Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon volt rendszervá...

Válasz25 kérdése:

Magyarországon volt rendszerváltás?

Figyelt kérdés

2012. okt. 9. 19:26
1 2
 11/20 Pro Patria ***** válasza:
26%
'94-től az egykori kitüntetett pufajkás Horn Gyula volt a miniszterelnök. A 20 évből 12-őt az MSZMP utódpártja, az MSZP kormányzott. Ez választ ad?
2012. okt. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Komplikato ***** válasza:
És ezen felül tele a többi párt, így a kormányzó párt is MSZMP elvtársakkal, KISZ titkárokkal, munkásőr újságírókkal, III/III és III/II ügynökökkel és ezek gyerekeivel ...
2012. okt. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Igen. Ez az a téma, ami már sokszor volt itt, de jó lenne már túllépni ezen.

Magyarországon volt rendszerváltás? És ha igen? És ha nem? Számít ez a jövő szempontjából valamit?


Az, hogy az MSZP az elmúlt 20 évből 12-t kormányon töltött el, azt mutatja, hogy az emberek többségét nem érdekli (érdekelte eddig), hogy az MSZMP utódpártja (már ha egyáltalán ez igaz).

2012. okt. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Kénytelen vagyok ebben a kérdésben politikai prostituáltat játszani, megcsappant pontjaim már alig vannak félezer fölött, és pontozással nem akarok senkit megbántani, hülye kérdéseket pedig sem időm sem kedvem sincs feltenni... ,de egy kérdést engedj meg nekem:


Mit szeretnél hallani kedves kérdező?


A mennyei szabadpiac jótékony hatásairól(az esetleges negatívumokat elhallgatva, netalán a magyar liberalizmus számtalan előnyéről szeretnél érdekfeszítő leírásokat olvasni.

Netalán még azt is súgjam megadó hangon a füledbe, hogy minden megváltozott és a szabadság határtalan ?


Netalán amit már többen is megpendítettek a gonosz vérivó kommunistákról az utódpárt(jaik) ámokfutásáról, hatalomátmentéséről, szidjam a szocikat,a narancsosokat bárkit aki a politika, esetleg fejtegessem hosszan és mélyén és a magyar szóvirágokkal tűzdelt zsidó-kommunista párhuzam sokrétű problémáját? Sőt még keverjem bele az Uniót is az élén a maoista portugál ficsúrral? Mondjam azt, hogy a második Szovjet Unió már készülőben van?


Esetleg lavírozzak a kettő között,és mondjak ellent magamnak akár még vitatkozhatok is magammal, ha így akarod és leszűrhetek valami árnyalt képet,bonyolult tanulságot ,amit legrövidebben úgy foglalhatok össze úgy hogy bármilyen szociológiai,gazdasági,politológiai ismeretek nélkül is megértse bárki és ne kelljen hosszan magyaráznom se minden egyes szavát:

A kommunisták rosszak, az Unió jó, a zsidók hát azok meg zsidók na...


Netalán valami ezoterikus magyarázatot adjak rá, hogy igazából földönkívüli háttere volt a rendszerváltásnak és ez egy invázió/ békés kapcsolatteremtés apró része?


Esetleg vagy olyan bátor és vakmerő,hogy a homályos és titokzatos bár elég kétséges megbízhatóságú és megtaposott Igazságot akarod hallani? Ezt is megadom csak kérned kell!


Hiába ilyen a politikai élet ,az ember kénytelen időnként segget a szájából csinálni, vagy ha az már nem megy a másét kényeztetni (Tényleg lehet hogy ezért nyalogatja a szja szélét a leendő exminiszterelnökünk? Elvonási tünetek?). És a vezetők milyensége tükrözi az állampolgárok minőségét állítólag.

Milyen magyar állampolgár is lennék ha nem igazolnám ezt...


Néhány pontért/kétes tisztaságú millióért nameg egy aprócska jövőbeli szívességért, bármiben igazad adok neked,sőt kiállok melletted (amíg jobb ajánlatot/hatásosabb fenyegetést nem kapok persze)amennyiben igényt tartasz rá.


Remélem meg leszel velem elégedve tisztelt kérdező!

