Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyar vendégmunkások ezrei...

Magyar vendégmunkások ezrei Romániában. Mit szóltok hozzá?

Figyelt kérdés

Mindezek ellenére több tízezerre tehető a magyarországi vendégmunkások száma Románia nyugati megyéiben. Winkler Gyula ezen kijelentéséről az erdélyi Krónika napilap hétfőn számolt be. Az RMDSZ-es politikus azt állítja: az Arad, Bihar és Temes megyében működő kereskedelmi kamaráktól, valamint az itt tevékenykedő üzleti köröktől szerzett információi szerint jelentős számú magyar állampolgár vállal munkát a Partiumban, számuk pedig a közeljövőben növekedni fog.


"Becslések szerint két éven belül eléri a 400 ezer főt a romániai munkaerőhiány, amelynek természetesen csak kisebb hányadát lehet majd Magyarországról pótolni. A munkaerőpiacon mutatkozó hiányra részben a külföldön dolgozó román vendégmunkások hazacsalogatása jelenthet gyógyírt, emellett mindenképpen számítani kell az Európa keleti feléből érkező munkavállalókra is" - hangoztatta az Európai Parlament nemzetközi kereskedelmi és régiófejlesztési bizottságának tagja. Winkler Gyula – aki tavaly novemberi EU-képviselővé választásáig töltötte be a kereskedelmi miniszteri tisztséget a Tariceanu-kormányban – hozzátette: a magyar munkaerő-áramlás is azt bizonyítja, hogy Erdély nyugati fele jelentős gazdasági fellendülésen ment keresztül az elmúlt években. Mint ismeretes, a partiumi településekre elsősorban Magyarország keleti megyéiből ingáznak munkások, ahol a munkanélküliség aránya eléri a húsz százalékot is.


Tehát még Románia egy szinten van Magyarországgal, de ha így halad, nemsokára lehagy minket. Magyarországon kb. 10 ezerre tehető a romániai vendégmunkások száma, míg Romániában több tízezer magyarországi vendégmunkás van.


Régen alattunk volt, most egy szinten állunk, nemsokára lehagy minket...



2012. szept. 6. 20:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
10 ev mulva romaniaba koltozni valos alternativa lessz magyarok szamara.
2012. szept. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Bár Pesten tanulok/dolgozok, de békési vagyok és teljesen megértem. Ott nincs semmi munkahely, aki képzetlenebb, annak esélye nincs elhelyezkedni, viszont Nyugat-Románia évek óta látványosan épül és fejlődik (tegyük hozzá, van honnan), különösen az említett megyék székhelyei. Évekkel ezelőtt is látszott ez a tendencia, a ki-kitekintgetés, hogy "mi lenne ha?", különösen akinek az egyetlen idegen nyelvi képzése az számok 1-től 10-ig oroszul. Azért, aki teheti és tud valamit, az inkább nyugatabbra jön.
2012. szept. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Így jártak.
2012. szept. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
Ha a románok így haladnak, miközben mi pedig stagnálunk, lehet többek számára valós alternatíva lesz a Partium pár éven belül. Itt keleten tényleg alig van munkalehetőség, aki képzettebb az minimum Pestig, de lehet, hogy a Lajtáig meg sem áll. Lehet a képzetlenebbeknek már Románia is jobban megérné, mint idehaza 47000 forintért a vizet gereblyézni.
2012. szept. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

Nem Románia hagyta le Magyarországot, hanem Arad, Nagyvárad fejlődik jobban, mint Békés-megye.

Szlovákiából is járnak át Magyarországra dolgozni a határ mentiek (pl. Suzuki gyár), de ez nem azt jelenti, hogy egész Magyarország lehagyta Szlovákiát.

2012. szept. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem. Meg nem hagyta le Romania Magyarorszagot. Egy szinten van a ket orszag. Szlovakia meg joval gazdagabb Magyarorszagnal es Romanianal.
2012. szept. 6. 22:02
 7/12 anonim ***** válasza:

Kb. azt, hogy nem igaz. 400 ezer fős romániai munkaerőhiány? Hol élnek ezek? Romániából 2 - 3 millió ember lépett le a válság által legjobban sújtott országokba és nem nagyon akarnak visszamenni.

Azt el tudom képzelni, hogy idénymunkára, építkezésekre Békésből átmennek Arad és Temesvár környékére. De ezek régen is sokkal gazdagabb vidékek voltak Békésnél.


Régebben volt ilyen, hogy Románia mennyire fejlődik és mi lesz itt 5 év múlva, de a válság sokkal jobban megviselte Romániát, mint Magyarországot.

Én azt tapasztaltam, hogy Románia, de Szlovákia nagy része is sokkal rosszabb Magyarországnál. Magyarország és Szerbia vannak egy szinten.

2012. szept. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Magyarorszag Romania Szerbia= egy szintu de Szlovakia sokkal gazdagabb. Nezd meg csak a szlovakiai atlagkereseteket. Ketszerese a hazainak meg a romannak. {mert a magyar es roman keresetek megegyeznek}
2012. szept. 6. 23:05
 9/12 anonim ***** válasza:
300 € jobb esetben. Az átlagkereset ugyanolyan kamu ott, mint itt.
2012. szept. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kérdező: a legutóbbi kommented biztos forrásból tudom, hogy nem helytálló.. Nekem van ismerősöm, aki szlovákiában él, és az ő családjuk ketten együtt valamivel többet keresnek mint az én anyám egyedül. E mellett az árak is kedvezőbbek nálunk. Ők mondjuk át tudnak járni ide vásárolni, de nem mindenki teheti meg ezt ott. Nem mondom, hogy igazán rosszabbul élnének mint mi, de jobban se és ez hosszú ideje így van.
2012. szept. 7. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!