Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valaki világosítson már fel,...

Valaki világosítson már fel, miért olyan tragikus az előzetes regisztráció a szavazáshoz?

Figyelt kérdés
Nem a kormánypárt védése a célom egyáltalán. Csupán nem értem mi ebben a rossz? Aki akar szavazni, úgyis regisztrál, senkinek sincs megtiltva, hogy regisztráljon? Plusz egy procedúra, na bumm. Sőt, megkockáztatom, így legalább aki regisztrál, az kimondottan akar szavazni, ami arra enged következtetni, hogy mert legalább minimálisan foglalkozik a politikával, így a véleménye és szavazata megfontolt, nem pedig hasra ütés szerű. Amit én inkább jónak látok, mint sem rossznak. Továbbá nem vennék rá mérget, hogy ez az egész a kormánypártnak kedvez, úgyhogy nem értem a felháborodást.

#választás #előzetes regisztráció
2012. okt. 29. 21:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
22%
egyetértek veled, én is ezen az állásponton vagyok, távol állva a fidesztől..
2012. okt. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
70%

"senkinek sincs megtiltva, hogy regisztráljon"

Na igen, csak még egy alkalommal áldozhatja az ember erre a marhaságra az idejét.


"így legalább aki regisztrál, az kimondottan akar szavazni, ami arra enged következtetni, hogy mert legalább minimálisan foglalkozik"

Ez sajnos nem igaz. Sokan lehet, hogy egy ideig úgy gondolják, hogy nem akarnak menni, majd megszületik az elhatározás, de lehet már későn. Nos akkor ők már nem szavazhatnak.

Illetve ugye eddig is igen jellemző volt, hogy a kis falvakból illetve "bizonyos" helyekről buszokkal szállították az embereket szavazni. Most is ez lesz, főként azok mennek majd regisztrálni, akiket a pártok buszoztatnak és mondjuk felajánlanak 1 sört nekik... (Bír így már ugye 2* kell szállítani és 2* fizetni a sört...)

2012. okt. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
15%

Hát én azokra nem bíznám az ország sorsát akik: - Asszony van valami a közelben a kultúrban. Most van az az izé, tudod, amiről beszéltek a TV-ben, mondja a Józsi, menjek én is, megiszunk utána egy sört, Te is jöhetsz jön a felesége is. - De kire szavazzunk? - Majd útközben kitaláljuk.

Vagy, most kimennék a szabadba, jó lenne valami apropó, menjünk szavazni, úgyis sok ismerőssel össze lehet futni.


Engem ezeknek a rétegeknek a kiszűrése inkább megnyugtat.

2012. okt. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Komplikato ***** válasza:
78%

Mert tök felesleges? Mert extra kiadás? Mert igen is van egy vaskos réteg akit eltántorít a szavazástól? Mert egy halom embernek a bejelentett lakcíme fiktív és fél országot (vagy egészet) átívelő kis túra kell a hülye levelezős téma kiiktatása miatt tennie? Ugyan ez külföldieknél? (Valaki Angliát írta, neki majd 400 kilométer oda és vissza.)


Ha annyira nagy esélyegyenlőséget akartak volna, akkor érdemi, hasznosabb és olcsóbb lett volna a határon túli állampolgárokat bejegyezni a lakcímnyilvántartóba és akkor nem kéne olyan hülyeségeken törpölni, hogy látszat kedvéért megszüntetik az országos lakcímnyilvántartást.

2012. okt. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
23%
Örülök neki az előzetes regisztrációnak.
2012. okt. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 rémuralom ***** válasza:
14%

A magyar választási rendszerben felesleges. Ez az egyetlen valamire való ellenérv, a külföldről szavazók, a kétszer kell felemelnem a seggem és az jaj de nehéz és a többi szólam csak azért van, hogy ne csak egy érv legyen. Pedig ütős érvből egy is elég.

Ugyanígy a másik oldalról lehet az USA-t példának hozni - ahol ráadásul valamely párt szavazójaként regisztrálhatsz (de nem muszáj - csak akkor az előválasztásokból kimaradsz) -, csak értelmetlen, mert nézzük meg az amerikai választási rendszert, és nézzük meg a magyart. Jóval több a különbség, mint a hasonlóság.

2012. okt. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
39%

Nem örülök, de el fogok menni.

Annyi pozitívuma talán tényleg van, hogy akik tényleg akarnak szavazni, akiknek van véleményük, azok előbb elmennek regisztrálni.

Akit meg egy gulyással vesznek meg, az úgy is kimarad.

2012. okt. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 rémuralom ***** válasza:
36%

"Hát én azokra nem bíznám az ország sorsát akik: - Asszony van valami a közelben a kultúrban. Most van az az izé, tudod, amiről beszéltek a TV-ben, mondja a Józsi, menjek én is, megiszunk utána egy sört, Te is jöhetsz jön a felesége is. - De kire szavazzunk? - Majd útközben kitaláljuk.

Vagy, most kimennék a szabadba, jó lenne valami apropó, menjünk szavazni, úgyis sok ismerőssel össze lehet futni.

Engem ezeknek a rétegeknek a kiszűrése inkább megnyugtat."


Ezek kiszűrésére van olcsóbb megoldás is. Richard Sulík szlovák politikusnak volt állítólag egy olyan ötlete, hogy kiszámolták, mennyi egy szavazat feldolgozásának összes költsége, 8 euró körülire jött ki, és minden választónak felajánlották volna a szavazás előtt, hogy kap 8 eurót készpénzben, helyben, ha nem szavaz. Így aztán akit 8 euró jobban érdekel, mint hogy szavazhat, az kap 8 eurót, és nem szavaz; akit meg a szavazás érdekel jobban, annak feldolgozzák a szavazatát 8 euróért. A költségek semmivel nem nagyobbak, mint az ötlet nélkül, és távol vannak tartva a politikai analfabéták.

2012. okt. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
89%
@22:28: Az ötlet jó, de itthon akkor kb 5 ember ha lemenne szavazni.
2012. okt. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Komplikato ***** válasza:
72%

OFF: "Ugyanígy a másik oldalról lehet az USA-t példának hozni ..."

Nem lehet, mert egy részt semmiben nem hasonlít az ittenire, bár ezt kamuzták, meg hivatkoztak a szintén tök más francia rendszerre, másrészt mert ott NINCS rendes országos nyilvántartása a lakosságnak, ezért ott szükséges. Itt meg nem volt az, most sem az. /OFF

2012. okt. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!