2012. okt. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Hivatalosan volt,valójában pedig az egy látszat rendszerváltás volt


Úgy kell elképzelni ezt a dolgot hogy a politikus és más állami bűnözők álarcot húztak magukra és tovább folytatták az irányítást,na ez lett volna a nagy rendszerváltás,a nép meg bevette az egész mesét

2012. okt. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Pro Patriának és másoknak! Kéretik figyelmesen elolvasni a kérdést. Nincs benne szó az elfogultságról, tehát azt nem érdemes megemlíteni. Nincs benne szó a vezetők kilétéről, mibenlétéről, viselkedéséről, tehát a kérdésre válaszolva ezeket hanyagoljuk (esetleg egy másik kérdésre adandó válaszként...). Nem kérdezték a kiértékelését sem a mostaninak, sem korábbi állapotoknak, ez is egy másik helyen adandó válaszba kell, hogy kerüljön.


Viszont kellene ismerni a "rendszerváltás" fogalmat. Annyit tesz, adottak egy ország működésének legfőbb vezérlő elvei, adottak ezen elvek megvalósításához szükséges szervezetek, adottak erre alkalmas működési módok, kapcsolódások. Adottak az elvekre jellemző kivitelezési stílusok, formák.

A kérdés tehát, hogy ezek többségében történt-e lényegi változás.

A változások röviden: szocializmus-kapitalizmus; más felépítésű rendőrség; munkásőrség megszűnése; közvagyon privatizációja; határok megnyitása emberek és áruk, gondolatok és eszmék előtt; más típusú ügyintézés; társalgás, megszólítás, utcanevek, köztéri szobrok és még sok más cseréje.


Következtetés. Volt rendszerváltás, mert az emberek nagy többsége ezt akarta!

Azok is, akiknek fogalmuk sem volt arról, hogy miden dologhoz tulajdonságok kapcsolódnak, amit így szintén akartak, bár nem tudtak róla. Akarták a versenyt, az ehhez kapcsolódó munkanélküliséget, akarták a társadalmi olló kinyitását, akarták a versenyelőnyt és versenyhátrányt, akarták az erősebb győz elvét, és még sok mást. Fontos viszont hangsúlyozni, hogy ennek semmi köze a minősítéshez, mindössze a tények többé-kevésbé történő összeszedéséről van szó.

2012. okt. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Pro Patria ***** válasza:

"Az, hogy az MSZP az elmúlt 20 évből 12-t kormányon töltött el, azt mutatja, hogy az emberek többségét nem érdekli (érdekelte eddig), hogy az MSZMP utódpártja"

- Vagy inkább azt, hogy a gulyáskommunizmus, az ún. "puha diktatúra" miatt nálunk nem volt igény gyökeres elszámoltatásra, mint a lengyeleknél, cseheknél, vagy Romániában, ahol agyon is lőtték Ceaușescu-t.

Nálunk meg az egykori pufajkás Horn, meg az ex III/II-es ügynök Medgyessy került a miniszterelnökségbe az "új demokráciában".


"(már ha egyáltalán ez igaz)."

- Ez kérdés?

"1989. október 7-én alakult jogelődje, a Magyar Szocialista Munkáspárt (MSZMP) XIV., egyben a Magyar Szocialista Párt I. kongresszusán, ahol többek között döntöttek a párt nevében addig szereplő „Munkás” szó elhagyásáról is. Az 1990. évi első szabad választás óta a többpárti országgyűlés egyik parlamenti pártja."


A párt eddigi elnökei:

1) Nyers Rezső -> MSZMP, volt élelmiszeripari miniszter, és kormánybiztos.

2) Horn Gyula -> MSZMP, '57-ben a legvéresebb kezű alakulat vezetéséért kitüntetett önkéntes pufajkás, volt nagykövet, külügyi államtitkár, majd külügyminiszter.

3) Kovács László -> MSZMP, volt külügyminiszter, egy ideig az MSZMP központi bizottságának tagja volt, az MSZP egyik alapítótagja.

4) Hiller István -> MSZMP, az MSZP egyik alapítótagja.

5) Gyurcsány Ferenc - az első, aki nem vett részt az MSZMP munkájában, bár ez fiatalabb életkorának is köszönhető.

6) Lendvai Ildikó -> MSZMP, 1984-től 1989-ig az MSZMP KB tudományos, közoktatási és kulturális osztályán dolgozott előbb munkatársként, majd alosztályvezetőként, 1988 és 1989 között osztályvezető-helyettesként.

