Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Moszkva tér vagy Széll Kálmán...

Moszkva tér vagy Széll Kálmán tér?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy Te, vagy a környezeted a mindennapi társalgásban hogy hívjátok Buda egyik legforgalmasabb csomópontját.

2012. okt. 12. 21:52
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
90%
Moszkva. Nem érzelmi alapon, de nekem a széll kálmán név kb akkor jut eszembe a térrel kapcsolatban, amikor bemondják a metrón, amúgy semennyire nincs benn a fejemben.
2012. okt. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
37%
Egyetértek Pro Patriával. Ebből a kérdésből is látszik hogy a nép mennyire egy félrevezethető birkanyáj. Nem veszik észre hogy azokat az érdekeket képviselik akik a magyar nemzet sírásói. Szükség lenne ma egy Horthyra aki a vörös rémuralom után rendet teremtett az országban ugyan a kádárista diktatúrának már vége van de a liberalizmus ma is virágzik a magyarság vesztére.
2012. okt. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 Komplikato ***** válasza:
86%

"Kelletek ezek az átnevezések! Mintha ennek a nyomorult országnak ez lenne az egyetlen problémája."


Kis naiv, tudod mennyi pénzt lehet a direkt haveri kezekben lévő cégeknek utcatábla, bélyegző, levélpapír, stb. extra költségek okán pénzt csurgatni? Persze ott lakók zsebéből?

Tényleg elhiszed ideológia van mögötte és nem PÉNZ? :D

Nyilván ugyan ezért lesz a kötelező rendszám csere is ...

2012. okt. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
47%

"Nem veszik észre hogy azokat az érdekeket képviselik akik a magyar nemzet sírásói. Szükség lenne ma egy Horthyra aki a vörös rémuralom után rendet teremtett az országban"


Horthy félmillió magyar ember sírásója volt. Szüksége van rá a halálnak, annak...

2012. okt. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 Pro Patria ***** válasza:
32%

Kedves 10:28-as válaszoló!


"Ha annyira piszlicsáré az ügy miért zavar ennyire? Olyan nehéz elviselni hogy valaki nem veled ért egyet?"

- Nem. Az sosem zavart. Az annál inkább, ha egy ilyen kérdésnél ideológiából pontozgatnak az emberek. Mégis mi "nem hasznos" azon a válaszon, ha valaki Széll Kálmán térnek hívja? Semmi.

Csak a sok liberós agyzsugorodvány ezzel is lázadni óhajt, és aki akár csak ennyiben is a "kormány álláspontjára" mellé mer állni, és nem ítél el élből mindent, ami 2010 és 2012 között történt, "népünk legsötétebb fasisztoid éveiben", és nem harsogja Karsayval hogy "nem teccik, nem teccik!", annak azonnal nyomják a mínuszt. Ez a baj.


Egyértelmű, hogy nem azért vannak 15-20% körül a Széll Kálmánra voksolók, és 80-100% körül a Moszkva teret preferálók, mert a válaszok hasznossága így lenne eloszlatva. És ez az, ami hányingert kelt bennem.

Ha először találkoznék ezzel a jelenséggel, nem lett volna ez kirohanásom. De ez rendszeres, és mindenhol megmutatkozik.

Kezd ez az oldal a népszava.com színvonalára zuhanni...


És az ilyenekre, mint "Horthy félmillió magyar gyilkosa", meg "büdös nekem a XIX. századi nosztalgia", már nem is reagálok.

Azoknak, akik annyira műveletlenek, hogy semmit nem tudnak, milyen dinamikusan fejlődött Magyarország azokban a dualizmuskori években, vagy éppen milyen szerepe volt Széll Kálmánnak az Országház munkájában, nem kezdem meg a felzárkóztatásukat.


Maradok üdvözlettel: Pro Patria

2012. okt. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%

Tudjátok, veszekedés ide, vagy oda, én azon csodálkozom, hogy a KALEF nevet nem említette meg senki.


[link]

Vagy én lennék itt a legidősebb? Mi annak hívtuk fiatal koromban, onnan indultunk az óra alól kirándulni is, meccset nézni is, meg persze csajozni is.

