Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Több, mint 100 milliárd...

Több, mint 100 milliárd dollárral tartozik valaki (k) Magyarországról - ez ÁLLAMADÓSSÁG vagy KORMÁNYADÓSSÁG?

Figyelt kérdés
Meggyőződésem, hogy a népet terhelő pénzfelvételt eszközöl valaki, vagy valamilyen érdekcsoport, akkor népet meg kell kérdezni, hogy akarja-e ezt a hitelt. Vállalja-e ennek visszafizetését? Igazából úgy értékelem, hogy aki felvette a hitelt azt azért tette, mert a saját vagy csoportja - pártja pozícióját akarta erősíteni s ezzel megtartani a hatalmát. Nem látszik a Nemzeti vagyonunk eladásából származó adósságcsökkenés. Sőt 5 X több lett! Hol van ez a pénz? Mibe forgatták bele? Illetve azt is megkérdezem, hogy volt-e egyáltalán pénzfelvétel?! Személy szerint én tudom, hogy mennyi pénzt vettem fel és mennyivel tartozom. Ezen felül, amit államadósságnak hívnak, akkor azt ki fogja visszafizetni?
2009. aug. 8. 10:12
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Ha veled szemben valaki a másik oldalról elvisz tőled mondjuk 80 Ft-ot és a te oldaladról meg 20 Ft-ot, akkor tőled mennyit loptak el?!

Gondolom azt mondod, hogy 100 ft-ot.

Nem szabad különbséget tennünk a kicsi lopás és a nagy lopás között!

A lopás az lopás - mennyiségtől függetlenül.

2009. aug. 8. 11:58
 12/16 A kérdező kommentje:

A hova ment a pénz és nem tudom hova-nak a válaszom.

Engem személy szerint nem is érdekel, mert nem az én saram a visszafizetése.

Legyen azon pártok embereinek sara, akik feltették a kezüket bizonyos szavazásokon!

JOBBIK-ról nehéz nyilatkozni, mert ha a programját nézem, akkor egy rendkívül jó és kidolgozott EP-s programot raktak le az asztalra miközben a többi párt nem.

Elgondolkoztató.

JOBBIK-nak a célja a kétkamarás parlament és az elszámoltatás - nekem ez szimpatikus.

Kibővíteném azzal, hogy lényegi kérdésben népszavazás legyen!

Lényegi kérdésnek tartom, hogy vegyünk-e fel hitelt avagy nem! Ezt kérem majd a JOBBIK programjába beíratni!

Illetve egy társadalmi szerződést írjanak alá amiben a visszahívhatóságot támogatják és elismerik.

Alakítani kell a programot, ha már jelentkezett a kormányzásra s valljuk meg jó eséllyel.

Amit még szimpatikusnak érzek, hogy a történelmi alkotmányt is szeretné visszaállítani.

Ez igen jó, mert ez védi meg a Magyar Emberek Érdekét!

Nem gondolnám, hogy az értelmiségi tovább felvállalja azt a szerepet, amit Horthy után megtett folyamatosan, hogy elárulta a Magyar Nemzetet.

Legyen az ő lelkiismeretük, de azt gondolom, hogy eljött a bűnbánóság ideje - tegyék meg és megbocsájtatik.

Viszont a kérdés még mindig az KORMÁNY által felvett hitelekkel mi legyen, mert én azt vallom, hogy aki felvette - az fizesse vissza!

A nép erről nem szavazott és nem is a Magyar Nemzetet terheli a visszafizetése.

2009. aug. 8. 12:10
 13/16 anonim ***** válasza:

Demokráciában a többség dönt. A többség következetesen erre szavazott: hitelfelvétel, esztelen privatizálás, osztogatás fedezet nélkül.

A többség felhatalmazásával visszaélve vette fel a kormány az újabb és újabb hiteleket. Amíg a többség nem akar mást, nem lesz más, és a választókat nem lehet leváltani. Megokosítani lehet, sok munkával és higgadt, értelmes beszéddel. Javaslom, győzzétek meg a baloldal híveit, hogy nyomást gyakoroljanak az általuk hatalomra juttatott kormányra.

2009. aug. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de ez maszatolás amiről itt írsz.

A felelősség áttolása és ezzel nem védem a baloldali szavazókat!

Megvezette őket is a pártjuk, de nem ez a lényeg.

A lényeg, hogy az programok és ígéretek közt nem volt arról szó, hogy ÁLLAMADÓSSÁG!

Nézz utána és légyszíves mutasd meg ezt a ráutaló sorokat.

Csak arra kaptak felhatalmazást amire kértek.

Igaz, hogy mindig félgőzzel lehetett kormányoznia mindig az aktuális kormánynak, mert az ellenzék minden lehetőséget nyírt vagy olyan helyzetbe hozta, hogy az ígéreteket betartassa.

Többség sem adott arra felhatalmazást, hogy bárki a nép nevében felvegyen hitelt!

2009. aug. 8. 20:36
 15/16 A kérdező kommentje:

Az állami Számvevőszékre ki tett javaslatot?


Alkotmányból idézetek.

(3) A pártok közhatalmat közvetlenül nem gyakorolhatnak. Ennek megfelelően egyetlen párt sem irányíthat semmiféle állami szervet. A pártok és a közhatalom szétválasztása érdekében törvény határozza meg azokat a tisztségeket, közhivatalokat, amelyeket párt tagja vagy tisztségviselője nem tölthet be.


32/C. § (1) Az Állami Számvevőszék az Országgyűlés pénzügyi-gazdasági ellenőrző szerve. Feladatkörében ellenőrzi az államháztartás gazdálkodását, ennek keretében az állami költségvetési javaslat megalapozottságát, a felhasználások szükségességét és célszerűségét, ellenjegyzi a költségvetés hitelfelvételeire vonatkozó szerződéseket; előzetesen felülvizsgálja az állami költségvetés felhasználásának a törvényességét; ellenőrzi az állami költségvetés végrehajtásáról készített zárszámadást; ellenőrzi az állami vagyon kezelését, az állami tulajdonban lévő vállalatok, vállalkozások vagyonérték-megőrző és vagyongyarapító tevékenységét; ellátja a törvénnyel hatáskörébe utalt egyéb feladatokat.

2009. aug. 8. 20:44
 16/16 A kérdező kommentje:

1949. évi XX. törvény


A MAGYAR KÖZTÁRSASÁG ALKOTMÁNYA


A többpártrendszert, a parlamenti demokráciát és a szociális piacgazdaságot megvalósító jogállamba való békés politikai átmenet elősegítése érdekében az Országgyűlés - hazánk új Alkotmányának elfogadásáig - Magyarország Alkotmányának szövegét a következők szerint állapítja meg:

2009. aug. 8. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!