7) Mesterházy Attila -> Megint csak túl fiatal ahhoz, hogy politikai múltja lett volna az MSZMP-ben.


És most nézzünk néhány alapítótagot:

Kiss Péter -> Az MSZMP Központi Bizottságának tagja volt.

Vancsik Zoltán -> MSZMP

Veres János -> MSZMP, a nyírbátori városi bizottságának gazdaságpolitikai titkára volt. 1988 és 1989 között már a pártbizottság első titkára volt.

Bánsághi Tamás -> Láss csodát: nem volt MSZMP-s.

Göndör István -> MSZMP

Tatai-Tóth András -> MSZMP

Lamperth Mónika -> MSZMP


Többet sajnos nem találtam. De szerintem ez is elég.

2012. okt. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Pro Patria ***** válasza:

Kedves 11:56-os!


Ahhoz, hogy megítéljük, volt-e rendszerváltás, ismernünk kell azt is, ki volt a '89-előtti vezető elit, és kik voltak utána. Ez nagyon is szorosan hozzáfűződik a témához.

Ezért használjuk helyesebb kifejezéssel a módszerváltást; ugyanazok az emberek más módszerrel ülnek a nép nyakán.


Azok, akik el akarták zavarni a kommunizmust, nem feltétlenül szabadrablást és vadkapitalizmust kívántak, nem csak Moszkva és Brüsszel között lehet választani, van középút is. Ha valaki elítélte a kommunizmus azon sajátosságát, amely hátrányosan megkülönböztette az értelmiségieket, és a "kulákokat" a főiskola közelébe sem engedte, az nem azt jelenti, hogy örül annak, ha ma pedig csak a gazdag családokból származó sarjak jutnak diplomához.

Az, aki elítélte a kommunizmus prűdségét, nem feltétlenül akarta a belgiumi és holland prostituáltházakat, a gyerekpornókat, meg a melegházasságot.

Ha valaki elítélte az államilag előírt és befagyasztott árakat, az nem azt jelenti, hogy örül annak, ha a szupermarketek korlátlan előnyüket kihasználva bedarálnak mindenkit.

Ha valaki elégedetlen volt a boltok akkori választékával, nem azt jelenti, hogy génkezelt spanyol paradicsomot, meg vegyszeres olasz kukoricát akart.

Ha valaki elégedetlen volt azzal, hogy nem volt előrejutási lehetőség a munkahelyen, és mindenkinek meghatározott szerepe volt, nem azt jelenti, hogy örül annak, hogy a legalacsonyabb és legmagasabb fizetések között a '89-előtti 3,8x-os helyett ma már 9x-es legyen a különbség.

Nem ezt akarták az emberek 1989-ben.


A globalista, vadkapitalista világ, és a bezárkózott kommunizmus között van egy egészséges, normális középút.

2012. okt. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

17-es! Mindez rendbe is van, de már ezért egyből rossz emberek volnának? Abban a rendszerben valamilyen szinten mindenkinek "be kellett állni a sorba" ha érvényesülni akart. Chaucescu-t azért lőtték agyon, mert volt egy forradalom, meg azt megelőzően egy iszonyatos nyomor. Szerencsére nálunk ilyen nem (sem) volt.


És a Fideszből hol van a lista?


Én még emlékszem, amikor a fidesz Pozsgayval kampányolt.


Németországban például azonnal nyilvánosságra hozták az ügynökaktákat. Így az új választásokon mindenki tisztán látta a politikusok múltját. Így ha ugy akarták, nem szavaztak rájuk. Gyakorlatilag ez jelentette az "elszámoltatást". Nálunk ez elmaradt, ami nagy hiba. És most már pusztán az azóta eltelt idő miatt sem akarja senki se nyilvánosságra hozni. Azóta mindenki csak találgat, meg vádaskodik.

2012. okt. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"A párt eddigi elnökei:

1) Nyers Rezső -> MSZMP, volt élelmiszeripari miniszter, és kormánybiztos.

2) Horn Gyula -> MSZMP, '57-ben a legvéresebb kezű alakulat vezetéséért kitüntetett önkéntes pufajkás, volt nagykövet, külügyi államtitkár, majd külügyminiszter.

3) Kovács László -> MSZMP, volt külügyminiszter, egy ideig az MSZMP központi bizottságának tagja volt, az MSZP egyik alapítótagja.

