Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek Orbán Viktor kap...

Szerintetek Orbán Viktor kap még + 4 évet? Mit gondoltok a pályafutásáról? Hogyan látjátok az elmúlt 22 évet? (kérlek olvassátok el bővebben, és csak akkor írjatok)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én nem tagadom Fideszes vagyok,amióta csak élek.

Elleneztem az előző diktatórikus rendszert.

Az MSZMP volt,akkor hatalmon,Kádár János vezetésével.

1956-os forradalmat,amit MI MAGYAROK ünneplünk,azt az előző rendszer leverte. Pl: Horn Gyula is közre játszott a forradalom leverésében,és utána Ő Miniszterelnök lett a rendszerváltás után. Ezt csak azért írom,mert egyesek,szerintem helytelenül diktátorozzák Orbánt!

Lehet egy embert bírálni,és kritizálni,de egy kulturált ember kritizál és nem sérteget,persze vannak kivételek!

Na folytatva az előző gondolatmenetemet...

1990-ben megalakult a diktatúra utáni első szabadon választott kormány,az MDF! Nagyon nehéz örökséget kapott,rengeteg államadóssággal! Utána jött az MSZMP jogutódpártja az MSZP. Az az MSZP,amely úgy döntött,hogy demokratikusan folytatják tovább a politizálást! A Bokros csomag révén (is) nagyon sokat csökkent az államadósság e kormány alatt,így Orbán Viktor kedvezőbb helyzetben kormányozhatott! Orbán Viktor és kormánya is tudta csökkenteni az államadósságot,és 2002 körülbelül 53% államadósság volt! (2010-re 80% fölött..)

2002-ben Medgyessi Péter MSZP-s Miniszterelnök azt mondta,hogy a gazdaságot jó állapotban vették át (Orbán Viktortól)! Tehát,ha 2002-ben a gazdaság jó állapotban volt,és ha 2010-ig MSZP volt(08-ig SZDSZ),akkor kimondhatjuk,hogy az MSZP rontotta el a dolgokat nagy részben!

Utána jött 8 évnyi MSZP kormányzás,amely hozott sikert is,meg kudarcot is! Az ORSZÁG épült,szépült. Emelték a fizetéseket,és a nyugdíjakat is! Eleinte szinte minden jó volt,de aztán rá kellett döbbenni a valóságra! 2006-ban még a jólétről volt szó,aztán a választás után kiderült,hogy a valóság köszönő viszonyban sincs,azzal amit éveken keresztül mondtak! Az államadósság folyamatosan nőtt,és az életszínvonal 2010-ig folyamatosan csökkent! Igaz erre rá jött még egy világválság! 2010-re eljutottunk odáig,hogy az emberek nagy többsége úgy gondolta,változásra van szükség! 2002-ben még EURÓ volt a cél,2010-re meg már időpont sincs!

2010-ben ismét Orbánt Viktor lett a Miniszterelnök!

Elsöprő fölénnyel nyert!

Én azt látom,hogy megpróbál valami teljesen újat csinálni,ami nem megszokott! Hogy ez beválik e vagy sem,az majd eldől! Sok hibát elkövetett,de sok jót is csinál,persze ennek jelentős részét,még az emberek nem érzik! A politikájának a lényege,hogy a népességünk gyarapodjon! (adókulcs stb..) Ez még nem teljesedett ki!

És nem is értek vele teljesen egyet,(MOST)de ha beválik akkor mondhatjuk,hogy jól csinálták! De ez is majd idő!

Inkább a multikat adóztatja,mint minket,az persze más kérdés,hogy áthárítják e vagy sem,és hogy jó dolog e vagy sem. Ezen lehet vitatkozni,érvekkel!

De egy biztos! Bármilyen hibát követett el Orbán Viktor,olyan hangnemet nem engedhet meg egy politikus sem,hogy lediktátorozza!!! Meg ellenzéki kerekasztal stb...! Tiszta rendszerváltás....,mintha akkor lennénk!

Amíg MSZP kormány van/volt ,addig demokrácia van,ha már Orbán van,akkor már nem teljesen! Mikor még Orbán hatalom közelbe sem volt,már riogattak,hogy vége a demokráciának!

Lehet kritizálni,bírálni,nem szeretni ez az én ízlésembe belefér,de az hogy megpróbálják diktátorként beállítani,meg hogy egyesek Orbánnak és családjának ilyen olyan rosszat kívánnak ez szégyen,és nem kulturált magatartás! Én sem szeretem pl: Gyurcsányt,de eszembe nem jutna ilyeneket mondani róla,de persze kritizáltam őt anno érvekkel,és persze sokszor indulatos voltam a politikája miatt,de TISZTELETBEN TARTOTTAM,HOGY Ő MAGYARORSZÁG MINISZTERELNÖKE,és hogy a nép választotta meg demokratikusan!!!

Itt az ellenzéknek kritizálnia kéne Orbánt,bírálni és ez még rendben is lenne,sőt még szeretni sem kötelező,de Magyarország mindenkori Miniszterelnökének KIJÁR A TISZTELET valamelyet,és legyen az bárki!!!!!!!

Mindannyian MAGYAROK VAGYUNK! Nem egymást kéne marni,hanem kulturáltan,érvekkel vitatkozni,nem gyűlölködni!!!!

Mint látjátok én Fideszes vagyok,és persze biztos,hogy valamelyest elfogult vagyok Orbánnal,de megpróbáltam tisztességesen leírni,amit gondolok!

