Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok Hoffmann Rózsa...

Mit gondoltok Hoffmann Rózsa újabb ötletéről?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok arról, hogy az iskolákban 2017-től csak angolul és németül lehetne tanulni, ami közül a német lenne az első és kötelezően kéne tanulnia mindenkinek? Nem orbitális hülyeség ez?
2012. nov. 5. 19:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nevetséges, bár akkor lepődtem volna meg, ha történetesen értelmes ötlettel rukkol elő ez a nő. Mi a tudomány, az informatika hivatalos nyelve? És úgy általában melyik nyelv az, amivel a világ minden pontján a legnagyobb eséllyel lehet boldogulni? Nem baj, mi unortodoxok vagyunk, tanuljunk inkább németül. Háhá. Vicc ez az ország, még jó hogy már nem vagyok benne a közoktatásban. Különben meg fölöslgeses bosszankodni, mert akármi is az első nyelv, a szerencsétlen gyerek ebben az oktatási rendszerben úgy se fogja tudni megtanulni egyiket sem.
2012. nov. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
80%
Egy újabb bizonyíték arra, hogy egyáltalán nem értenek az oktatáshoz, főképp a nyelvoktatáshoz. Halvány lila gőzük nincs, hogy hogyan működik az egész rendszer, kik dolgoznak benne és hogyan látnak dolgokat. Hozzáértő szakemberek véleményét pedig meg se hallgatják. Szakmaiatlanok, alkalmatlanok, inkább ne csinálnának semmit...
2012. nov. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
15%
ennyi erővel kezdjük a matekot szorzással, mert utána könnyebb lesz az összeadás. és csak azért tanuljak meg egy nyelvet, hogy utána a tényleg kellő egy kicsit egyszerűbb legyen? jelzem, hogy angol nyelvtudás szintén sokat segít a németnél, ahogy tapasztalom.
2012. nov. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
Hoffmann nem egyéb mint Orbán bábja. Azt mondja csak amit a nagyvezér kitalál. Orbán szerint németül kell tanulni akkor az úgy is lesz. Éljen szeretett Vezetőnk!
2012. nov. 6. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet kövezni, le lehet pontozni, de szerintem nem hülyeség. Csak a kivitelezést megint nem gondolták át. A fiatalok sokkal fogékonyabbak a nyelvek tanulására, mint idős korban, tehát érdemes több nyelvet tanulni. Sok egyetemi szakon MA-hoz meg kell két középfokú nyelvvizsga, tehát érdemes korán elkezdeni. Én szerencsés vagyok, még gimiben meg tudtam csinálni az angol és német közepet, így most nincs ezzel bajom, de sokan nem kaptak diplomát, mert nem volt nekik.

És kellenek a nyelvek, annyi külföldi szakirodalom van, ami nem csak angol.

Amúgy én nem is a némettel kezdeném, hanem a latinnal (igen, megint meg lehet kövezni és lehet fújolni), egyszerűen azért, mert az összes latin nyelvnek az alapja, és ha megvan a logika hozzá, akkor a többi már sokkal könnyebb, az angol teljesen máshogy működik. Mellesleg nem beszélve a műveltségről, amit ad. (annyiszor használnak pl. tv-ben is latin eredetű szavak, tök tévesen...) Most nem azt mondom, hogy Cicero szenátusi beszédeit fordítsák, hanem csak egy kis alapozás.

Ezen kívül a nyelvtanárok nagy része szerintem nem jó, nekem is csak 1-2 tényleg jó nyelvtanár volt az életemben. Egy rossz tanárral az egész semmit nem ér.

2012. nov. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
48%
De mi az, hogy melyikkel kell kezdeni? Az alapvető problémát nem értik itt egyesek, mint az utolsó válaszoló. Márpedig a probléma az, hogy most a kormány megszabja a gyereknek és a szülőknek, hogy mit kell tanulni először. Most a szülő eldöntheti, hogy milyen nyelvű osztályba rakja a kölyköt, és ez így van jól. És nem véletlen, hogy 80% az angolt választja, mert akinek van egy kis józanesze, az tudja, hogy sokkal hasznosabb a mai világban angolul beszélni, mint németül. Miért kell elvenni a választás lehetőségét?
2012. nov. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Mert a magyar vezetőség mindig nyal a németeknek.Ez jó néhány száz éve így van ,hogy a magyarok mindig a németekhez közelednek és velük akarnak pacsizni.

De nem csak a vezetőség hanem az emberek is.A magyaroknak Németország az etalon , a példakép, a führer.

2012. nov. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!