4) Hiller István -> MSZMP, az MSZP egyik alapítótagja.

5) Gyurcsány Ferenc - az első, aki nem vett részt az MSZMP munkájában, bár ez fiatalabb életkorának is köszönhető.

6) Lendvai Ildikó -> MSZMP, 1984-től 1989-ig az MSZMP KB tudományos, közoktatási és kulturális osztályán dolgozott előbb munkatársként, majd alosztályvezetőként, 1988 és 1989 között osztályvezető-helyettesként.

7) Mesterházy Attila -> Megint csak túl fiatal ahhoz, hogy politikai múltja lett volna az MSZMP-ben.


És most nézzünk néhány alapítótagot:

Kiss Péter -> Az MSZMP Központi Bizottságának tagja volt.

Vancsik Zoltán -> MSZMP

Veres János -> MSZMP, a nyírbátori városi bizottságának gazdaságpolitikai titkára volt. 1988 és 1989 között már a pártbizottság első titkára volt.

Bánsághi Tamás -> Láss csodát: nem volt MSZMP-s.

Göndör István -> MSZMP

Tatai-Tóth András -> MSZMP

Lamperth Mónika -> MSZMP"


Csakis a tisztesség kedvéért a többi mocskos kommunistát is állítsuk pellengérre:


Stumpf István - MSZMP tag, Hazafias Népfront alelnök;

Járai Zsigmond - MSZMP tag, kormánytag, III/2 ügynök;

Matolcsy György - MSZMP tag, III/2 ügynök;

Csurka István - III/3 ügynök;

Martonyi János - MSZMP tag, kormánytag, III/2 ügynök;

Chikán Attila - MSZMP tag;

Pintér Sándor - MSZMP titkár;

Boross Péter - MSZMP tag;

Ligetvári Ferenc - MSZMP tag;

Boros Imre - MSZMP-titkár, III/2 ügynök D-8;

Balogh Gyula - MSZMP tag;

Mikola István - Hazafias Népfront, elnök;

Fónagy János - MSZMP tag;

Vonza András - MSZMP tag;

Szabadi Béla - MSZMP tag, munkásőr;

Varga Mihály - KISZ titkár;

Deutsch Tamás - KISZ titkár;

Orbán Győző (Orbán apuka) párttitkár;

Orbán anyuka pedagógusi pályát cserélte fel egy pártbizottsági állásért;

Orbán Viktor - Gimnáziumi-egyetemi KISZ titkár;

Kövér László - KISZ titkár,

a Forradalmi Munkás-Paraszt Kormány és Magyar Szocialista Munkáspárt Központi Bizottsága

alá tartozó Társadalompolitikai Intézet munkatársa;

Pozsgai Imre - MSZMP KB tag;

Szűrös Mátyás - MSZMP KB tag.


"Ahhoz, hogy megítéljük, volt-e rendszerváltás, ismernünk kell azt is, ki volt a '89-előtti vezető elit, és kik voltak utána. Ez nagyon is szorosan hozzáfűződik a témához."


Azért mégse ugyanaz a réteg, de nem szabadott volna a kommunistákat sehol sem meghagyni. Így 24 évvel utána már késő bánat,de az öklünket még lehet rá rázni és erre a magyarok sajnos még mindig vevők.



"Azok, akik el akarták zavarni a kommunizmust, nem feltétlenül szabadrablást és vadkapitalizmust kívántak, nem csak Moszkva és Brüsszel között lehet választani, van középút is."


Esetleg Peking vagy Teherán? Netalán néhány féleszű visszasírja nemzeti kommunista Moszkvát?

Vagy a hatalmas és önálló,mindenkinek ukázt osztogató Magyarország lebeg a szemünk előtt.


"Ha valaki elítélte a kommunizmus azon sajátosságát, amely hátrányosan megkülönböztette az értelmiségieket, és a "kulákokat" a főiskola közelébe sem engedte, az nem azt jelenti, hogy örül annak, ha ma pedig csak a gazdag családokból származó sarjak jutnak diplomához."


Ezért nem a szocialisták tettek a legtöbbet, tudtommal a kommunistairtó nemzeti( másik kommunista) oldal teper(t) ezért a legjobban.

