Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van ekkora cirkusz...

Miért van ekkora cirkusz Magyarországon?

Figyelt kérdés
Határon túli magyar vagyok. Azt látom mindenhol, hogy szidják a Fideszt, szidják az MSZP-t, Orbán így, Gyurcsány úgy. Szerintem egyikük se leányálom. A másik, amit nem értek, hogy hogy az Isten nyilába lehet így eladósodni? Hogy vehettek fel az emberek ennyi hitelt? Mire kellett? Most csak azt látom, hogy mindenki rinyál, hogy nem tudja fizetni. Erre nem gondoltak, mielőtt felvették a hitelt? Normális válaszokat várok!

2012. szept. 10. 09:39
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, én ezt mindet megértem. Nálunk Vajdaságban fizetik az útiköltséget, ha tömegközlekedéssel jársz a munkára, vagy legalább a felét állják a munkaadók, ez törvénybe van foglalva. Viszont a másik dolog: vidéken élsz, igaz? Kertes házban? Ha igen, akkor bizony nagyon is redukálhatnád a kiadásokat! Mi kertes házban lakunk, anyukám beültet egy kis darab földet paradicsommal, sárgarépával, mindenféle zöldséggel, így ezeket már nem kell venni, persze van vele kis extra munka. Az előnye az, hogy sokkal olcsóbb és legalább tudjuk, hogy mit eszünk. Több ismerősöm, aki nem kertes házban lakik, meg vesz egy egész disznót valahol, levágatja hentessel és úgy készíttet magának kaját, ahogy neki megfelel, ízekben, stb. Ez is sokkal olcsóbb, mint mikor készen vásárolsz kaját egy boltban. Ha több helyetek van a kertes házban, akár tyúkokat is lehet nevelni. Mi így csináljuk. Vannak saját tyúkjaink, anyukám még csirkéket is nevel mindig és jóval olcsóbban jövünk ki. Amit vásárolni szoktunk a boltokban az a tej, a joghurt, időnként a sajt, marhahús és a kenyér, meg persze néhány gyümölcs, ami nálunk nem terem meg a fán. Tudatosan ültettünk mogyoró, dió, barack, meggy, szilva és körtefákat, hogy magunknak legyen, sőt, még eladásra is jut. A fák esetében annyi a munka, hogy megnyesed őket, illetve leszeded a termést, meg szükség esetén permetezel. Én rengeteget számolok itthon, hogy hogyan tudok minél kevesebb pénzt költeni és hogyan járok a legjobban. És ez nem csak itt Vajdaságban működik, hanem pl. Németországban is. Éltem kint egy ideig és ott is nagyon sokan termelnek otthon, ha van egy pici kertjük, zöldségeket és földben termő gyümölcsöket, mint a málna és az eper. Olcsóbb nekik is így.
2012. szept. 10. 12:48
 12/22 ncore83 válasza:
100%

Kedves kerdezo, es kedves valaszolok,


szerintem bizony a netto 200-240 is keves.

Nem elek kertes hazban, de szeretnek. Havi 100-bol kene ra osszesporolnom? Ultethetek paradicsomot, meg paprikat is, de en nem akarok veszodni vele, nem akarom a földet turni, se gyomlalni se semmi ilyesmivel veszodni. Miert az eletszinvonalamon csokkentsek?Nincs iPhonom, sem nagy autom. Kis autom van, de mar csak 1/5-öd reszben a banke.Alberletben lakom. Na most, osszegszeruen 110ezer a rezsiköltsegem, es meg nem ettem, nem ittam, nem szorakoztam, es nem tettem felre egy forintot sem.Nincs haziallatom, egyedul elek. Szomoru, hogy bemegyek a tescoba, es elkoltok 6ezer forintot, ugy hogy nem vettem semmit.Igen, lehetne mindenbol a legolcsobbat, de akkor felmerul a kerdes, hogy minek dolgozom?Minek hajtom magam?

Szeretnek egy normalis eletet, de ugy tunik ez itt nagyon nagyon nehezen megy.

2012. szept. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
37%

ncore83:


Elöször mérgesen akartam válaszolni aztán rájöttem hogy te(ellentétben cristopherrel) összekeverted a fogalmakat!


250.000 nettó az több mint fél millió bruttóban havonta!!!


A nettó az ami már minden adózás után megmarad és költheted el!!


Vagyis akkor úgy is kérdezhetném tőled hogy kb 600.000 bruttóból meg tudnál élni?

Szerintem te már írásom közben rájöttél hogy az a 250 nagyon is jó pénz :)


Christopher:


Én nem becézgetlek, nem szidalmazlak és nem rakom tele az írásom hazugságokkal!

Elég sommás ha 250.000-ből szerinted 2 ember semmiképp nem jöhet ki de minden bajod van a minimálbérrel!

Most azt már nem is említem hogyha 2 ember az általad említett 40.000-et költi utazásra még akkor is 210.000 marad rezsire és kajára!

