semmi kilátás arra, hogy az új generációnak lesz munkája, és több lesz az adó bevétel.

Mi is a gyakorlat? Ha egy befektető üzemet, gyárat akar létesíteni, jönnek a zöldek, és tiltakoznak. Törvény adta joguk. Ugyanezek tüntetnek a munkanélküliség miatt. Törvény adta joguk.

Az agglegény adó már a Kádár rendszerben is téma volt. Nem tudták meglépni. Az emberi, lelkiismereti szabadság lábbal tiprása lenne. A gyermekvállalásnak egészségügyi akadálya is lehet. A nyugdíj pedig munkával szerzett jog. Ezek a dolgok az Alkotmány Bíróság előtt úgyis elbuknának.

2012. szept. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
59%

"tehát mivel nem 1 felelőtlen gyerekgyár vagyok aki a csak gyártja a gyereket fizessek több adót? "


Lehet így is nézni. Lehet úgy is, hogy aki gyereket vállal (ami egyébként hosszútávon az ország érdeke, a te érdeked is), az fizet kevesebb adót. Tudod: a fél pohár víz az félig teli van vagy félig üres?

Mellesleg akit általában "felelőtlen gyerekgyár"-nak szoktak nevezni, azokkal épp az szokott a másik probléma lenni, hogy nem dolgoznak.

2012. szept. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Kádár nem foglalkozott a gyermektelenségi adóval. Azt Rákosi vezette be,de csak 1-2 évig működött. E+miatt nem lett több gyerek. Az abortusztiltástól viszont igen.

A családi adókedvezmény SEM támogatja a több gyerek vállalását,mert csak a magas jövedelműek tudják igénybe venni.

Azt nem tudom,hogy tervezik-e,de a KDNP nagyon szorgalmazza a több gyereket. Létesítettek is egy ezzel foglalkozó hivatalt.

2012. szept. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Na már ki is moderált valamelyik csöki.


Tehát az a hóbagoly (öregember) amelyik ezzel kampányolt, annak a 90-es években kellett volna nagylegénynek lennie.

2012. szept. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Pedig vicces volt a hóbaglyas komment szerintem.
2012. szept. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

hát én látom már orbán logikáját :D:D:d

azt akarja elintézni, hogy semmilyen lehetőségünk ne legyen, csak öngyilkosság :d


diplomád van? nem mehetsz külföldre itt kell minimál bérért küzdened

nincs diplomád? küzdj minimálbérért

gyereked van? etesd

nincs gyereked adózz többet.

szereted a rendszert? fizess

nem szereted? fizess

mikor is lesz választás?

2012. szept. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

"viktor a jövőt nézi"


a jövőt? ahhoz már bocs de nincs 4 diplomám szóval gyenge a logikai képességem de nem kéne jelen?


szép és jó dolog hogy szeretne az állam több gyereket

DE

1 az egészségügy a béka seggénél is lejeb van

2 az oktatásból évről évre több pénzt húznak ki

3 a közbiztonság már csak egy nagyon durva gúnynév

4 2 minimálbérből nem sok mindent lehet megadni 1 gyereknek hát még kettőnek

5 hova szüljön az anya gyereket? albérletbe?


a feltételeket kéne megteremteni a gyerekvállaláshoz nem sújtani azt aki gondolkodik és nem a puszta valagára vállal egy rahedli gyereket

2012. szept. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Ismereteim szerint nem él, s remélem is, hogy nem fog élni. Az, akinek ilyen megfordul a fejében én komolyan elküldeném pszichológushoz.


Az meg milyen már, hogy akinek nincs gyereke ne kapjon nyugdíjat? Ha az illető tisztességesen dolgozott, s vonták tőle havonta különböző címeken a járulékokat igenis megérdemli a nyugdíjat. Az egy dolog, ha valaki nem akar gyereket, de mi van azzal, akinek nem úgy alakult az élete, hogy gyermeke legyen? Mondjuk tönkrement a házassága, vagy nem lehetett természetesen úton gyermekük, adoptálni bizonyos kritériumok miatt nem tudtak?


A jelenlegi gazdaságpolitika az, ami pont arra ösztönzi a párokat, hogy ne vállaljanak gyereket. Kevés munkahely, a munkahelyek többsége minimálbérű fizetéssekkel, folyamatosan növekedő adó, élelmiszerárak, emellett pedig a fizetések stagnálása, vagy éppen csökkentése (egykulcsos adó, műszakpótlékok megcsonkítása).



Őszintén?

Azt sem tudom később ilyen fizetések mellett magamat hogy fogom tudni eltartani... Gyerek gondolata se fordult meg a fejemben....

2012. szept. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, de remélem, nem is fogják. Felháborító lenne, ha bevezetnék ezt. Kínában nincs nyugdíj, ezért szülnek sok gyereket a megszigorítás ellenére! Ott a túlnépesedés miatt csak egy gyereket lehet vállalni. Hallottam olyat, hogyha valaki még egy gyereket vállal, megölik a babát a mama hasában, vagy pedig büntetést kell fizetni, ami persze a gazdagokat nem érdekli, mert ők ki tudják fizetni.
2012. szept. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!