Vagy a gaz szocialisták duplázták meg a képzések árát? A internacionalista kommunisták találták ki a röghöz kötést? Az értelmiségellenes szocialisták találták ki, hogy csak burzsoából lehet jogász és közgazdász? Azzal az ürüggyel, hogy szlavisztikásra meg sportdoktorra nagyobb szükség van, mint a fentebb említettekre.



A poén hogy ők most is a nyakunkon ülnek, ha nem tetszik amit csinálnak nyomás tüntetni!


"Az, aki elítélte a kommunizmus prűdségét, nem feltétlenül akarta a belgiumi és holland prostituáltházakat, a gyerekpornókat, meg a melegházasságot."


Valahogy én még nem találkozom minden sarkon egy bordélyházzal a legtöbb weboldalon gyerekpornó hírét se látom és a melegházasságtól sem kell itt egy darabig tartani.

Vagy téged zavar a Benelux államok erkölcsi mércéje?

Egyéni szociális probléma, de Magyarország amúgy se pofázhat bele a holland belügyekbe vagy igen?

De ahogy a kapitalizmus bukása a végletes mindent elemésztő dekadencia is 200 éve a kapuban ácsorog, de valahogy mégse mer belépni,csak tudnám miért...


"Ha valaki elítélte az államilag előírt és befagyasztott árakat, az nem azt jelenti, hogy örül annak, ha a szupermarketek korlátlan előnyüket kihasználva bedarálnak mindenkit."


Mivel rendesen le volt szorítva (bár értékének többszöröséért még így is) viszonylag olcsón lehetett vásárolni. A multi meg csak a magyar bóvlit szorította ki, a minőségi magyar terméket ugyanúgy lehet kapni most is.


"Ha valaki elégedetlen volt a boltok akkori választékával, nem azt jelenti, hogy génkezelt spanyol paradicsomot, meg vegyszeres olasz kukoricát akart."


Gondolom ezt kínai vagy éppen olasz/brit/francia ruhácskában,távol keleti PC-ről svéd irodai székről pötyögted ezt be.....

Mert ezek mind hiányoztak az átkosból,de most igencsak elterjedtek De ha az élelmiszerekre gondolsz,bár igazán kiírhattad volna a sok bóvlival együtt bejött rengeteg egzotikus,fűszer minőségi sajt,csokoládé,kávé stb.


Tudom tudom ezek burzsoá ínyencségek, de alapvető élelmiszerekből is jött be ami megközelíti vagy lehagyja

a magyar minőséget. Csak tudod ezeket sem a Tesco gazdaságos fedőnév alatt kell keresni,és nem is kétjegyű vagy három számjegyű árakkal.


"Ha valaki elégedetlen volt azzal, hogy nem volt előrejutási lehetőség a munkahelyen, és mindenkinek meghatározott szerepe volt, nem azt jelenti, hogy örül annak, hogy a legalacsonyabb és legmagasabb fizetések között a '89-előtti 3,8x-os helyett ma már 9x-es legyen a különbség."


Erre annyit mondok, hogy a legtöbb ember tojna ha az 1x nem lenne oly kicsiny..


"Nem ezt akarták az emberek 1989-ben."


Mint mindig vártuk hogy más elhozza a jólétet tök ingyen,de nem jött be ismét. Ki kéne verni a fejekből 40 év szocializmus után a "majd ráérünk arra még", "majd megoldja más helyettem" a mai napig lelkesen gyakorolt szlogeneket.


"A globalista, vadkapitalista világ, és a bezárkózott kommunizmus között van egy egészséges, normális középút."


Van, de nem az amit vizionálsz bár a magyar valóság is messze van tőle. Már azt hiszem megkértelek egyszer ,de megteszem mégegyszer, hogy a magyar történelemmel és gazdasággal foglalkozó történészi,gazdaság elemzéseken munkákon kívül (sok ember még ezeket is lusta elolvasni) olvass mást is kérlek főleg ha világpolitikai és világgazdasági grandiózus kijelentéseket teszel,igencsak megalapozatlanul.


A csúnya vadkapitalizmus kifejezés Európára meg úgy magára a világkereskedelem mikéntjére, úgy a 20 század eleje után egyáltalán nem illett rá. De ha mégis keresni kéne mai példákat rá, az USA és a Kína gazdasága hasonlít rá leginkább.

Kérlek hasonlítsd össze a gazdasági modelljüket a magyarral és utána mond hogy a mi kapitalizmusunk a vad!

2012. okt. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!