Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolja a kormány,...

Miért gondolja a kormány, hogy nem akarunk dolgozni?

Figyelt kérdés
2012. okt. 21. 22:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
93%

"Valahogy az emberek jelentős része csak addig akar dolgozni, amíg munkanélküli."


És azt is tudod, hogy miért? Mert ha nem, én nagyon szívesen leírom neked:


Az emberek többsége, fiatal korában mikor tanulmányaival végez, hatalmas ambíciókkal indul. Szeretne karriert építeni, és nem csak pénzt keresni, hanem a társadalom számára is hasznos munkát végezni, mellyel mások életét is jobbá teszi.


Ez mindaddig így is marad, míg az első munkahelyén el nem jön az első munkanapja és valami f...szopó vállalkozó, vagy épp annak valami csíra, ám de főnöknek kinevezett alkalmazottja le nem hordja az új dolgozót a k..va anyjával együtt, és meg nem érteti vele, hogy bizony itt minimum napi 25 órát kell dolgozni és ebédszünet nincs!

2012. okt. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
40%

Mert amikor a melóra terelődik a szó, akkor mindenki elkezdi keresni a kifogásokat.....ahogy előbb a kérdező is.


IGEN KÉRDEZŐ, sajnos neked kell utánajárnod a munkahelynek, senki sem fogja aládtolni, ha szar helyen laksz, senki sem fog odatenni egy céget, hogy kielégítse az igényed, és ne kelljen sehova menned.

2012. okt. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
61%

Ha pedig ez a fiatal és lelkes munkavállaló rájön, hogy a cég termékei szar és fos, előáll valami jobbító szándékú ötlettel, hogy a fogyasztókért is tegyen valamit és kitalál egy tartós terméket az eddigi három napig működő televízió helyett, akkor még a Szent Máriát is leszedik majd az égből, leordítva ifjú hősünk fejét, hiszen ha a cég nem szart és fost ad el, hanem használható terméket ami sosem megy tönkre, akkor ki fog élete során mégegyszer vásárolni ebből?


Szóval gyermekeim lássuk be, míg a kapitalizmust, a piacgazdaságot és ezt a sok f...szopó tőkést valaki ki nem takarítja ebből az országból, addig itt olyan ember nem fog élni, aki jókedvvel és mosolyogva tud reggelente a munkahelyére bemenni.

2012. okt. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
52%
Ekkor a fiatal azt gondolja, rossz helyre jelentkezett, és majd máshol, egy másik cégnél értékelni fogják szaktudását, hozzáértését, és ambícióját, melyet az emberiség szolgálatába szeretne állítani. Így hát gyorsan munkahelyet vált, majd még kb harmincszor és eltelik közben húsz év, de bizony a vállalkozók és cégtulajdonosok csak nem változnak, továbbra is kizárólag gyorsan tönkremenő szart és fost akarnak tömegesen eladni, a munkavállaló pedig végre rájön, egyetlen lehetősége van az életben: BELESZARNI MINDENBE!
2012. okt. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolja. Ez egy arcátlan propaganda a részéről. Irányítandónak, nevelendőnek tünteti fel az embereket, hoyg jogot formálhasson a felettük való uralkodásra, a jogfosztásokra, stb.
2012. okt. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
52%

Tömören összefoglalva:


Aki egy kapitalista berendezkedésű piacgazdaságban egyáltalán még dolgozni akar, az vagy nagyon fiatal, vagy született idióta.

2012. okt. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"A helyi sütödében 3-honapja nem kaptak az emberek rendes fizetést csak néha egy-kétezer ft-ot. A remény az amiért mégis dolgoznak, hogy egyszer majd megkapják az egészet."


Így van, ez az EGYIK oka annak, hogy aki munkanélküli, miért marad az - mert állandóan mérlegeli, hogy ezt válassza-e, vagy a reményt, hogy talál egy bizalomgerjesztőbb helyet.

A másik, amit mérlegelni kell, hogy karriertervezés szempontjából kifejezetten ellenjavallt szakmaelhagyóként pár évet máshol dolgozni, majd visszatérni. És dilemma az is, hogy elérted-e már azt a határt, amikor "érdemes" elhagynod a hivatásodat, amiért évtizedek óta gürizel, és amiben dolgozni akarsz. Van-e már olyan súlyos a helyzeted, hogy feladd az egész eddigi életed munkájának gyümölcsét és álmait...... egy olyan munkáért, amiben még mindig nem biztos, hogy egyáltalán kifizetnek....

2012. okt. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
A 16-os életútját én is végigjártam. Szervezetfejlesztőként nekiálltam szervezetfejleszteni, pénzt spórolni és pénzt szerezni az osztálynak, és ellenségeskedést, haragot kaptam, és betörték a fejem. Majd amikor csak bejártam és csendben elüldögéltem a net előtt, főnököm elkezdett dicshimnuszokat zengeni rólam.
2012. okt. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
66%
Miért gondolná, pont azt gondolja, hogy mindenki dolgozni szeretne, különben nem gondolná, hogy örülnek az emberek a közmunkának, ahelyett, hogy otthon is ücsöröghetnek.
2012. okt. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Kedves Darius Woskoboinikov. A gyerekeim már rég nincsenek itt. Az egyik külföldön van a másik pesten. A szomszéd lánya Angliában, a rokon kislány érden, stb. A vidék meg elfogy. Nem várom, hogy alámtolják a munkát, de mit tehetnék én? Munka máshól? Miből? Ne mondja nekem senki, hogy pesten annyi fizetést kap, hogy fenn tud tartani egy albérletet és egy otthont.Mert ugye a készenléti díj is 15000ft minimum. Eladni nem tudom. Szóval olyan helyről ahol van még munka, könnyű itélkezni. Az én közösségem tagjai, örömmel dolgoznának még közmunkásként is, de azis véges. Nem vagyunk kissebségi község csak rossz a helyzet és egyre romlik.
2012. okt. 22. 20:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!