Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az előzetes regisztráció...

Az előzetes regisztráció szerinted nem szemétség?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy Amerikában is alkalmazzák és valóban költségkímélőbb a választások előtti előzetes regisztráció. De én nem vagyok fanatikus Fidesz-szavazó, sem agymosott, és a jelenlegi magyar politikai helyzetben sokszor én is, és apám is néhány nappal a választások előtt jutunk el oda, hogy választunk-e egyáltalán, vagy sem, és a voksot kire adjuk le. Ez nem azt jelenti, hoyg fingunk sincs arról kire kéne szavazni, de igazi örömmel nem tesszük meg. Elvben a magyar választók 50%-a ilyen bizonytalan szavazó mint én és apám. Most úgy tűnik egyikünk sem fog előregisztrálni, tehát ez mindenképpen a Fidesz szavazóknak jó. Ráadásul ez 3 választásra fog vonatkozni, tehát én hatalmas arculcsapásnak érzem a dolgot. Még én kuncsorogjak a jegyzőnél szűk határidőn belül, hogy ere a hulladék magyar pártrendszer egyik pártjára méltóztassam leadni a voksomat.

Mit gondoltok?


2012. szept. 22. 19:36
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
41%

Kedves Ebcsont! Elárultam, levezettem, hogy jön ki egy 70 %-os vagy annál nagyobb arányú ellenzéki szavazat esetén is a nagyarányú FIDESZ-győzelem. Ha ez nem volt elég, tanulmányozd még a fideszes választási törvény elemit. Persze, ha máshogy nézne ki a pártrendszer, akkor nyilván más is lehetne ennek a kedvezményezettje, de ma a magyar pártrendszer ilyen, azaz van egy óriásfidesz, és vele szemben 4-5-6 kisebb erő, akik külön-külön képtelenek akkorára nőni, mint a FIDESZ, egyesülni meg nem tudnak, nem akarnak. Ezért csinált Orbán ilyen törvényt. Nyugodj meg, ha közben elmozdulás lenne a pártrendszerben, akkor ezt is visszavonja, és csinál egy olyat, amiben megint csak ő lehet a győztes.


Az se igaz teljesen, hogy nincs igazságos választási rendszer, mert van. Ha a pártok a listán rájuk leadott szavazatok arányában jutnának mandátumhoz, az teljesen igazságos lenne. A mi rendszerünk Orbán előtt is a győztest preferálta, de messze nem ilyen mértékben. Tehát nekünk itt most sikerült egy óriásit visszalépni, és egy sokkal igazságtalanabb rendszert létrehozni. Vajon miért, milyen érvek szólnak e mellett azon kívül, hogy ez Orbánnak most éppen ez jó?


És miért várod el a nem FIDESZ-hívőktől, hogy ezt az új rendszert szó nélkül hagyják? Olyan dolog ez, hogy mondjuk 5-en indulunk egy 10 km-es futóversenyen, aminek a szabályait én írom. Neked mondjuk le kell futni mind a 10 km-t, és emelkedős szakasz is van benne, én meg a 8. km-nél szállok be, ahol már emelkedő sincs. Ha neked egy ilyen versenyben kéne részt venni, mit szólnál?

2012. szept. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
57%

Nyugtató után vagyok ezért a kérdésre válaszolva közlöm: DE Az

Vannak esetek amikor a szavazás korlátok alá esik, de a halmozott büntetés, mert nem regisztráltatom maga ez mindennek a teteje.Ha minden megszorító törvény és demokráciát sértő törvény 2/3 -dos akkor ezt egyféleképpen lehet megváltoztatni, ha a választási eredmény nem lesz sikeres. Le kell Írnom és ki kell mondanom: FORRADALOM Én pl az országban regnáló egyik pártra sem adnám le a szavazatomat mégis változtatni kell, ha nem akarunk megdögleni. Ezt a Horthysta szimpatizáns hordát el kell távolítani még az országból is és erre nem sok választási mód lehet.

2012. szept. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
40%

A maszoposok azért félnek ennyire, mert náluk van a legtöbb nem tudatos szavazó, idős, egyszerű ember,...stb.

Van még másfél évük intellekktuálisan sszavazókat is gyűjteni.. inkább arra fordíthatnák az energiáikat.

2012. szept. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
43%
Nem szemétség.
2012. szept. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
43%

"Az se igaz teljesen, hogy nincs igazságos választási rendszer, mert van. Ha a pártok a listán rájuk leadott szavazatok arányában jutnának mandátumhoz, az teljesen igazságos lenne."

Nem, az sem lenne igazságos. Mi lenne azokkal akik párt nélkül függetlenül indulnának? Nem juthatnának mandátumhoz. Ha meg mégis, akkor mi lenne az arány? Mert ugye érted, akik csoportban indulnak és elnevezik magukat pártnak, azok plusz mandátumokhoz jutnak velük szemben. Lehetne pl. úgyis, hogy csak a képviselőkre lehetne szavazni, akik indulhatnáénak párt színekben is, de a pártra nem jutna semmilyen mandátum. De ez megint nem igazságos, mert akkor meg elvész minden töredék szavazat, és megintcsak nem a szavazatok arányában érvényesül a választói akarat.

Továbbá vegyük azt, hogy minden párt annak arányába kapja a szavazatokat ahogy rájuk szavaznak. ez esetben mondjuk Kukorica Jutkának is kéne mandátumot adni, hisz az 5 fős pártjára szavazott a 40 fős rokonság. Kell egy parlamenti küszöb, de mekkora? Mi az igazságos? 5% az? Vagy 4 esetleg 3% jobb lenne? Amelyik párt nem érte el a parlamenti küszöböt annak az lenne az igazságos, ha pont annyival szállítanák le a határt, hogy ő még éppen beférjen. A be nem jutott pártok szavazatait meg elosztják a bejutottak közt. Ez igazságos?!

Ismételni tudom csak amit írtam. Nem létezik igazságos választási rendszer! Olyan van, ami valakiknek igazságos, dehogy mindenkinek az legyen az teljesen kizárt!

2012. szept. 24. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
41%
És akkor az miért jó, hogy egyre igazságtalanabbá és aránytalanabbá tesszük? Erre ki kényszerítette szegény Orbánt?
2012. szept. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!