Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek Orbán Viktor kap...

Szerintetek Orbán Viktor kap még + 4 évet? Mit gondoltok a pályafutásáról? Hogyan látjátok az elmúlt 22 évet? (kérlek olvassátok el bővebben, és csak akkor írjatok)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én nem tagadom Fideszes vagyok,amióta csak élek.

Elleneztem az előző diktatórikus rendszert.

Az MSZMP volt,akkor hatalmon,Kádár János vezetésével.

1956-os forradalmat,amit MI MAGYAROK ünneplünk,azt az előző rendszer leverte. Pl: Horn Gyula is közre játszott a forradalom leverésében,és utána Ő Miniszterelnök lett a rendszerváltás után. Ezt csak azért írom,mert egyesek,szerintem helytelenül diktátorozzák Orbánt!

Lehet egy embert bírálni,és kritizálni,de egy kulturált ember kritizál és nem sérteget,persze vannak kivételek!

Na folytatva az előző gondolatmenetemet...

1990-ben megalakult a diktatúra utáni első szabadon választott kormány,az MDF! Nagyon nehéz örökséget kapott,rengeteg államadóssággal! Utána jött az MSZMP jogutódpártja az MSZP. Az az MSZP,amely úgy döntött,hogy demokratikusan folytatják tovább a politizálást! A Bokros csomag révén (is) nagyon sokat csökkent az államadósság e kormány alatt,így Orbán Viktor kedvezőbb helyzetben kormányozhatott! Orbán Viktor és kormánya is tudta csökkenteni az államadósságot,és 2002 körülbelül 53% államadósság volt! (2010-re 80% fölött..)

2002-ben Medgyessi Péter MSZP-s Miniszterelnök azt mondta,hogy a gazdaságot jó állapotban vették át (Orbán Viktortól)! Tehát,ha 2002-ben a gazdaság jó állapotban volt,és ha 2010-ig MSZP volt(08-ig SZDSZ),akkor kimondhatjuk,hogy az MSZP rontotta el a dolgokat nagy részben!

Utána jött 8 évnyi MSZP kormányzás,amely hozott sikert is,meg kudarcot is! Az ORSZÁG épült,szépült. Emelték a fizetéseket,és a nyugdíjakat is! Eleinte szinte minden jó volt,de aztán rá kellett döbbenni a valóságra! 2006-ban még a jólétről volt szó,aztán a választás után kiderült,hogy a valóság köszönő viszonyban sincs,azzal amit éveken keresztül mondtak! Az államadósság folyamatosan nőtt,és az életszínvonal 2010-ig folyamatosan csökkent! Igaz erre rá jött még egy világválság! 2010-re eljutottunk odáig,hogy az emberek nagy többsége úgy gondolta,változásra van szükség! 2002-ben még EURÓ volt a cél,2010-re meg már időpont sincs!

2010-ben ismét Orbánt Viktor lett a Miniszterelnök!

Elsöprő fölénnyel nyert!

Én azt látom,hogy megpróbál valami teljesen újat csinálni,ami nem megszokott! Hogy ez beválik e vagy sem,az majd eldől! Sok hibát elkövetett,de sok jót is csinál,persze ennek jelentős részét,még az emberek nem érzik! A politikájának a lényege,hogy a népességünk gyarapodjon! (adókulcs stb..) Ez még nem teljesedett ki!

És nem is értek vele teljesen egyet,(MOST)de ha beválik akkor mondhatjuk,hogy jól csinálták! De ez is majd idő!

Inkább a multikat adóztatja,mint minket,az persze más kérdés,hogy áthárítják e vagy sem,és hogy jó dolog e vagy sem. Ezen lehet vitatkozni,érvekkel!

De egy biztos! Bármilyen hibát követett el Orbán Viktor,olyan hangnemet nem engedhet meg egy politikus sem,hogy lediktátorozza!!! Meg ellenzéki kerekasztal stb...! Tiszta rendszerváltás....,mintha akkor lennénk!

