Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád-e, hogy legalább...

Támogatnád-e, hogy legalább érettségihez legyen kötve a szavazati jog?

Figyelt kérdés

Mondjuk betöltöd a 18-at, de csak akkor szavazhatnál, ha megvan legalább az érettségid.


Így ki lehetne szűrni az ostobák egy részét, a tenyésztett szavazóbázist, így máris kevesebb behülyített szavazója lenne pl az MaSZoP-nek vagy a FIDESZ-nek.


2009. aug. 6. 15:06
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
81%

Hát nemtom, érettségivel is ugyanúgy be lehet hülyíteni valakit.

De amúgy van ráció a felvetésben, csak ugye ez jogi aggályokat vet fel, annak is joga van dönteni a sorsáról, aki nem művelt.

Én inkább a képviselőséget kötném egyetemi végzettséghez (mesterszak, vagy hagyományos diploma) és nyelvtudáshoz.

2009. aug. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem te vagy nagyon ostoba, ha azt gondolod, hogy az érettségi vagy bármely magasabb iskola biztosíték az intelligenciára vagy arra, hogy dönthessen valaki a sorsa felől.

Elképedek, milyen nagy is az Isten állatkertje......

2009. aug. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
51%

természetesen.

nem is értem, hogy miért nem így van.

sőt, csak az szavazhasson, aki dolgozik. (23 év felettiek , mert van aki még egyetemre jár 18-19 éves korától)

2009. aug. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
66%

ezt hívják műveltségi cenzusnak. én nem támogatnám mert nagyon komoly réteg nem kapna szavazati jogot. pont az a réteg amelyik talán a legfontosabb. a dolgozó ,bár érettségivel em rendelkező, emberek akik hasznos munkát végeznek az országért. az érettségi az semmi. menj el valahova egy érettségivel. jah és szerintem ha van egy érettségid és tudod mikor halt meg Bonaparte és mikor volt ez meg az az nem jelenti azt h nem vagy ostoba sőt.pont h azt érzed h okosabb vagy mint a többi ami nemjó és ez elvakít és ostoba leszel. remélem kimerítő volt a válaszom nem bántásnak szántam csak így látom.


Győzzön a Jobbik!

2009. aug. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
84%
sőt néha úgy érzem h az érettségizettek ostobábbak mint egy paraszt.
2009. aug. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
76%
Kedves kérdező!Akkor akinek nincs érettségije az buta,ostoba ember?Nem látod kicsit beszűkülve a világot?A kérdésedre: NEM támogatnám.Tisztában vagyok vele,hogy a tenyésztett szavazóbázis alatt kit értesz,de véleményem szerint nem képviselnek akkora szavazóerőt.
2009. aug. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
71%
Ha tudáshoz kellene kötni a szavazást, te nem kapnál jogot rá.:))
2009. aug. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
56%
támogatnám. Egy érettségit lerakni nem nehéz. Söt, aki azt írta,hogy csak dolgozók szavazhassanak, az a legjobb ötlet. Én mondjuk talán hozzátenném, hogy a közalkalmazottak ne szavazhassanak, hiszen az állam fizeti őket (ugyebár a dolgozó ember termel, és az ő adóját költi az állam).
2009. aug. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
93%
"Tanultság és a bölcsesség nem függnek össze."
2009. aug. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
81%

akkor apukám se szavazhatna:(

azért nem lehet azt kijelenteni, hogy akinek nincs érettségije, az hülye, akinek meg van, az okos.

http://www.youtube.com/watch?v=8IhOu8KtIuY

az ilyenekre gondoltál, gondolom, hogy ki kéne szűrni, na de mi alapján? ezt nem lehet törvényileg meghatározni, hogy az 50-es iq alatti, alkoholista egyedek nem szavazhatnak.

2009. aug. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!