Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek Orbán Viktor...

Szerintetek Orbán Viktor 30-40 év múlva pozitív vagy negatív személyiségként vonul be a történelembe?

Figyelt kérdés
Ha lehet akkor egy rövid indoklást is kérek. Káromkodni nem ér! :-)

2012. okt. 14. 10:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%
Erre én is kíváncsi vagyok, leginkább arra hogy a 8.-os és 12.-es történelemkönyvben a róla szóló fejezetnek mi lesz a szövege.
2012. okt. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
81%
Negatív, mert semmi jót nem tett, csak még nagyobb romlásba döntötte az országot.
2012. okt. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
92%
Én nem hiszem, hogy igazából markáns értékítélettel írna róla majd egy tankönyv. Inkább úgy tudom elképzelni, hogy említés szintjén szerepel majd, mint a '89-es rendszerváltó fiatal ellenzéki értelmiség tagja, vagy hogy a második kormányzása alatt új alkotmányt vezettek be, de szerintem nincs akkora jelentősége, hogy mélyebben is foglalkozzanak vele. Nekünk most nagyon jelentős személyiségnek tűnik, 30 év múlva már mi is csak úgy emlékszünk rá, mint az egyik miniszterelnökünk a sok közül.
2012. okt. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
75%
ki az az Orbán Viktor?
2012. okt. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 sZeReNcS válasza:
20%
én se tom ,, lehet hogy a pistának az öccse a szomszéd faluból..
2012. okt. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Miért gondolja bárki, hogy ilyen szemlélettel, ilyen hozzáállással 30-40 év elegendő objektív értékítéletre?


Akkor is az fogja eldönteni, abban a két-három évben éppen ki van hatalmon.

2012. okt. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
28%
Ha 2014-ben leváltjuk, akkor már 2019-ben már pozitív személyiség lesz. Gyurcsány "Elqrtuk" Ferenc sokak szemében már most pozitív, a memória rövid és/vagy törlődött (kinek melyik).
2012. okt. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ, hogy ki lesz akkor hatalmon, amikor a történelemkönyvet írják. Az 56-os forradalmat én még ellenforradalomnak tanultam, mire érettségire került a sor, addigra kivették a tételek közül, az utánunk jövő diákok már 56-os forradalomból érettségiztek. Gondolom így lesz ez Orbánnal is. Tudod! A történelmet mindig a győztesek írják.
2012. okt. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
50%

Az előzőek alábecsülik Orbán romboló hatását. Csupán csak felszámolta a demokratikus jogállamot, és egy visszataszító egyeduralmat vezetett be, ami azért nem kis történelmi tett. Ez, és a gazdasági ámokfutása, a külpolitikai orientációváltása Európától Közép-Ázsia felé olyan mértékben lökte történelmileg negatív pályára az országot, aminek évtizedekig inni fogjuk a levét.


Szó sincs itt arról, hogy ő majd lelép, és elfelejtődik. Először is nem lép le, a kétharmad birtokában addig hozza a törvényeit, amíg a végleges bebetonozása nem biztosítható. Ha netán-tán mégis lelépne, ott marad az alaptörvénye, a megváltoztathatatlan kétharmados törvényei (még az egykulcsos adót is ebbe írta), meg a 12+ évre kinevezett emberei. Meg a roncs gazdaság, ahonnan elillant a bizalom, és ezt rengeteg ideig nem is lehet visszaszerezni.


Negatív, katasztrofális személyként fog bevonulni tehát a történelembe.

2012. okt. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
16%

Nagyjából Gyurcsányéhoz hasonló lesz a megítélése :)

Bár, ha összehozza az államcsődöt is, akkor még annál is rosszabb.

2012. okt. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!