Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az előzetes regisztráció...

Az előzetes regisztráció szerinted nem szemétség?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy Amerikában is alkalmazzák és valóban költségkímélőbb a választások előtti előzetes regisztráció. De én nem vagyok fanatikus Fidesz-szavazó, sem agymosott, és a jelenlegi magyar politikai helyzetben sokszor én is, és apám is néhány nappal a választások előtt jutunk el oda, hogy választunk-e egyáltalán, vagy sem, és a voksot kire adjuk le. Ez nem azt jelenti, hoyg fingunk sincs arról kire kéne szavazni, de igazi örömmel nem tesszük meg. Elvben a magyar választók 50%-a ilyen bizonytalan szavazó mint én és apám. Most úgy tűnik egyikünk sem fog előregisztrálni, tehát ez mindenképpen a Fidesz szavazóknak jó. Ráadásul ez 3 választásra fog vonatkozni, tehát én hatalmas arculcsapásnak érzem a dolgot. Még én kuncsorogjak a jegyzőnél szűk határidőn belül, hogy ere a hulladék magyar pártrendszer egyik pártjára méltóztassam leadni a voksomat.

Mit gondoltok?


2012. szept. 22. 19:36
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
68%
Nem szemétség!
2012. szept. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
87%

Nem tetszik a regisztráció ?

Tegyél ellene.

Regisztrálj.

Menj el szavazni és add a voksod egy olyan jelöltre aki el fogja törölni a regisztrációt.

Ha mindenki akiknek problémája van a regisztrációval megteszi ezt, és többségben is lesznek a választáson, akkor a probléma megoldva. Fidesz kormány leváltva.

Nem bonyolult.

2012. szept. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
33%
Rühes Fidesz!
2012. szept. 23. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
47%
#12: De bonyolult, mert a választójog egyoldalúvá tétele miatt szinte lehetetlen a FIDESZ-en kívül másnak győzni. Csak úgy lehetne netán-tán, ha az MSZP, az LMP, a DK meg még sokan mások egyesülnének, amire nincs esély. Orbán ezt jól kikalkulálta előre, ezért csinált ilyen választójogot - magának.
2012. szept. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
51%

"De bonyolult, mert a választójog egyoldalúvá tétele miatt szinte lehetetlen a FIDESZ-en kívül másnak győzni."

Egyáltalán nem bonyolult, és eyáltalán nem lehetetlen.

Illetve ha lehetetlen, az nem a regisztráció miatt van, hanem azért mert kevesebben vannak akik a Fidesz ellen vannak, mint mellette, vagyha többen is vannak, nem képesek ennyire sem, hogy regisztrálják magukat és elmenjenek szavazni.

Az igazi kérdés az, hogy miért vannak kevesebben ők? A válasz pedig:

1. A baloldal államadósság igájába hajtotta az országot, amiből kitörni (visszafizetéses módszerrel), na az a LEHETETLEN! Ezáltal a baloldalnak annyi politikai hitele van, ami majdhogynem a nullával egyenlő, és ezért nem a Fidesz a felelős. hanem a teljes baloldal úgy ahogy van, tisztelet olyan kivételeknek mint pl. Hajós András, akit nem szeretek, de volt olyan tökös, hogy megkérte Gyurcsányt, hogy húzzon el a francba, mert kinyírja a teljes baloldalt, de Gyurcsány ugye ezt nem tette meg, pedig nagyon sokan kérték finoman vagy nem kevéssé finoman mindkét oldalról.

2. A baloldal most is csak azt tudja megmondani, hogy miért rossz a Fidesz, amiben van is némi igazságuk, meg nem kevés hazugságuk is, de a lényeg, hogy nem tudják megmondani, hogy ők mit csinálnának, illetve ha mégis, az mitől húzná ki az országot a kakiból.

2012. szept. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
69%

""De bonyolult, mert a választójog egyoldalúvá tétele miatt szinte lehetetlen a FIDESZ-en kívül másnak győzni""


MIÉRT???


A regisztráció után mindenki arra szavaz akire akar!


Akkor miért a fidesznek kedvez???

Egyébbként jobbikos vagyok, de már unom ezt az MSZP-től származó idétlen- értelmetlen lejárató maszlagot!!!

Elmegyek regisztrálni és a jobbikra szavazok - senki nem mondta hogy kizárnak a szavazásból mert nem a fideszre szavazok! Jópár országban is van regisztráció évtizedek óta mégis van kormányváltás.

2012. szept. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
41%

#12! Valóban nem bonyolult. Neked. Meg nekem.

Csakhogy rajtunk kívül van még - lassan több millió - funkcionálisan analfabéta, aki emiatt nem fog regisztrálni, ergo szavazni sem. Illetve egy részük fog. Tudod én mit tennék (nem új, meg is fogják tenni)? Ha van sok gondolkodástól mentes, de lelkes aktivistám, emennek ezeknek "segíteni". Egy füst alatt a szavazást is tisztázzák. És a segítőre szívesen gondolnak, ez alaptulajdonság. A gondolkodásmentességet azért írtam, mert szükséges bizonyos dolgok elvégzéséhez.


