Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az előzetes regisztráció...

Az előzetes regisztráció szerinted nem szemétség?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy Amerikában is alkalmazzák és valóban költségkímélőbb a választások előtti előzetes regisztráció. De én nem vagyok fanatikus Fidesz-szavazó, sem agymosott, és a jelenlegi magyar politikai helyzetben sokszor én is, és apám is néhány nappal a választások előtt jutunk el oda, hogy választunk-e egyáltalán, vagy sem, és a voksot kire adjuk le. Ez nem azt jelenti, hoyg fingunk sincs arról kire kéne szavazni, de igazi örömmel nem tesszük meg. Elvben a magyar választók 50%-a ilyen bizonytalan szavazó mint én és apám. Most úgy tűnik egyikünk sem fog előregisztrálni, tehát ez mindenképpen a Fidesz szavazóknak jó. Ráadásul ez 3 választásra fog vonatkozni, tehát én hatalmas arculcsapásnak érzem a dolgot. Még én kuncsorogjak a jegyzőnél szűk határidőn belül, hogy ere a hulladék magyar pártrendszer egyik pártjára méltóztassam leadni a voksomat.

Mit gondoltok?


2012. szept. 22. 19:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
46%

"én nem vagyok fanatikus Fidesz-szavazó, sem agymosott"


Ennek mi köze a szavazáshoz ? Ha fanatikus LMP-s vagy, akkor is elmehetsz.



"én hatalmas arculcsapásnak érzem a dolgot. Még én kuncsorogjak a jegyzőnél szűk határidőn belül"


Szerinted egy hat hónapos időszak szűkös ? Mennyi szeretnél, másfél éves periódust ?

2012. szept. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
86%

Nem. Legalább nem lesznek visszaélések az ajánlószelvényekkel. 6 hónap meg tényleg elég a regisztráláshoz.

" és apám is néhány nappal a választások előtt jutunk el oda, hogy választunk-e egyáltalán, vagy sem, és a voksot kire adjuk le."

Attól még regisztrálhatsz két hónappal korábban, csak a szavazásra regisztrálsz, nem arra, hogy kire szavazol. Azt majd az utolsó két napban eldöntitek ugyanúgy, mint eddig.


Azt meg inkább nem kommentálom, hogy válasszunk-e egyáltalán. Anno a MSZP miatt nyígott mindenki, most mindenki mocskos Fideszezik, közben meg több, mint 40% nem ment el szavazni...

2012. szept. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
80%
A regisztrációhoz kötött szavazás egy alapvető állampolgári jog megcsonkítása, nem szimplán egy kis szemétség. De mindegy is, szerintem nem kell ennyire rápörögni, ki tudja, lesz-e egyáltalán választás 2014-ben, és ha lesz, kik indulnak rajta. :/ (Amerikában azért van regisztráció, mert nincs népesség-nyilvántartás, nálunk viszont van, ezért teljesen felesleges regisztrálni.)
2012. szept. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
61%

Az az igazi szemétség, hogy Orbán Viktor egy személyben elmondhatja magáról, azt amit XIV. Lajos, vagyis, hogy az állam, és teszem hozzá, az alkotmány, én vagyok. Nem csak a regisztrációval van baj, hanem az egész orbáni választási rendszerrel, aminek csak és kizárólag egy célja van: Orbán örökös győzelmének biztosítása. Ehhez addig és annyiszor írják át az alkotmányt és a választási törvényeket, amíg és ahányszor szükséges ahhoz, hogy tényleg csak ő győzhessen.


Teljesen nonszensz, hogy az írja a játékszabályokat, aki a játékban is győzni akar. Ilyen még a kisgyerekeknél sincs. Kérdés, hogy ilyen feltételekkel egyáltalán mi értelme van bármilyen választásnak.


És persze a regisztráció célja is az, hogy Orbán győzelmét becstelen módszerrel elősegítse. Tapasztalati tény (ezt Orbán 2002-ben már megtapasztalta), hogy a bizonytalanok között sokkal több az ellenzéki mint a kormánypárti. A kevésbé motivált bizonytalan szavazók várhatóan nem fognak regisztrálni, ami a FIDESZ győzelmét segíti elő. Meg még az a több tucat trükk is amit bevetettek a választókerületek fideszpárti átrajzolásától kezdve a külhoni magyarok szavazati jogán át a választás aránytalanságának fokozásig.

2012. szept. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
41%
21-35, Szedd be a nyugtatódat.. :)
2012. szept. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
27%
#5: Én teljesen nyugodt vagyok. Egyébként mivel tudod cáfolni, amit írtam? Azzal, hogy mélyen hiszel Orbánban?
2012. szept. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
38%

Felismerhető vagy ettől a kettőskeresztről (is).

Mindent túlkombinálsz és teóriákat szövögetsz..

2012. szept. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
55%
Nem kombinálok túl, csak két lépéssel többet látok előre mint te.
2012. szept. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
56%
Ja, és ha nem Orbánnak kedvez a regisztráció, meg ez a sok minden, akkor miért csinálta? Mert szükség nem volt rá, az biztos.
2012. szept. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
26%

"Nem kombinálok túl, csak két lépéssel többet látok előre mint te."


Te egy látnok lehetsz, ha látod, az én fejemben mi van..Nevetséges ..

2012. szept. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!