Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Engedélyeznéd, hogy a következ...

Engedélyeznéd, hogy a következő munkakörökben gyerekek is dolgozhassanak, napi 8 órát, havi 4000 Ft-os fizetésért?

Figyelt kérdés

A dolog lényege az lenne, hogy amelyik gyereken már általános iskolás korában látszik, hogy nem akar tanulni, csak kényszerből jár iskolába, az is valami hasznosat kezdjen magával. 5 éves kortól lehetne dolgozni és ekkora életkortól lenne büntethető is valaki, viszont szabadna alkoholt innia és cigiznie is.


A következő munkakörökben dolgozhatnának:


-Mezőgazdaság: Aratás, szántás, vetés, terményszedés. Állattenyésztésben kisebb termetű állatokkal pl. baromfival, nyulakkal foglalkozás, rövid tanfolyam után disznóval, marhával is.


-Ipar: Gyártósori munka, tanfolyam után targoncázás


-Szolgáltatási szektor: Takarító, cseléd, kertész. Segéd különféle szolgáltatást nyújtó embereknek pl. villanyszerelő, autószerelő, rovarirtó stb.



2012. szept. 17. 00:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Engedélyezném, hogy menj követ vágni, havi 1000 Ft-ért.A te sok eszeddel oda pont jó leszel.
2012. szept. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
91%

Tehát lenne egy félig tanult ember aki nem sok mindenhez ért...

és helyette legyen egy tanulatlan aki még talán írni, olvasni sem tud és XX lenne az aláírása??


Hagyjuk ezt a h.lyeséget!

2012. szept. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
90%
Én a kérdezőt kötelezném még 10 év komoly tanulásra, hogy legyen valami fogalma életről, életmódról, társadalomról, emberről, tudásról. Egyáltalán, hogy ne rekedjen meg a 3 éves gyerek szintjén, aki beszélni már tud...
2012. szept. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
86%
IGEN! Teljes mértékben egyetértek veled!!! 6 éves targoncásokra van szükség! Hogy erre még nem gondolt senki! Te egy zseni vagy!!! Megoldódik egész Magyarország minden problémája! Úgy is kevés a gyerek, de hát kit érdekel! Kérdező for president
2012. szept. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
91%

Megelőztél 14-es!:)

Én is ezt a képet akartam lefesteni, hogy egy 6 éves gyerek targoncázik a gyárban, cigi kilóg a szájából (mondjuk nem tudom milyen cigi, amikor 6 dobozt tud venni a havi fizetéséből), alig várja h vége legyen a munkának, mert mehet a kocsmába. :D

2012. szept. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
90%
Dózeres 5 évesekre nagyobb szükség lenne, mint targoncásokra.De az is úgy lenne a leghatékonyabb, ha legelőször a ti házatok irányába indulnának, onnan pedig a parlament felé vennék az irányt.
2012. szept. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Pro Patria ***** válasza:
81%

Kedves Kérdező!


Gyerekmunka? Egy pár évszázaddal le vagy maradva.

Éhbérért? Méginkább.


Az iskolát pedig mindenki utálja, ez nem érv. Akkor is szükség van rá. Én is simán otthagytam volna 10-12 évesen, mai fejemmel tudom csak, hogy milyen elengedhetetlen.

Az ezért való "jutalom" cigizés és alkoholfogyasztás pedig kifejezetten hülyeség.


Van elég álláskereső, velük töltsék fel az ilyen helyeket.

2012. szept. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
82%
Emberek, komolyan csak én vettem le az iróniát? :D
2012. szept. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

kedves kérdezö

biztos hogy normális vagy ? vagy csak buta unatkozo gyerek.

2012. szept. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
67%
Ez a kérdező is egy gyerekagyú lehetett.
2013. márc. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!