Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Több, mint 100 milliárd...

Több, mint 100 milliárd dollárral tartozik valaki (k) Magyarországról - ez ÁLLAMADÓSSÁG vagy KORMÁNYADÓSSÁG?

Figyelt kérdés
Meggyőződésem, hogy a népet terhelő pénzfelvételt eszközöl valaki, vagy valamilyen érdekcsoport, akkor népet meg kell kérdezni, hogy akarja-e ezt a hitelt. Vállalja-e ennek visszafizetését? Igazából úgy értékelem, hogy aki felvette a hitelt azt azért tette, mert a saját vagy csoportja - pártja pozícióját akarta erősíteni s ezzel megtartani a hatalmát. Nem látszik a Nemzeti vagyonunk eladásából származó adósságcsökkenés. Sőt 5 X több lett! Hol van ez a pénz? Mibe forgatták bele? Illetve azt is megkérdezem, hogy volt-e egyáltalán pénzfelvétel?! Személy szerint én tudom, hogy mennyi pénzt vettem fel és mennyivel tartozom. Ezen felül, amit államadósságnak hívnak, akkor azt ki fogja visszafizetni?
2009. aug. 8. 10:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nagyon jó felvetés, én is mindig mondogatom ezt. A szocializmusból örökölt teljes nemzeti vagyont eladtuk, és ez nem volt elég az akkor még csak 20 milliárd dollár körüli államadósságot visszafizessük, sőt ez azóta ötszörösére nőtt! Hogy történhetett velünk ez a szégyen? És most már az adósrabszolgaságból, ha csak valami csoda nem történik, 100 éven belül se tudunk kijutni. Ja, és ne áltasd magad, ez igenis államadósság, tehát mindannyiunké. Antall vagy Gyurcsány nem fogja visszafizetni, bármennyire is ez lenne netán igazságos.
2009. aug. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%

Én úgy tudom, hogy hazánkban a demokrácia azon eszközét, amit SZAVAZÁSNAK hívnak eszközölték. A szavazás jogszerűségéről és tisztességéről is csak hirtelen felindulásból voltak problémák, azt az érdekelt felek elfogadták.


Akkor miben nem lett megkérdezve a nép?

2009. aug. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
ez egyértelműen kormányadósság. az mszp meg az szdsz adóssága.még akik rájuk szavaztak azok,is csak a programjukra szavaztak (az meg mindenki számára világos,hogy nem azt tették amit ígértek.), úgyhogy egyértelműen ezt a két pártot terhel MINDEN FELELŐSSÉG és a lóvé visszafizetése is az ő dolguk.
2009. aug. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
25%

Először is. A nép meg lett kérdezve - volt egy szavazás, amikor megválasztották a kormányt.


Másodszor is. Kérdezd meg a népet: akar-e adót fizetni?


NEM. Marhára nem.

Szóval barátom, majd az autópályák kijavítják magukat, a tanárok ingyen dolgoznak, az orvosok véren fognak élni, mert pénzük nem lesz arra, hogy ételt vegyenek, és így tovább.

Na de, kérdezed őket vagy sem, a nép amúgy sem akar adót fizetni, csal, feketemunkázik, lop, a legtöbb sztereotipikus cigány különbb az adócsaló magyarnál, mert kisebb kárt okoz, mint ti.


A nép egy ostoba, hozzá nem értő, manipulálható tömeg. Alig van egy maroknyi ember az országban, aki valóban tájékozott a politikában, sokan próbálnak annak látszani, sokan azt hiszik magukról, hogy azok, mert kiolvasták az Orbán Viki, vagy a Fecó életrajzát, meg néha megnézik az MTVn a parlamenti ülésezéseket, meg tetves kurucinfot olvasnak, de marhára nem azok, ők is pont annyira tudatlanok, hozzá nem értőek, mint a többiek, mint én.


Na de amíg én például tisztában vagyok azzal, hogy mekkora nagy hülyeséget beszélsz, addig te nem, meg az emberek túlnyomó többsége sem.


Polgári kötelességed az, hogy megkérdőjelezd a kormányt, hogy vajon mindent jól csinál-e, de te átmentél a kérdezésből a vádlásba, koholásba, fröcsögésbe és ez undorító. Többek közt a hozzád hasonló emberek és magatartás miatt tart ott az állam ahol.

