Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehetett nem sokkal a...

Hogy lehetett nem sokkal a rendszerváltás után Horn Gyula a miniszterelnök? (a múltja miatt) És hogy kerülhetett be az SZDSZ az ávós szülők hátterével a parlamentbe többször is?

Figyelt kérdés

Itt van például ez a vita, mai szemmel nézve is elkeserítő :


http://www.youtube.com/watch?v=Dud7XvgdOIg


2012. szept. 4. 18:55
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
65%

Ezek nagyon súlyos vádak. Van erre valami konkrét tényekkel altámasztott bizonyíték ami Horn Gy. vonatkozik?


Horn az interjúban is elmondja, hogy közrenvédelmi feladatokat láttak el. És az is igaz, hogy az októberi események alatt rengeteg köztörvényes bünözőt is kiengedtek a politikaiak mellett.

A közbiztonság és a közellátás valamilyen szintű helyreállítására pedig szükség volt.

Főleg, hogy a közrendvédelmi állomány létszáma igencsak lecsökkent.

2012. szept. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy súlyos vádak lennének, vagy akár vádak, hisz ő maga is nyilatkozott nem egyszrt 56-ról. Egy nyilatkozat meg ugye nem vád. Végképp nem "nagyon súlyos".


Egyébként Orbán kapcsán -persze nyugodtan lehet utálni, nem zavar - de szerintem az, hogy megalakultak liberális elvek mentén és később egy konzervatívabb vonalon folytatták, az önmagában nem gáz.

Mint ahogy én Fodor Gábort se tekintem szélkakasnak, ő akkor megondta, hogy neki a váltás nem fekszik, ő maradt liberális. Ennyi.


A baloldalon is gyűjtőpátok vannak, többféle nézettel,ennyi.


Ha valakinek meg igen, az szavazhatott az SZDSZ-re..

2012. szept. 5. 08:04
 13/37 A kérdező kommentje:
Mondjuk az már súlyos, hogy valakik egy szadeszes-Hornos kérdéseből is képesek aktuálolitikai és aktuálutálkozási kérdést csinálni. Annyi Orbán-utáló kérdés van, nem ?
2012. szept. 5. 08:06
 14/37 A kérdező kommentje:

http://www.youtube.com/watch?v=C3rqS_wFioI


Horn meg büszke lehet a Havas Szófia nevű unokahúgára is, aki 1956-ot nyilasok forradalmának tekintette , a többi ügyéről már nem is beszélve.


Gratulálok az egész családnak.

2012. szept. 5. 08:10
 15/37 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy lehet valaki olyan gondolkodású, hogy azzal példálózik, hogy a FIDESZ liberálisabb úton indult, és évekkel később konzervatívabbá vált. Eleve idősebbek is lettek, a legtöbb ember ahogy öregeszik, sokszor kissé konzervatívabbá válik, mint lázadó fiatal korában. Illetve kellett egy ellenpont a szocik ellen, ezért is történt a dolog.

Az hogyhogy nem háborít fel, hogy a baloldalon mennyiféle gondolkodásmód megfér ? Minden országban így van , van két oldal, gyűjtőpártokkal, a legtöbb politikus ráadásul

magánemberként sokszor nem is ért egyet egy adott nézettel, amit az adott oldal képvisel, de így tudnak minél többféle szavazót és szimpatizánst begyűjteni, minél sokszínűbbek.

Ráadásul nálunk a baloldal szerintem sokkal sokszínűbb, sokkal többféle nézet csoportosul benne, mint a jobboldalon.

Lehet utálni Orbánt, de hogy ilyenek miatt, hogy a FIDESZ más nyomon indult, mielőtt kialakult az arculata ? Úristen...


Az meg megint csak egy szomorú tükörkép a mai magyar valóságból, hogy szinte senkit nem zavar, milyen súlyos igazságok nincsenek kimondva a mai napig a múltunkban, amit a nagyszüleink generációja megszenvedett. Valaki csak egy Horn-ra megjegyzésen tud felháborodni, az igazi problémákon nem..


