Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek Orbán Viktor kap...

Szerintetek Orbán Viktor kap még + 4 évet? Mit gondoltok a pályafutásáról? Hogyan látjátok az elmúlt 22 évet? (kérlek olvassátok el bővebben, és csak akkor írjatok)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én nem tagadom Fideszes vagyok,amióta csak élek.

Elleneztem az előző diktatórikus rendszert.

Az MSZMP volt,akkor hatalmon,Kádár János vezetésével.

1956-os forradalmat,amit MI MAGYAROK ünneplünk,azt az előző rendszer leverte. Pl: Horn Gyula is közre játszott a forradalom leverésében,és utána Ő Miniszterelnök lett a rendszerváltás után. Ezt csak azért írom,mert egyesek,szerintem helytelenül diktátorozzák Orbánt!

Lehet egy embert bírálni,és kritizálni,de egy kulturált ember kritizál és nem sérteget,persze vannak kivételek!

Na folytatva az előző gondolatmenetemet...

1990-ben megalakult a diktatúra utáni első szabadon választott kormány,az MDF! Nagyon nehéz örökséget kapott,rengeteg államadóssággal! Utána jött az MSZMP jogutódpártja az MSZP. Az az MSZP,amely úgy döntött,hogy demokratikusan folytatják tovább a politizálást! A Bokros csomag révén (is) nagyon sokat csökkent az államadósság e kormány alatt,így Orbán Viktor kedvezőbb helyzetben kormányozhatott! Orbán Viktor és kormánya is tudta csökkenteni az államadósságot,és 2002 körülbelül 53% államadósság volt! (2010-re 80% fölött..)

2002-ben Medgyessi Péter MSZP-s Miniszterelnök azt mondta,hogy a gazdaságot jó állapotban vették át (Orbán Viktortól)! Tehát,ha 2002-ben a gazdaság jó állapotban volt,és ha 2010-ig MSZP volt(08-ig SZDSZ),akkor kimondhatjuk,hogy az MSZP rontotta el a dolgokat nagy részben!

Utána jött 8 évnyi MSZP kormányzás,amely hozott sikert is,meg kudarcot is! Az ORSZÁG épült,szépült. Emelték a fizetéseket,és a nyugdíjakat is! Eleinte szinte minden jó volt,de aztán rá kellett döbbenni a valóságra! 2006-ban még a jólétről volt szó,aztán a választás után kiderült,hogy a valóság köszönő viszonyban sincs,azzal amit éveken keresztül mondtak! Az államadósság folyamatosan nőtt,és az életszínvonal 2010-ig folyamatosan csökkent! Igaz erre rá jött még egy világválság! 2010-re eljutottunk odáig,hogy az emberek nagy többsége úgy gondolta,változásra van szükség! 2002-ben még EURÓ volt a cél,2010-re meg már időpont sincs!

2010-ben ismét Orbánt Viktor lett a Miniszterelnök!

Elsöprő fölénnyel nyert!

Én azt látom,hogy megpróbál valami teljesen újat csinálni,ami nem megszokott! Hogy ez beválik e vagy sem,az majd eldől! Sok hibát elkövetett,de sok jót is csinál,persze ennek jelentős részét,még az emberek nem érzik! A politikájának a lényege,hogy a népességünk gyarapodjon! (adókulcs stb..) Ez még nem teljesedett ki!

És nem is értek vele teljesen egyet,(MOST)de ha beválik akkor mondhatjuk,hogy jól csinálták! De ez is majd idő!

Inkább a multikat adóztatja,mint minket,az persze más kérdés,hogy áthárítják e vagy sem,és hogy jó dolog e vagy sem. Ezen lehet vitatkozni,érvekkel!

De egy biztos! Bármilyen hibát követett el Orbán Viktor,olyan hangnemet nem engedhet meg egy politikus sem,hogy lediktátorozza!!! Meg ellenzéki kerekasztal stb...! Tiszta rendszerváltás....,mintha akkor lennénk!

Amíg MSZP kormány van/volt ,addig demokrácia van,ha már Orbán van,akkor már nem teljesen! Mikor még Orbán hatalom közelbe sem volt,már riogattak,hogy vége a demokráciának!