Nem egy alapos kutatáson nyugvó, konstruktív kritikát gyakorolsz, csak öklendezed a szart a szádból.

2009. aug. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%
Az adócsaló magyar azért adócsaló mert teljesen elvan lehetetlenítve.
2009. aug. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Aki azt állítja, hogy mi arra szavaztunk, hogy a megkérdezésünk nélkül bármit tehetnek a terhünkre, hát azt kell mondjam ez megint nem igaz.

A pártok ki akartak törni a hatalom megszerzése érdekében és különböző ígéretekkel becsapták a választókat.

Remélem emlékszünk rá majd az adott helyen, mondjuk egy bíróság előtt.

Mondok cifrábbat is.

pl: az Alkotmány egyenrangúnak ítéli a pártokat a civil szervezetekkel!

Egyenlő elbírálás és egyenlő finanszírozás!

Mit hitettek el velünk a médiákon keresztül?

Csak a párt lehet vezetője az országnak.

Ez is érdekes hazugság és jól eladták ellenzékestül együtt tették ezt.

Amikor a szavazatunkat adtuk egy kitétel sem volt arra, hogy akarunk-e adósságot felvenni?

Viszont adócsökkentést ígértek!

Valahol, aki arra hivatkozik, hogy mi erre szavaztunk az inkább cinikus, mintsem értelmes ember.

Kérdés továbbra is KORMÁNYADÓSSÁG vagy ÁLLAMADÓSSÁG ez a temérdek pénz?!

2009. aug. 8. 11:28
 7/16 anonim ***** válasza:
Hova lett a pénz? El lett lopva. A szocik eltüntették úgy ahogy kell. Amit művelnek már 7 éve,azt a foglamat úgy hívják,hogy: Modernkori Gyarmatosítás.
2009. aug. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

20 éve a pártok irányítanak és vették fel vagy nem vették fel az a sok pénzt.

Mert az is felmerült, hogy nem vettek fel hitelt, csak aláírták egyéni hasznuk miatt a vállalást s ezzel valóban egy gyarmatosítást hajtottak végre VOLNA, de...jelzem felébredtünk.

20 éve MINDEGYIK PÁRT sáros ebben a kérdésben!

Nincs kivétel ezen a területen, mert mindegyik volt URALMON - HATALMON és tette amit tett!

A különbség az talán, hogy ki többet ki kevesebbet lopott - csalt - hazudott, de minden a Magyar Nemzet ellenére történt.

Tehát nem sarkítanám le

se külön MSZP-re

se külön FIDESZ-re

se külön MDF-re

se külön SZDSZ-re

mert mindegyik bűnössé vált...

2009. aug. 8. 11:40
 9/16 anonim ***** válasza:
70%
Persze bűnös mindegyik,de azt is nézd,hogy melyik párt azért mekkora arányban járult ehhez hozzá amiben a szocik nagyon vezetnek.
2009. aug. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
85%

Bár nem jelentetted ki, megelőlegezem neked azt, hogy ha egyik nagy párt sem, akkor a jobbik?


Mert ne is haragudj, de nincs olyan értelmiségi ember, aki a jobbikra szavazna (természetesen, aki értelmiséginek tartja magát és rájuk szavaz valójában pont annyira értelmiségi, mint Gyurcsók úr a Budapest TVn doktor).


Hogy hova ment ez a pénz? Nem tudom, de te sem és szerintem senki más sem.

Nem azt kéne hangoztatni a tömegeknek, hogy "MONNYOMLE!", meg "MOCSKOSZSIDÓK!", hanem mondjuk azt, hogy legyen az államnak egy központi internetes adatbázisa, ahol az utolsó szaros WCpapírig utána lehetne nézni az államkiadásoknak a megbízott cég nevével, telefonszámával, honlapjával, mittudomémijével együtt. Aztán ki tudja, hogy milyen hátrányai vannak ennek, csak felhoztam példaként a konstruktív kritika gyakorlására. Találj ki valamit, gondold át, add tovább másoknak, gondoljátok át, ne hőbörögj egyből.

2009. aug. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!