2012. okt. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
79%

Én speciel tudom, hogy az akkori Magyarország a világ élvonalába tartozott. Nem meglepő: a XIX. századra méretezett politika meglepő módon tök jól működhet a XIX. század körülményei között. A probléma az, hogy közben eltelt pár emberöltő, és még mindig ugyanazzal az attitűddel, ideológiával, eszményképekkel stb. igyekeznek megoldani a problemákat, mint akkor. (Kivétel: az akkori elitnek még voltak önkorlátozó, önfeláldozó tagjai is, akik nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy a dolog - az akkori színvonalhoz viszonyítva - működhetett.)


Nem azzal van a baj, hogy emlékeztetnek engem arra, hogy milyen finom volt a két héttel ezelőtti krumplifőzelék, hanem azzal, hogy ma ugyanazt akarják nekem feltálalni. Márpedig ez az, ami büdös. És ez nem az akkori szakácsot minősíti, hanem elsősorban azt, akinek a mai nap menüjéről kellett volna gondoskodnia.

2012. okt. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 Pro Patria ***** válasza:
17%

Kedves 17:01-es válaszoló!


"Nem azzal van a baj, hogy emlékeztetnek engem arra, hogy milyen finom volt a két héttel ezelőtti krumplifőzelék, hanem azzal, hogy ma ugyanazt akarják nekem feltálalni. "


- Az, hogy a tér visszakapta régi nevét, amelyet történetesen egy dualizmuskori miniszterelnökünk, Széll Kálmán után kapott, és ezzel bizonyos fokig egyébként ki akarják fejezni a gyökereinkhez való visszatérést is, nem azt jelenti, hogy holnaptól gőzmozdonyokat fognak üzemeltetni, és lovaskocsikra állnak át a közlekedésben.

A hagyományőrzés nem visszamaradottságot jelent.

2012. okt. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%

Pro Patria, szerintem nem erre gondolt, hanem arra, hogy az akkori megbecsült, nagy, gazdag Magyarország nem jön vissza azzal, hogy átnevezik a tér nevét.


Senkit nem érdekelt volna, ha Moszkva tér marad a neve, sőt.

És egyetértek azzal(másik hozzászóló), hogy van nagyobb gond is az országban.


Attól még ugyanúgy a csőd szélén játszadozó államról van szó.

2012. okt. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 Pro Patria ***** válasza:
29%

Kedves 17:45-ös válaszoló!


"szerintem nem erre gondolt, hanem arra, hogy az akkori megbecsült, nagy, gazdag Magyarország nem jön vissza azzal, hogy átnevezik a tér nevét."

- Nem, valóban nem, de egy gesztus. Tudom, a szimbolikus tetteknek a baloldal részéről nincs sok jelentősége, pedig nagyon is fontos a kitűzött zászló.


"Senkit nem érdekelt volna, ha Moszkva tér marad a neve, sőt."

- Én már eddig sem értettem, hogy miért hagyták meg a Moszkva tér nevet, és eddig is zavart.


"És egyetértek azzal(másik hozzászóló), hogy van nagyobb gond is az országban."

- Van emellett fontosabb is, igen. Ezt már '90-ben meg kellett volna tenni, de mivel a rendszerváltás óta három ciklust ugyanúgy az MSZMP kormányzott (csak ekkor már MSZP néven), mint előtte, ezért nem történt meg. Úgyhogy most kell bepótolni. És nem egy térátnevezés, vagy kettő, három fogja tönkrevágni a költségvetést.

Rengeteg olyan szimbolikus tett van, aminek gyakorlati haszna nincs, csak erkölcsi, mint a Trianon-emléknap, vagy a kommunisták nyugdíjának megvonása és belőlük az '56-osok rehabilitációja. A baloldal az ilyeneket nem tartja értékesnek, sem a néptáncot, sem az anyanyelvi oktatás támogatását Csángóföldön, a sokkal emocionálisabban gondolkodó jobboldaliak számára viszont ez fontos, nem csak a számok és egyenletek.

2012. okt. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!