Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobbikosok, ti miért támogatjá...

Jobbikosok, ti miért támogatjátok a határon túli magyarok kettős állampolgárságát?

Figyelt kérdés
És ha igen, miért nem? Csak Jobbikosok válaszát várom, indokokkal.
2009. júl. 30. 16:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a Jobbikos megszólítást. Nem a fidesz vitte népszavazásra a kettős állampolgárságot anno ?
2009. júl. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Ha nem érted, szólítsd meg a Fidesz-híveket.

A kérdés szándékosan szól ehhez a csoporthoz. Magyarázat később.

2009. júl. 31. 15:36
 13/16 anonim ***** válasza:
30%

Én Jobbik-szimpatizáns vagyok,felvidéki családból(nagyapám családát telepítették át annak idején Felvidékről a Nyírségbe,nem örültek neki különösebben).

Mégis azt mondom,az ország nem áll készen arra,hogy a most külföldi területen élő magyarokat fogadjuk.

Biztos,hogy sokan munka híján átteepülnének és elvennék az itthon élő magyaroktól a meglévő kevés munkalehetőséget is.

Majd ha minden dolgozni akaró hazánkban élőnek lesz munkája,lehet róla beszélni.

2009. aug. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
77%
Azért támogatom, mert ők hozzánk tartoztak évszázadokon keresztül, és egy igazságtalan "béke" következtében idegen uralom alá kerültek. Lehet itt bedőlni a média agymosó tevékenységének, de ők hozzánk tartoztak és tartoznak a mai napig. Vagy véletlenül "magyarozzák" őket a torszülött államok politikusai? Sokan elfelejtették már, hogy egykor kik voltunk.
2009. aug. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
"és ha igen, miért nem?":DMindig is lesznek munkanélküliek, máskülönben, ha valaki átakar települni M.o.ra akkor ígyis úgyis áttelepül, és olyanok nincsenek is sokan, nem hiszem hogy az problémát jelentene. Most bocs, hogy ezt mondom de bár magyar vagyok nekem M.o. nem egészen a hazám, idegen föld számomra, nem érzem azt ha odamegyek, hogy na most hazaérkeztem. Ha viszont valaki átakar települni miért ne legyen startból kettős állampolgár? Mi a baj?Tényleg ennyire önzőek vagytok? Mit veszítetek? Sokkal több kínai meg egyéb ázsiai települ be, mint magyar, miért nem támogatjátok azt, hogy inkább magyar telepedjen le M.o.ra?
2009. dec. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Ez elsősorban érzelmi kérdés. Azért lenne fontos, mert a határontúli magyarok bíztatást kapnának a mi részünkről, és érzelmi szempontból valamennyire lehetne őket "kárpótolni" azért, hogy egy idegen országban kell élniük. Ráadásul, ezzel tudnánk segíteni nekik abban, hogy megőrízzék magyar identitásukat, és jobban a magyarsághoz kössük őket, nehogy beolvadjanak az ottani népességbe (román, szlová, ukrán, szerb, osztrák, szlovén, horvát lakosságba). Azonfelül a magyar államnak is lehetőséget adhatna, hogy beavatkozzon a magyar állampolgárok védelmében.


Másfelől rengeteg ország adta már meg határontúli nemzettársainak a kettős állampolgárságot. Pl. Oroszország, Németország, Románia vagy szerbia is. Oroszország például ezen a jogcímen avatkozott be Dél-Oszétiában a grúz támadásnál, mivel az ottani oroszoknak megadták az állampolgárságot, és a védelmükben nyomultak be Dél-Osztéiába. De ez csak egy példa volt.


Az az állampolgársági törvénytől függ, vagy annak módosításától, hogy milyen feltételekhez kötnék az állampolgárság megadását. Tehát az butaság, hogy ez azt eredményezné, hogy ide vándorolnának a határontúli magyarok tömegesen, vagy hogy őket is el kellene tartani, vagy, hogy választójogot kapnának, hogy szavazhassanak. Ilyenről nincs szó, és ez nem is lenne érdeke a "nemzeti ügynek". Ha úgy alakítanák a törvényt, ki lehetne küszöbölni ezeket a problémákat, és kifejezetten azt a célt szolgálná a törvény, hogy az ottani magyarok védelme megoldhatóbb legyen, valamint segítsük őket magyar identitásuk megőrzésében.

2010. jan. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!