Amíg MSZP kormány van/volt ,addig demokrácia van,ha már Orbán van,akkor már nem teljesen! Mikor még Orbán hatalom közelbe sem volt,már riogattak,hogy vége a demokráciának!

Lehet kritizálni,bírálni,nem szeretni ez az én ízlésembe belefér,de az hogy megpróbálják diktátorként beállítani,meg hogy egyesek Orbánnak és családjának ilyen olyan rosszat kívánnak ez szégyen,és nem kulturált magatartás! Én sem szeretem pl: Gyurcsányt,de eszembe nem jutna ilyeneket mondani róla,de persze kritizáltam őt anno érvekkel,és persze sokszor indulatos voltam a politikája miatt,de TISZTELETBEN TARTOTTAM,HOGY Ő MAGYARORSZÁG MINISZTERELNÖKE,és hogy a nép választotta meg demokratikusan!!!

Itt az ellenzéknek kritizálnia kéne Orbánt,bírálni és ez még rendben is lenne,sőt még szeretni sem kötelező,de Magyarország mindenkori Miniszterelnökének KIJÁR A TISZTELET valamelyet,és legyen az bárki!!!!!!!

Mindannyian MAGYAROK VAGYUNK! Nem egymást kéne marni,hanem kulturáltan,érvekkel vitatkozni,nem gyűlölködni!!!!

Mint látjátok én Fideszes vagyok,és persze biztos,hogy valamelyest elfogult vagyok Orbánnal,de megpróbáltam tisztességesen leírni,amit gondolok!

20 évig voltak viták,kritikák,undorító beszólások,erős hangnemek,és azért ez mindenhol így van,ez belefér! De az már nekem nem fér bele,hogy valakinek a demokratikus elkötelezettségét kétségbe vonjuk!

Orbán is jót akar csak másképp,Gyurcsány is jót akart csak másképp,Mesterházy is jót akart csak másképp,és Bajnai is stb stb stb...!

Nem ez lenne a normális hozzáállás,magatartás!

Pl: Én nagyon nem szeretem Orbánt,nem értek a politikájával egyet, nem is szimpatikus,de tiszteletben tartom,hogy MAGYARORSZÁG MINISZTERELNÖKE!

Én a gyűlölködés helyett,mindeninek az érvekkel való vitatkozást ajánlom!

Kérlek Titeket,hogy kulturáltan fogalmazzatok,az érvek mentél!

Köszönöm!



2012. okt. 19. 22:22
1 2 3 4 5
 1/49 Komplikato ***** válasza:
90%

"Hogy ez beválik e vagy sem,az majd eldől!"

Érdekes annak fényében, hogy az összes gazdasági intézkedés előre megjósolható hatású volt, aljas közgazdászok meg is jósolták ezen negatív hatásokat, és sorra bejött mind. Ezek után azt állítani még róluk, hogy az idő eldönti ... ez több mint hurrá optimizmus.


Akarsz beszélni milyen "konstruktívak" voltak ellenzékben? Hogy akkoriban nem számított "hazaárulásnak" ha hetenként mentek feljelentgetni Brüsszelbe? De most meg igen?

2012. okt. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!

Akkor sem volt szép és most sem!!!!!

DE DIKTÁTOROZÁST nem hallottam,csak kritikákat,bírálatokat,és persze sokszor indulatokat!

De nem mondták el mindennap,hogy nincs sajtószabadság,meg hogy épül a diktatúra! Ez azért nagy különbség!

KEZDJÜK AZ ALAPOKTÓL!

Orbán,Gyurcsány,Mesterházy,Bajnai is demokrata! Aki ezt megkérdőjelezi,azzal nem érdemes vitatkozni...

2012. okt. 19. 22:47
 3/49 anonim ***** válasza:
15%
Remélem,igen.Az irány jó.A gazdasági környezet,mint adottság,sajnos,negatív irányba folyamatosan változó,ezzel nem egyszerű kalkulálni.A kérdés másrészt személyes szimpátia/vagy nem kérdése.O.V. azért megosztó személyiség jelenleg,mert sokak számára szűnik meg a zavarosban való halászkodás elvi lehetősége is.
2012. okt. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 Komplikato ***** válasza:
90%

"De nem mondták el mindennap,hogy nincs sajtószabadság,meg hogy épül a diktatúra!"