Ha ennyiből KETTŐ ember nem képes kijönni és nyomorogniuk kell akkor ott valami el van cs.szve náluk!

És most elkezdhetetd számolgatni 5-10-15 gyerekkel hogy na akkor már bezzeg nyomorognak csak ilyenbe meg én nem megyek bele!


És nekem bizonygathatsz amit akarsz de ha 2 ember 500-600.000-es bruttó fizuból nem képes megélni ott óriási baj van!!!!


Kérdező:

szerintem megkaptad a választ hogy bizony van olyan(christopher) akinek a havi 600.000-es bruttó fizu éhbér mert nem bír belőle megélni...

2012. szept. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Senkit sem kell lepontozni, csak azért, mert véleményt nyilvánít. Nem szeretném, ha veszekedés lenne, hanem azt szeretném, ha normálisan tudnánk beszélgetni a témáról!
2012. szept. 10. 15:18
 15/22 anonim ***** válasza:

Én spec szinte mindenkinek zöld kezet adtam de crisopher hü..eségeket ír.

Láthatólag kötekedni akar és kész!


Kérdéshez: Én értem hogy eladósodtak az emberek!

Mesterségesen adták a kedvezményeket és a hitel olcsó volt! És már senki nem emlékezett a 90-es évek eleji hitelcsapdára amikor elszálltak a kamatok!

Ennyi az emberi emlékezet. 10-15 év és kész!


Meglátjátok, 10 év múlva megint lesz valami hasonló helyzet...

2012. szept. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

"Nálunk az embereknek azonnal kell az új lakás, új autó, új plazmatévé...

Aztán ha ennek ára van akkor persze jönnek a csúnya zsidók, a multizós kizsákmányolás és nyócévezés!"


Hát persze, meg kell nézni a reklámokat!

Most vedd meg ezt, azonnal vedd meg ezt az autót, ilyen akció, olyan akció.


Meg Vágó István, aki bőszen reklámozza a hiteleket a TV-ben, aztán széttárja a karját, hogy ő nem is érti, miért van ennyi bedőlt hitel az országban, miért vesznek fel hitelt az emberek stb...


Magyarországon van a világon a legtöbb hitelreklám.

Óriásplakátok és tv-hirdetések fele.


Elég szépen átvágtak az embereket a "svájci frank alapú" hitelekkel is...

Egyáltalán hogyan lehet olyan szerződést készíteni, ahol a szerződéskötéskor nem lehet tudni, hogy mennyi lesz a fizetendő végösszeg???



Ez a folyamat már régóta tart. Lejátszódott már a huszadik században, tizenkilencedik században.

birtokos paraszt -> zsellér

birtokos nemes -> hétszilvafás dzsentri


És még mindig hiszünk a bankoknak...

2012. szept. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Csak az adósság hitel területén szeretnék hozzá szólni. Valamikor nem is olyan régen, azt hitte a dolgozó, hogy szorgalmasan dolgozik, akkor ki tud törni az albérletből, és fel vesz kölcsönt és saját otthont képes teremteni. Sokan nem számoltak azzal, hogy pénteken még semmi gond nem volt, hétfőn közölték, hogy ne is öltözzön át, mert átszervezés miatt, elbocsájtják. nem sok idő múlva a feleség is munkanélküli lett. Ott volt a szépen berendezett lakás, /az éhezésig spórolva/ hogy majd letudják a nagyját, és élhetnek nyugodtan, vállalhatnak gyereket is. De a gazdasági recesszió ezt áthúzta. Csökkent a forint reálértéke, és a devizahitelesek törlesztő részlete, a duplájára emelkedett. Hát így bukott bele sok ember a kölcsönbe, mert nem számolt azzal, hogy bár mikor felmondhatnak, és nagyon nehéz munkát találni. ENNYIT AZ EGÉSZRŐL
2012. szept. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy örülj neki, hogy kertes házban lakol, és nem panel lakásban. Bizony nincs egészségesebb a kertben megtermelt zöldség gyümölcsnél, De az zsebkendőnyi erkélyen nem termelhetünk semmit. Bizony mindenért keményen fizetnünk kell. Ha vidékre költözöl, nem biztos, hogy be tudsz járni a városba dolgozni, mert a cég igyekszik kiszórni azokat, akiknek nem csak a városi közlekedést kell fizetni, hanem a vonatot is. Vidéken meg nincs munkalehetőség.
2012. szept. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Hát nem hiszem el, hogy letörölték a kommentemet, aki törölte kapja be, teljesen jogtalan volt, semmi provokatív nem volt benne. És hülyeségeket sem írtam, ezek tények, hogy nálunk nem lehet rendesen megélni.
2012. szept. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Zolika: K1rvára nem 600 ezerből élünk havonta, szóval ne sértegess, mert a te mocskos kommentedet persze nem törölték, csak az enyémet. És mi 6-an vagyunk, gondolom neked magadat kell eltartanod, még barátaid sincsenek.
2012. szept. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!