Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan nevezzük azt a gondolko...

Hogyan nevezzük azt a gondolkodó magyarokból álló szervezetet, amelynek tagja lennél? Magyar Értelmiségiek Szövetségének? Értelmes Magyarok Szövetségének?

Figyelt kérdés
A szervezet a közéleti párbeszéd kialakításával és értelmessé tételével foglalkozna, nem foglalna állást abortusz, hittan és melegházasság ügyekben, csak ahhoz ragaszkodna, hogy ne érzelmi propagandával ordibáljunk érvelés helyett.
2009. aug. 7. 09:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
83%

Na de miért akarod kizárni az értelmes állásfoglalásokat? Éppen az a baj, hogy itt eszetlenül megy minden de jó nagy hanggal , a józan ész pedig sehol.

Úgyhogy én nem bánnám, ha lenne egy ilyen "értelmes" szervezet, ahol mondjuk 2 db egyetemi diploma a min imum belépési követelméyn, és igenis foglalnának állást akéár a melegházasság ügyében os és stb, csakhogy nem érzelmi kirohanások és politikai okok miatt, hanem egyszerűen a tudomány mai állását alapul véve, a józan észre hagyatkozva, semmi másra.

Nem rossz ötlet ez.

2009. aug. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
81%
Az ötlet nem rossz.De a baj vele,hogy csak az értelmiségieket akarja tömöríteni.Eddig is csak az értelmiség szónokol,és az egyszerű emberek véleményével,és érdekével senki nem törődik.Pedig bennük sokszor több a józan ész,mint a többdiplomás emberekben.Ők ugyanis nem nagy fizetésért dolgoznak,nem luxus nyaralásokon töltik a szabadidejüket,hanem a hétköznapokat élik.És a hétköznapok a legfontosabbak.Amúgy én is értelmiségi vagyok,de szóba állok a körülöttem élő melósokkal és parasztokkal is.
2009. aug. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
83%
Az elnevezés már magában sértő a többi Magyarra hiszen feltételezi hogy ők nem értelmesek. A Magyar mindenképpen legyen benne de ne úgy hogy ledergadálja azokat akik nem tagjai a szövetségnek. Javaslom a Jövőépitő Magyarok Szövetsége elnevezést!
2009. aug. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
88%

A tény az tény.

Nem lenézésről van szó, de nyilvánvaló egy 5 diplomás egytemei docens nem látőköre sokkal szélkesebb, mint eg yúgymond melósé. Azaz nekik nagyobb szerepet kell tulajdonítani. És nem értem ezt a véleményt, hiszen aki nap mint nap a tudománnyal foglalkozik, az nyilván jobban benne van, akkor miért akarjuk, hogy olyan emberek véleményezzenek jelenségeket, akiknek semmiről semmi fogalma, mert egyszerűen nem foglalkozik a témákkal magasabb szinten.

Szerintem s erossz ötlet a minimum kettő db egyetemi diploma mint alapfeltétel, így garantálva van nagyrészt, hogy valóban értelmes.


És nem tudom honnan szeded, hogy az értelmiségiek a kajmán-szgk-en nyaralnak. Én négy egyetemi oklevéllel és két dv PhD fokozattal 240 netto környékén kapok, amiből éppen kijön acsalád, mert ennek harmada minimum elmegy tudományos továbbképzséekre.

Szóval el vagy varázsolva, jó is lenne, ha egy értelmiségi milliókat keresni, d emondok neked egy nagyon jó példát erre:

MTA tag, egyetemi tanár, emeritus professzor, és az egyteemre ingyen jár órákat adni, mert csak ő viszgáztathat ezn a területen jelenleg az prszágban, és ehhez képest még a vonatjegyének a kifiozetéséért is harcot kell vívnia. Ilyen szép a helyzet az értelémiségiek anyagi körülményeit illetően!

De akár csak megnézheted a közalkalmazotti bértáblát is, az se semmi.

Tehát nem degradáló, egyszerűen realitás.

2009. aug. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Értelems Magyarok Szövetsége
2009. aug. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Értelmes Magyarok Szövetsége:

Nekem sok ismerősöm van, aki nem diplomás és nagyon értelmes gondolkodású, becsületes, bölcs ember.

A kulturált vita eredménye a bölcs döntés és állásfoglalás.Igent és nemet is ki kell tudni mondani.

2009. aug. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Gy.F.B.T.

(Gyurcsány Ferenc Baráti Társaság)

Jó, csak vicc volt!

2009. aug. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, nekem tetszik a Jövőépítő Magyarok Szövetsége javaslat, az nem zár ki senkit, és tényleg erről lenne szó a szervezetben.

Nem kötnék ki diplomát, mert az valóban nem tükrözi a lelki intelligenciát, amire nagyon nagy szükség lenne a tájékozottság mellett.

Szóval beléptek, ha megalakítjuk?

2009. aug. 7. 11:51
 9/25 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem nem kell be, hogy magyar, már csak azért sem, mert miért ne lehetne tagja olyan, aki nem vallja magát magyarnak, esetleg nincs állampolgársága. Akkor lehetne Értelmiségi Szövetség, ez pedig mozaikszónak is tök jó: ÉSZ.
2009. aug. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
ha innen akarsz embereket gyűjteni, máris elrontod...miből gondolod, hogy olyanok lépnek be, akik felfogták, mit írtál és nem csak simán okosnak hiszik magukat a semmire?
2009. aug. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!