Ebbe azért lehet belekötni, mert az ilyesmi nem egy egy nagy lépésben vagy egyszerre történik, lásd Hitler tanulságos történelmi hatalomra kerülése. Az sem úgy indult.

Elég sok elemzés van pl. az öncenzúra súlyosságáról, meg van egy csomó cikk (amikkel egyetérteni nem kell, de elolvasni és gondolkodni nem ártana), hogy milyen intézkedések gyengítik a demokrácia alapjait.


Persze ehhez hozzá tartozik, hogy jelen sorok írója szerint (és véleményem nem egyedülálló) hazánkban nem volt demokrácia soha, de ez azért van így, mert pusztán törvénybe iktatással nem lesz demokrácia, ahhoz kellene a működéséhez szükséges civil szerveződések is, ami itt teljesen hamvába holt vagy soha nem is volt.

2012. okt. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 A kérdező kommentje:

Egyetértek!!! :) :)

Sokan rosszul élnek,én is!

A többség mindig a mindenkori Miniszterelnököt hibáztatja!

Persze rájön még erre az,hogy a ellenzék egy része,állandóan azt hangoztatja,hogy a demokrácia szétesik stb...,és ez elég az embereknek(már aki elhiszi),és máris rosszabb a közérzetünk!!!!

Ja és még válság is van! :) :)

2012. okt. 19. 23:03
 6/49 Komplikato ***** válasza:
100%

"mert sokak számára szűnik meg a zavarosban való halászkodás elvi lehetősége is."


Ja mint a haveri mutyi? A "támogatott" magyar tőkések szem lehunyva elnézett off shore adózása? A haveri földosztások?

2012. okt. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:

Kedves Komplikato!

Köszönöm,és köszönöm!

Nem értek veled egyet,de legalább nem diktátorozol,nem riogatsz,ha nem elmondod a véleményed!

Ez így van jól!

Az az előzővel meg MAXIMÁLISAN EGYETÉRTEK!

2012. okt. 19. 23:06
 8/49 anonim ***** válasza:
100%

Olyan ember szidja a multat aki aktívan részt vett benne.

Szerinted a belügyminiszter keményen dolgozott, vagy a tözsdén szette meg magát,egyiksem, akkor, hogy? Olyan emberek akarnak tisztességesé tenni akik félnek,hogy tul sok lessz a csaló és nekik nem marad semmi.Orbán is KISZ titkár volt,Áder is benne volt a pártba,Kövér László édesapjárol ne is beszéljünk, stb. Most meg inkább azt látom, hogy a hatalom ízéről nehéz lessz lemondani, persze ha le kell.Szerintem észszerütlen amit a fidesz csinál, amit igért az jó lett volna, csak épp nem azt teszi.

2012. okt. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
17%
Elfelejtetted oda írni az MDF mellé, hogy nekik felajánlották az adósságunk eltörlését, amit nem fogadtak el.Nem lett volna mire hivatkozni.Ezek tények amiről ma mélyen halgatnak.
2012. okt. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
100%

"Én nagyon nem szeretem Orbánt,nem értek a politikájával egyet, nem is szimpatikus,de tiszteletben tartom,hogy MAGYARORSZÁG MINISZTERELNÖKE! "


Látszik, hogy az előző rendszerben nőttél fel. Ember, a miniszterelnök nem egy sérthetetlen személy, nem kell tisztelni, ha nem akarod, nem kell meghajolni előtte csak azért, mert ő a miniszterelnök. Ez egy poszt, amivel 4 évre meg lett bízva az országgyűlés által (nem a nép által), se följebb nem áll, mint bárki más, sem lejjebb. Ha valakinek nem szimpatikus, akkor nem, valakinek igen, akkor igen.

2012. okt. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!