Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lenne akkor, ha lenne...

Mi lenne akkor, ha lenne olyan párt aki beszüntetné a dohányzást az alkoholos italokat és bezáratná az összes szórakozóhelyeket?

Figyelt kérdés
Én ha miniszterelnök lennék, akkor ezt a 3 dolgot megtenném, hogy egy sokkal jobb ország legyen, nem lenne cigi kevesebben halnának meg tőle, nem lenne semmilyen alkoholos ital mert szerintem teljesen fölösleges idiótává teszi az embert, és bezáratnék minden egyes szórakozóhelyeket illegálissá tenném a működtetésüket. Szerintem, ha megtenném ezeket akkor egy jobb lépés lenne egy szebb országért.
2012. okt. 20. 14:20
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora orbitális marhaságot rég hallottam. :D
2012. okt. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez bekövetkezhetne (Amerikában megcsinálták 70 évvel ezelőtt a szesztilalmat, nagyon nem jött be, itt akkor miért működne?), akkor sokkal több adót kéne fizetned, hiszen ezeken a termékeken van a legnagyobb jövedéki adó, azt valahogy pótolni kell, hosszabb ideig kéne nyugdíjat fizetni, mert tovább élnénk.

Logika ugyan van benne amit mondasz, de túl sok olyan hozadéka van/lenne, amit Te nem gondoltál végig.

Azaz nem lenne jó, mert megvalósítani se lehetne....

2012. okt. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

- A feketegazdaság elképzelhetetlen méreteket öltene.

- A függők, szenvedélybetegek az elvonási tünetek miatt máshogy próbálnák levezetni a feszültségüket - "jó" esetben törnének, zúznának, bántalmaznának, a súlyos esetek akár ölnének is, hogy hozzájussanak az áhított szereikhez (sarkított példa, de sajnos valószerű). Nagy valószínűséggel a családon belüli erőszak még jobban eldurvulna, mert pl. az alkoholisták nem tudnának a kocsmában ülni, helyette otthon élnék ki a frusztrációikat.

- Szórakozás, kikapcsolódás híján az emberek még jobban befásulnának, pedig már így is csak biorobotok vagyunk.

- Remélhetőleg sokan elmenekülnének egy olyan országból, ahol minden tilos. Tudod, a többség azért szeret saját maga dönteni a saját életéről, ha tönkre akarja tenni a szervezetét dohányzással, ivással, akkor meg fogja tenni, meg fogja találni a módját. Ha diszkóban akarja rázni magát, azt is meg fogja tenni.

- A második válaszolónak is nagyon igaza van, eszméletlen mennyiségű pénz van ezekben az iparágakban, ha az kiesne, máshonnan kellene pótolni.


És nem, személy szerint nem iszom és nem dohányzom, sőt, szórakozóhelyekre sem járok, viszont szűklátókörű sem vagyok. Gondold át még egy párszor az ötletedet.

2012. okt. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
90%
Te se vagy 100-as kedves kérdező.
2012. okt. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
98%
Jó min. elnöki tanácsadó lenne belőled kérdező, az átlag proli idiótára szabnád a törvényeket, akik nem tudnak mértéket tartani, és ennek következményeként azoktól meg megvonnád a szórakozást, akik normálisak.
2012. okt. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
50%
"nem lenne cigi kevesebben halnának meg tőle"-továbbra sincs bizonyítva, hogy bárki is belehalt volna a dohányzásba. persze ráfognak sokmindent,de halál okának ezt még soha senkinél nem tüntették fel.
2012. okt. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Egy kemény hét után péntek este had igyak már meg egy finom pohár bort...
2012. okt. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
89%
Bírom mikor a 12 éves kanapéharcosok akarják megváltani a világot :D
2012. okt. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Csak vizet iszom, de úgy tudom, hogy a vörösbor -mértékkel- nagyon egészséges, szórakozó helyekre szükség van, hiszen ott jönnek össze az emberek barátaikkal, családtagjaikkal nagyobb ünnepeket megülni, vagy egyszerűen csak elbeszélgetni.

Azt viszont nem értem, hogy miért nem tiltanád be a levegőszennyezést, hisz az is rákot okoz és az agyonvegyszerezett és mindenféle adalék- és szinezőanyaggal, műanyaggal megtűzdelt élelmiszereket, azok is rákot okoznak.

Azt hiszem ha lenne ilyen párt, akkor az nem sokáig lenne életképes.

2012. okt. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Az ország szebbé tételét nem itt kéne kezdeni.

A többit meg már leírták előttem.

2012. okt. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!