Lehet kritizálni,bírálni,nem szeretni ez az én ízlésembe belefér,de az hogy megpróbálják diktátorként beállítani,meg hogy egyesek Orbánnak és családjának ilyen olyan rosszat kívánnak ez szégyen,és nem kulturált magatartás! Én sem szeretem pl: Gyurcsányt,de eszembe nem jutna ilyeneket mondani róla,de persze kritizáltam őt anno érvekkel,és persze sokszor indulatos voltam a politikája miatt,de TISZTELETBEN TARTOTTAM,HOGY Ő MAGYARORSZÁG MINISZTERELNÖKE,és hogy a nép választotta meg demokratikusan!!!

Itt az ellenzéknek kritizálnia kéne Orbánt,bírálni és ez még rendben is lenne,sőt még szeretni sem kötelező,de Magyarország mindenkori Miniszterelnökének KIJÁR A TISZTELET valamelyet,és legyen az bárki!!!!!!!

Mindannyian MAGYAROK VAGYUNK! Nem egymást kéne marni,hanem kulturáltan,érvekkel vitatkozni,nem gyűlölködni!!!!

Mint látjátok én Fideszes vagyok,és persze biztos,hogy valamelyest elfogult vagyok Orbánnal,de megpróbáltam tisztességesen leírni,amit gondolok!

20 évig voltak viták,kritikák,undorító beszólások,erős hangnemek,és azért ez mindenhol így van,ez belefér! De az már nekem nem fér bele,hogy valakinek a demokratikus elkötelezettségét kétségbe vonjuk!

Orbán is jót akar csak másképp,Gyurcsány is jót akart csak másképp,Mesterházy is jót akart csak másképp,és Bajnai is stb stb stb...!

Nem ez lenne a normális hozzáállás,magatartás!

Pl: Én nagyon nem szeretem Orbánt,nem értek a politikájával egyet, nem is szimpatikus,de tiszteletben tartom,hogy MAGYARORSZÁG MINISZTERELNÖKE!

Én a gyűlölködés helyett,mindeninek az érvekkel való vitatkozást ajánlom!

Kérlek Titeket,hogy kulturáltan fogalmazzatok,az érvek mentél!

Köszönöm!



2012. okt. 19. 22:22
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem szimpi-sajnálom.
2012. okt. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintetek Orbán Viktor kap még + 4 évet?"

Őszintén remélem hogy nem. Én Bajnaira fogok szavazni ha eljön az ideje, mert nincs már lehetőség újabb dilettáns kísérletekre mert Orbánék a kísérletezésükkel és a dilettáns gazdaságpolitikájukkal elcseszték az Ország tartalékait kisemmizték Magyarországot sajnos csődközeli állapot van. Megjelent az EU összesítés! Magyarországon és Romániában drágultak az élelmiszerek az EU-ban a legnagyobb mértékben, Magyarországon a legmagasabb az ÁFA, Magyarországon a legdrágábbak az energiahordozók árai, Magyarországon a legdrágábbak az úthasználati díjak, Magyarország adóztatja a legnagyobb mértékben a külföldi vállalatokat, Magyarországon vezetik be a legtöbb adót, Magyarországon leépítettek szinte minden állami kifizetést (rokkantak-korengedményes nyugdíj közalkalmazottak elbocsájtása stb-stb) ennek ellenére mégsem elég a kormány számára a beszedett adó hogy eredményesen tudjon gazdálkodni az adófizetők és megadóztatottak pénzével. Hova lesznek az ezermilliárdok?? miért nincsenek eredmények?? Mit tesz ez a kormány?? Ilyen kormányzás nemkell Magyarországnak!! még akkor sem ha azzal hitegetnek bennünket hogy a csoda a küszöbön áll, ezt hallgatjuk két éve és egyre lejjebb és lejjebb csúszunk elégvolt az ámításból a hamis ígéretekből a hazugságokból!

2012. okt. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 tavol elo ***** válasza:
100%

"Szerintetek Orbán Viktor kap még + 4 évet?"


Igen! Remelem az Alcatraz ujra kinyit arra a 4+ evre!


De kicsit komolyabbra forditva.


