Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valaki világosítson már fel,...

Valaki világosítson már fel, miért olyan tragikus az előzetes regisztráció a szavazáshoz?

Figyelt kérdés
Nem a kormánypárt védése a célom egyáltalán. Csupán nem értem mi ebben a rossz? Aki akar szavazni, úgyis regisztrál, senkinek sincs megtiltva, hogy regisztráljon? Plusz egy procedúra, na bumm. Sőt, megkockáztatom, így legalább aki regisztrál, az kimondottan akar szavazni, ami arra enged következtetni, hogy mert legalább minimálisan foglalkozik a politikával, így a véleménye és szavazata megfontolt, nem pedig hasra ütés szerű. Amit én inkább jónak látok, mint sem rossznak. Továbbá nem vennék rá mérget, hogy ez az egész a kormánypártnak kedvez, úgyhogy nem értem a felháborodást.

#választás #előzetes regisztráció
2012. okt. 29. 21:41
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
75%

"Aki meg iylen volumenű kérdésben nem tud IDŐBEN, HATÁROZOTT véleményt formálni, nos az olyan pipogyákra meg nincsen szükség egy ország jövőjét megformázó kérdés eldöntésében, mint a szavazás."


Olyanokra meg végképp nincs szükség, akik minden hülyeségre bólogatnak, csak azért, mert a Fidesz találta ki.

2012. okt. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
28%

Miért van rá szükség? Hogy ne tudja eladni a szavazatát a korcsmába igyekvő pógár háromezerér meg egy üveg borért.

Odamegyünk apukám, leadod a szavazatod arra amit mondtam, aztán annyit iszol amíg el nem dőlsz, ééérted? Egen hmm, egen ééértem, megyek, hukk.

2012. okt. 31. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
77%
A kérdésre a válaszom az,hogy azért tragikus avagy antidemokratikus,mert a legkisebb akadály "jelét" sem szabadna a választási procetúra elé állítani. Ebben az esetben ha nem regisztrálsz nem szavazhatsz! Nem az,hogy nem szavazol, hanem AZ, HOGY NEM SZAVAZHATSZ ha nem jelölteted magad akkor nincs JOGOD szavazni. A jogosultság állam által korlátozott . Ergo - jogilag ebben az esetben nem vagy szabad, mert a politika korlátozott. Hogy miért? Azért, hogy a következő választáson előnnyel induljon.
2012. nov. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
78%

Ez mindig így volt.

Abban az esetben ha nem mész el, nem szavazhatsz! Nem az, hogy nem szavazol, hanem AZ, HOGY NEM SZAVAZHATSZ ha nem mész el a szavazó bizottság elé (vagy nem teremtesz velük kapcsolatot), akkor nincs JOGOD szavazni. ...csak ha elhatározod és oda mész intézni.


Azelőtt is, ha valaki nem ment el szavazni és nem kért mobil szavazó bizottság segítséget, vagyis nem tudatta, hogy szavazni akar, akkor nem szavazhatott, mert a néma béna gyereknek az anyja se....


Hát nem tök ugyanaz? Dehogynem!

Ha valaki bejelenti, hogy szándékozik, és nem az utolsó pillanatban szedik össze a kocsmából, "ha erre szavazol, akkor vissza is hozunk és megihatod amit kaptál". na ilyen most nem lehet, de szerintem nem is lenne tisztességes!


Aki meg előre gondolkodik az elhatározza, hogy tudatosan ezt fogom választani mert úgy gondolom, bármiért is, de nem a pillanatnyi gyors ajándék kedvéért.

2012. nov. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
77%
Holnap a kékszeműek , holnapután a szőkék azután pedig a homokosak nem ! Nézd most meg sapka nincs rajta !Ismerjük ugye. Meg van ennek az oka de jönnek ők még a mi utcánkba.
2012. nov. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!