Csak egy példát kívántam mutatni. A dolog ennél azért kicsit bonyolultabb. Néhányan azért ragaszkodunk bizonyos elvekhez, mert egy adott elvből sokféle gyakorlat következik. Most konkrétan akár elfogadható is a gyakorlat. De mi akadályozza meg, ha már nem lesz az? Az elv nem, viszont hivatkozni lehet rá, hogy annak idején elfogadtad, a te bajod, ha nem gondoltál erre a lehetőségre. No én azért nem fogadom el a regisztrációt, mert gondolok erre a lehetőségre.


Még egy apróság. A regisztrációról lehet vitatkozni. Érveket mondani ellene és mellette. Bizonyosan mindkettőből vannak értelmesek. De az ide nem tartozó habzó gyűlölet és gyűlöletkeltés más pártokkal szemben - függetlenül attól, mit gondolunk róluk - sokat elárul a minőségből és a várható jövőről. Nem kell más pártokat szeretni. El lehet mondani, miért. Azt is, miért szeretünk egy másikat. Ellenvéleményre lehet reagálni érvekkel. De ebben a vonatkozásban a kirekesztés és a regisztráció szinonimák.

2012. szept. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
41%
Még egy gondolat, amit még az elején akartam mondani. Tegyek ellene? Tehetek éppen, de annyi fontosabb dolog van, amire az időmet fordíthatnám. Ehhez pedig nagyon sok idő kell, mert feltétlen hittel rendelkező emberek észérvekkel történő meggyőzése nem lehetséges. Ahhoz oktatás kell, és talán a következő generáció...
2012. szept. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
25%

Kedves kritizálók! Teljesen félreértettek, pedig én egyértelmű voltam. Én a 12-esre válaszoltam, aki szerint tessék azokra a pártokra szavazni, akik el akarják törölni a regisztrációt, és akkor nem lesz regisztráció. Szerinte ez nem bonyolult.


Ez tényleg nem túl bonyolult önmagában, de próbáljatok már egy kicsit összefüggésekben gondolkozni! Az a bonyolult, hogy az aránytalan és a FIDESZ-re szabott választási rendszerben le lehessen győzni a FIDESZ-t. És nagyon téved, aki azt írja, hogy tessék többséget szerezni, akkor meg van oldva. Pont erről van szó, hogy ebben a választási rendszerben a FIDESZ kisebbségben is elérhet akár 2/3-ot is, mert annyira torz és aránytalan a rendszer minden eleme.


Vegyünk egy példát, hátha így kicsit érthetőbb lesz. Tegyük fel, hogy a FIDESZ egy arányos rendszerben, listán kap 30 %-ot, az MSZP 25-öt, a Jobbik 20-at, az LMP 10-et, a DK 5-öt, és más kisebb erők összesen 10-et. Akkor ki lesz a választás abszolút nyertese? Természetesen a FIDESZ, mert megnyeri a 200 fős parlamentben a 106 egyéni kerületet, ehhez elég akár 1 fős többség is, a többi szavazat meg elvész. És még listán is kap úgy 32-őt, ami összesen 69 %, tehát kétharmad. Közben 30 % szavazott rá. És akkor még ott van, hogy a balos választókerületeket feloldották a jobbosakban, hogy még véletlen 1-2 helyen se eshessen be nem fideszes jelölt. És persze most már nincs 2. forduló, utólag sem lehet visszalépni, hiába lenne mondjuk a fideszellenes erőknek többsége egy választókerületben.


Tehát ha az emberek 70 %-a olyan erőkre szavaz, akik nem akarják a FIDESZ-t és vele együtt a regisztrációt, a FIDESZ és a regisztráció akkor is marad. Tetszik érteni?

2012. szept. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
57%

Kedves 12:24-es

Ugyan áruld már el, hogy miért van az, hogy van a Fidesz, meg vele szemben a sok kis párt, akik egymással rivalizálnak és nem győzhetnek túlerőben sem. Jó, az igaz, hogy ez a választási rendszer jobban kedvezhet a legerősebb pártnak, de annak, hogy a legerősebb párt nem az Mszp, annak nem a választási rendszer, nemis a Fidesz, hanem maga az Mszp az oka egykori miniszterelnökükkel Gyurcsánnyal az élen! Legyen bármelyik párt erősebb a Fidesznél, és amiket az előbb leírtál, mind őrá lesz érvényes. Legyen annyi szavazója az Mszp-nek mint a Fidesznek, és Fidesznek meg annyi mint most az Mszp-nek, és onnantól kezdve akkor dettó ugyanaz a helyzet, hogy több összszavazattal sem tudja az ellenzék felvenni a versenyt az elképzelt szavazattal rendelkező Mszp-vel szemben.

Igazságos választási rendszer sehol de sehol nincs a világon! Mindnek van hibája, mindenhol sérülhetnek az érdekek, és sérülnek is. A résztvevők tudomásul veszik a szavbályokat, és megpróbálják azokat a maguk javára fordítani, és úgy nyerni. Ha pedig óriási fölénnyel nyertek, de nem tetszik nekik, ahogy volt, akkor módosíthatnak rajta. Ennyi.

2012. szept. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!