Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok a évio 5000Ft os...

Mit szóltok a évio 5000Ft os kötelező kamarai tagsághoz? A kistermelő parasztnak is annyiba kerül, mint a 200+ hektárás nagyvállalkozóknak? Plussz az őstermelő igazolvány. Szerintem ez a sokadik vőrlehuzás már.

Figyelt kérdés
2012. szept. 25. 09:06
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Most lehet én vagyok "érzéketlen" a témát tekintve, de évente 5000 forint, az nagyjából havi 400-415 forint. Ne mondjátok hogy ez egy hatalmas bőrlehúzás lenne. Szerintem épphogy megtölti értelemmel a "jelképes összeg" kifejezést.


Sok kicsi sokra megy,meg nem fizetünk már épp elég helyre és kiknek a zsebébe fognak vándorolni ezek a milliárdok a semmiért?

2012. szept. 25. 11:12
 12/15 anonim ***** válasza:

3-as vaagyok!

Amit írtam, az az egyéni vállalkozókra és a társas vállalkozókra vonatkozik, akkor még az őstermelőknek nem volt kamarai tagság!

Így igaz, ahogy írják: még ma is sokkal kedvezőbb a mezőgazdasági őstermelő adózása és járulékfizetése, mintha mezőgazdasági vállalkozó vagy egyéb, akármilyen vállalkozó lenne.

2012. szept. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ja kérem vége az "átkos" szoci világnak amikor figyelembe vették a kisember anyagi helyzetét és annak megfelelően szabták ki a fizetnivalót, amikor a kisember kevesebbet fizetett a gazdag meg többet! Orbán a gazdagok Miniszterelnöke nemérdekli hogy milesz veletek.
2012. szept. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A most fizetendő 5000 forint regisztrációs díj.

A tagsági díj eltérő mértékű lesz:

"11. § (1) Az éves tagdíj mértékét és fizetésének módját az agrárkamara alapszabálya határozza meg. Az agrárkamara a tagdíj

mértékét a tagok gazdasági súlya alapján, sávosan határozza meg oly módon, hogy az az egymillió forintot nem

haladhatja meg."

Amit majd csak jövőre fogunk megtudni, mert:

"45. § (1) Az agrárkamara az elsõ kamarai választásokat követõen, a küldöttgyûlés megalakulásával és az alapszabály

elfogadásával egyidejûleg jön létre. Az agrárkamara alakuló ülését az elsõ választások lezárását követõ harmincadik

napon, de legkésõbb 2013. március 31-ig kell megtartani."

2012. évi CXXVI. törvény

a Magyar Agrár-, Élelmiszergazdasági és Vidékfejlesztési Kamaráról

2012. szept. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Fizessetek! És kiabáljátok tovább hogy viktor-viktor! 2014 ben szavazzatok ismét rá, majd megint meghálálja nektek és talál ki nektek újabb és újabb adókat.
2012. szept. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!