A 90-es években egyszer leadták az Ávósok című filmet a tévében, de "egyeseknek" nem tetszett, hogy ezt a témát feszegetik, megakadályozták, hogy még egyszer képernyőre kerülhessen, azóta is csak a youtube-on láttam, sajnos nem túl nagy nézettséggel.

2012. szept. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező! Láttad Horn Gyula pufajkáját? Vagy ez is olyan, hogy hallottam valakitől, aki hallotta olyantól, aki látott egy embert, aki ...


A legkeményebb kommunista vezetésbe (Rákosi alatt) is bekerültek a legkeményebben üldözött ávósok (nem a gyermekeik!!!). Volt bizony, hogy a kommunista eszmék nevében ávós végeztetett ki olyan kommunistát, aki annak az ideológiának a jobbik változatában hitt (kissé naivan). Mert ez egy olyan ország, ahol szemet hunyunk a múlt felett, ha ez nekünk hasznos, és minden apró problémából elefántot csinálunk, ha meg az hasznos.


Továbbá tudomásul kell venni, hogy bármilyen rendszerváltás esetén is, az emberek ugyanazok, a gondolataik nem változnak, vagy nagyon lassan. Azt is tudomásul kell venni, hogy a rendszerváltás végbe tud menni akár egy hónapnál rövidebb idő alatt, de minden hivatalban, minden fontos munkában nem lehet "lecserélni" bárkit, mert nincs, akit a helyére lehet tenni. Ahhoz a munkához ugyanis szakértelem kell, amit nem a boltban árulnak. Ezért minden rendszerváltónak döntenie kell: ki marad, ki megy, ki kerül a helyére, miközben nincs annyi lecserélhető ember, és egy ország összes vezetője közül is csak nagyon keveset lehet ismerni szemlyesen. Mindenki másról csak más mondhat véleményt. Más, akit szintén nem ismerek.


Horn Gyula egyébként - akár volt 24 éves korában pufajkája, akár nem - hetvenvalahány éves korára tett néhány dolgot, amely lehetővé tette a rendszerváltásnak nevezett eseményt. Úgy tűnik, a nép nem annyira amnéziás, hogy minden pufajkázás ellenére ne választotta volna meg miniszterelnöknek.

2012. szept. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha nem egy dolgon rugóznátok ?


Esetleg felháborodhatnátok pl. az ÁVósok múltjának bevédésén is.


LOL:

2012. szept. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
Nekem majd akkor lesz hiteles mindenféle baloldalinak meg Horn-jogvédőnek meg antijobbosnak a véleménye, ha egyáltalán megfogalmazódik bennük, hogy mit csináltak az ÁVÓsok, hogyhogy a szőnyeg alá lehetett söpörni ezt a problémát, miért nem ismerték el soha a politizáló fiaik az igazságot..stb.. Esetleg a szent Horn is tehetett volna ebben lépéseket.
2012. szept. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:

Ja, hogy nem tehettek lépést a csúnya ávósok öröksége ellen, mert a szent MSZP szövetkezett a szent SZDSZ-szel és nem szabadlott kimondani ?


Vagy esetleg arról nem lehetne beszélni , mekkora vagyont mentettek át saját zsebre a rendszerváltás után a mi kárunkra az MSZMP vagyonból ? Mert igencsak nagy összeg jönne ki, de még soha nem számoltak el vele.


És vajon Horn felháborodott azon, hogy az unokahúga lenyilasozta a forradalmárokat ? Őszintén érdekelne, de ha tippelni kell, akkor nem..

Egyébként én úgy tudom, Horn hazudta azt magáról, hogy lelőtték 56-ban a fivérét, közben meg csak egy balesetben halt meg.

2012. szept. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 mustafa33 ***** válasza:

Hogy mondta Antal József?

"Tetszettek volna forradalmat csinálni!"

2012. szept. 6. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!