20 évig voltak viták,kritikák,undorító beszólások,erős hangnemek,és azért ez mindenhol így van,ez belefér! De az már nekem nem fér bele,hogy valakinek a demokratikus elkötelezettségét kétségbe vonjuk!

Orbán is jót akar csak másképp,Gyurcsány is jót akart csak másképp,Mesterházy is jót akart csak másképp,és Bajnai is stb stb stb...!

Nem ez lenne a normális hozzáállás,magatartás!

Pl: Én nagyon nem szeretem Orbánt,nem értek a politikájával egyet, nem is szimpatikus,de tiszteletben tartom,hogy MAGYARORSZÁG MINISZTERELNÖKE!

Én a gyűlölködés helyett,mindeninek az érvekkel való vitatkozást ajánlom!

Kérlek Titeket,hogy kulturáltan fogalmazzatok,az érvek mentél!

Köszönöm!



2012. okt. 19. 22:22
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább úgy fogalmaznék, hogy Orbán demokrata volt sokáig, ma már nem állítanám teljesen. Persze még távol áll, hogy diktátornak nevezzük. Az aki folyamatosan építi le a demokratikus intézményrendszert, az én szememben soha nem lehet demokrata. Egy tekintélyelvű rendszer kiépítésén fáradoznak, de nem csak ő maga, hanem a holdudvara. Az újonnan hangoztatott elnöki rendszer bevezetéséről már nem is beszélve. Gondolom nem Gyurcsányt kívánja kinevezni elnöknek, hanem saját magát, vagy valamelyik pártembert. Figyelj, lehet hogy neked még szimpatikusak, mert még nem esett le a hályog a szemedről, de remélem idővel ez is megtörténik és rájössz mi folyik itt a háttérben. Jegyezd meg a hatalmat nem fogják kiadni a kezükből egykönnyen, addig lesz választási törvény változtatás, amíg nem biztosított az újabb győzelmük. Az más kérdés, hogy ebben az ellenzék is hibás, mert nem képes egy esélyes jelöltet állítani.
2012. okt. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
11%
Az anyja jó szellős faszát Orbánnak. Nem idővel fog eldőlni, hogy szar, hanem már eldőlt, hogy szar. Nem kulturáltan kell, hanem agresszívan és primitíven. Máskülönben feldughatod a kulturált viselkedésed.
2012. okt. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
23%
Én amondó vagyok, hogy sztrájkolni kellene, mindenkinek országosan. Legyen az roma, magyar vagy anyósom. Mindenkinek, ki kellene menni és nekimenni a parlamentnek. Kultúrát viselkedés itt nem segít. Igen is agresszor kell, ha 2006-ban tudott menni a sok agyhalott náci akkor most ők maradjanak otthon és nekünk kéne kimenni. Sok jó magyar béget, de baszik teeni.
2012. okt. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat MINDENKINEK! :) :) :) :)
2012. okt. 20. 12:30
 25/49 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Akkor most pl: ha nekem nem tetszik valakinek a képe,vagy valamely kormány intézkedése,akkor lényegében csináljak balhét,csak azért,mert nekem ez nem szimpi????

Akkor majd ha jön az MSZP,akkor csak azért mert nem tetszik menjek neki a parlamentnek??? ): :)

Ez hülyeség! Pont az ilyen emberek miatt szakadt ketté a társadalom,akik csak a gyűlöletet keltik!

2006-ban meg hogy merészeled nácinak nevezni az embereket?

Szerinted tisztességes ember nem volt az nap ott??????

Ez primitív összemosás!

És egy ember inkább legyen kulturált,mint egy agresszív állat!

2012. okt. 20. 12:55
 26/49 A kérdező kommentje:

És nem mindenki béget,csak azok bégetnek,akik sz@rul élnek,hozzáteszem ők jogosan,(én is) és azok bégetnek,akik Orbán-utálók és nagyon nem csípik ezt az embert!

És ez tök normális: ha egy ember nem tud feladni egy csekket,vagy rosszul él,akkor a kormányt hibáztatja!

Csak nem tudom,hogy ha mindenki utálja Orbánt,akkor mért van az,hogy még mindig a Fidesz vezet a kvk-ok szerint???

Meg ha mindenki elégedett volt az előző 8 évvel,akkor miért lett 2/3-a ha olyan jó volt az MSZP????

Akinek meg kell az MSZP,az hozza vissza,nagyon kíváncsi vagyok,hogy ebből a sz@rbol már elnézést,mit fog csinálni....

2012. okt. 20. 13:02
 27/49 anonim ***** válasza:
47%
Tévedés, az MSZP idején sem volt jó, de jobb volt. Visszahozni meg nem akarjuk, egy új normális párt kellene.
2012. okt. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Jobbik LMP???

Vagy másra gondoltál? :) :)

2012. okt. 20. 13:35
 29/49 anonim ***** válasza:
94%
Már formálódik az új erőtér, lesz itt kire szavazni ha a Fideszt leakarjuk váltani ne aggódjatok. És bizony ezt a tehetségtelen kontár Fideszt le is kell váltani mert ezek csak tovább rontják az egyébként is elégrossz helyzetünket.
2012. okt. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 A kérdező kommentje:
Remélem nyer a Fidesz 2014-ben :) :) :) :) ):
2012. okt. 20. 14:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!