Nem az Orban nyert valasztast 2010-ben hanem az MSZP bukta el csunyan a dolgokat. Ugy gondolod kijar a politikusoknak a tisztelet, nos ez igy is lenne de amikor naponta es szo szerint szembe kopnek es belehazudnak a szemedbe pl 47 ezerbol meg lehet elni stb. akkor milyen tisztelet legyen az emberekben? Mert ha valaki hulye h orszagot vezessen es vannak hibai az meg mindig jobban tisztelheto mint az a sunyi ember aki nap mint nap bemagyarazza a bemagyarazhatatlant? Lassan mindenkivel szemben szabadsagharcot vivnak csak eppen eredmeny sehol az emberek rosszabbul elnek mint 1 eve, es jovore meg rosszabbak a kilatasok! Nem azt mondom h errol csak Orban tehet de az biztos, hogy ok is hibasak eben de ha megkerdezed azt mondjak mindenert az elmult 8 ev FOLEG GYURCSANY a hibas! Tisztelet? Azt ki kell erdemelni es ezerszer inkabb Kadar az sszes hibajaval mint egyszer Orban! Es ruhellem a communistakat de akkor is Kadar volt a legjobb szerintem! Nemcsak az eletszinvonal miatt de ahogy az emberekkel beszelt, semmi nagyzasa nem volt, es sose turt volna ennyi haugsagot maga korul.

2012. okt. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
47%
Remélem kap 4év szigorítottat.
2012. okt. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy nem tetszik de sajnálom Orbán átlépett egy határt egy 20éve fennálló határt a demokratikus berendezkedést tekintve. Sorra szisztematikusan bontja le a demokratikus intézményrendszert. Ezt hívják sajnos weimarizálódásnak. Ami ma megy Mo-n az egy ideológiai horthyzmus egy gazdasági kádárizmusba oltva. Nagyfokú államosítás magyarkodó maszlaggal leöntve. Pedig ennek sose szabadnak önérdekűnek lennie.
2012. okt. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
100%

20éve egy ember van leválthatatlanul állandóan a porondon. Mégpedig a mi Viktorunk. Innentől nehéz másra mutogatni.

Persze sokan hisznek neki, pedig ha csak azt megnéznék hogy micsoda egyeduralmat vezetett be a Fideszbe már láthatnánk mit gondol a kormányzásról.

Félelemes hogy egy kis termetű akarnok mindig meg tudja etetni a népet...

2012. okt. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 A kérdező kommentje:

Már bocsánat,de a 20 évből 12 évet az MSZP volt,és abból is az utolsó 8-at! Orbánnak ez a 6.éve!

Köszönöm a válaszokat!

Nem szeretitek Orbánt,de legalább kulturáltan szóltatok hozzá,nem olvastam gyűlölködés,nem láttam diktátorozást,és ez így jó! Azt,hogy valaki hazugnak gondolja,vagy aljasnak,vagy nem ért vele egyet,ez így van jól,ez a szabad véleménynyilvánítás! Mondom ez rendben van, nem kötelező Orbánt szeretni!

Nem értek egyet,de elégedett vagyok a válaszokkal! :)

Köszönöm!

2012. okt. 20. 10:19
 18/49 A kérdező kommentje:

Kedves 10-es!

Én is erről beszéltem!

Szimpatikus vagy sem,az egy dolog,de az nincs helyén,hogy politikusaink gyűlölködnek egyfolytában! Ellenzékben a Fidesz,most meg az MSZP!

És nagyon nem szeretem az előző rendszert,ez nem talált. :)

És szerintem tök normálisat mondok azzal,hogy egyik ember tisztelje a másikat, MAGYAR A MAGYARRAL jöjjön ki,és a politikusaink érvekkel vitatkozzanak!

Lehet Orbánt kritizálni,de az más mint alpári stílusban beállítani,hogy Magyarországnak nincs demokratikusan megválasztott Miniszterelnöke,de van!

Pont ez a lényeg,hogy 20 évig bírálták egymást,kritizálták egymást,még hazugnak is nevezték egymást,de egyik politikustól sem hallottam olyat,hogy diktátor,meg hogy ő nem demokratikus stb...!

2012. okt. 20. 10:27
 19/49 A kérdező kommentje:

Mint írtam. Szimpátiától függetlenül el kell fogadni,hogy:

ORBÁN,BAJNAI,MESTERHÁZY,GYURCSÁNY is DEMOKRATA!

Aki már ezt kétségbe vonja,az vagy azért teszi,mert például nagyon nagyon nagy utálatot érez Orbán iránt,vagy nincs tisztában a politikával!

2012. okt. 20. 10:28
 20/49 anonim ***** válasza:
100%
A hazug embert sehol sem tisztelik! legyen az házastárs vagy főnök vagy munkatárs vagy bárki. A hazug embernek nem hi szünk, aki hisz a hazugnak az meg is érdemli a sorsát és viselje a következményeit.
2012. okt. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!