Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig tartható fent a globali...

Meddig tartható fent a globalizmus a mai formájában? Meddig csökkenthetőek az ellensúlyai a nagytőkének?

Figyelt kérdés
A kérdés lehet költői, hiszen már ma is egy olyan válsághoz vezetett amire a világ nem találja a megoldást!

2012. nov. 14. 07:47
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

""...a globalizmus hogy meddig él azt nem tudni de még csak 30éve létezik."

Ezt a baromságot! Már ne is haragudj, de ez egy orbitális nagy hazugság!

Érdekes, a 19-20. századi amerikai vasútépítés egy részét európai tőke finanszírozta! Akkor az mi, ha nem határokon átívelő beruházás, tőkemozgás?

Vagy éppen a 20. század folyamán áradt Németországból és később az USA-ból a kulturális "export". Akkor az mi, ha nem a globalizáció?



Ostobaságokat írsz!

Nyilván voltak a nagy USA színész törekvései 1980előtt is kivételek. Akadtak példák a tőke és a munkaerő áromlására, de nem volt tudatos gerjesztés, és valamit valamiért alapon működtek. Sőt volt kereskedelem is, kvóta rendszerben.


A globalizmusnak Ronald Reagen adta a szikrát valójában a neoliberalizmus bevezetésével. Ennek az egyenes következménye a tőke stb stb szabad áramlása, az az innen lehet számolni a globalizmus kezdetét!

2012. nov. 14. 11:47
 12/15 anonim ***** válasza:

ma 11:36


"PSssssss ! Halkabban mert még szélütést kapsz."

Én ugyan nem! Szerintem neked kellene egy kicsit odafigyelni a szívedre, nehogy rohamot kapj a nagy erőlködésben...


"Ne ugass be nekem, kinek képzeled magad?"

Egy hozzászólónak, akinek van véleménye és azt ki is nyilvánítja. Vagy te kinek képzeled magad? Azt hiszed, hogy itt csak te juthatsz szóhoz és csak neked van igazad, mert kijelented?! El vagy te egy kicsit tájolva!


"Nyilván voltak a nagy USA színész törekvései 1980előtt is kivételek."

Ne oktass ki, ha azt sem tudod miről van szó! Nem kivételek voltak! Olvass már el egy-két gazdtöri könyvet, mielőtt ilyen baromságokat írsz!


"Akadtak példák a tőke és a munkaerő áromlására, de nem volt tudatos gerjesztés, és valamit valamiért alapon működtek."

Be is tudod bizonyítani?


"Ennek az egyenes következménye a tőke stb stb szabad áramlása, az az innen lehet számolni a globalizmus kezdetét!"

Te szerencsétlen, globalizáció már az ókori Rómában is volt / [link]

De a legáltalánosabb vélekedés szerint a 19. század elejétől datálható, de senki nem hangoztatja azt, hogy Reagon óta / [link]

Ha nem vagy tisztában a fogalmakkal, akkor jobb lenne, ha csöndben maradnál!

2012. nov. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A folyamat nagyon egyszerű. A pénz olyan, mint az entrópia: oda megy, ahol már van. Több pénzből és több hatalomból egyszerűbb mégtöbbet csinálni. Amíg ez ellen nem lépnek fel, vagy nem válik értelmetlenné, addig gond nélkül fog ez zajlani.


Megjegyzés: a szó sincs világválságról! Az USA volt még bajban, de mára már ők is kilábaltak, ez a válság kizárólag az EU pénzügyi válsága (csak a politikusok szeretik szétkenni a sz*t).

2012. nov. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Láthatóan a klasszikus elfogult nézeteid vannak a globalizmusról amit vélhetően pár youtube videóból szedtél amik titkos társaságokról és összeesküvésekről szólnak!



Mert aki a globalizmust az IMF-el és WTO-val azonosítja az láthatóan nem nagyon van képben. Mentségedre legyen mondva hogy egészen pontos és egzakt(tudom nem ismered a fogalmat) meghatározása nincs de egész jól körülírták már :)


Az meg szintén tipikus hogy az utánam író iróniáját fel sem ismerted :)))


A nézeteidet oldalakon át lehetne cáfolni de én csak egy alapot fogok:


"a globalizmus hogy meddig él azt nem tudni de még csak 30éve létezik. "


Na ezért beszéltem arról hogy mekkora szüklátókörű a kérdés és a válaszaid!


A globalizáció szó első szótári megfogalmazása az 1961-es nyugat-német szótárban volt!

És komolyabb terminológiai használata az 1940-es évektől kezdődik.

Vagyis HIVATALOSAN már 51 éve létezik és használatban már több mint 70 éve van!!!


Innentől csak annyit javasolhatok hogy olvasgass gazdasági, tudományos könyveket amik bár akár 200-300 vagy több oldalasak is lehetnek és nem végzel velük 1 óra alatt mint egy összeesküvéses videóval... de mérhetetlenül több valóságot, tényt és tudást hordoznak!!!


Ja és nézegess utána az 50-70 év alatt bekövetkezett nagy válságoknak. Meglepődsz hogy igazából már régóta válságok és fellendülések váltakoznak mióta "globalizáció"-szerűség van, vagyis akár 100-120 évre ha visszamész.


Nah asszem ez a kommentem lesz amit a GYK élből töröl majd :DDD

Ők nem szeretik ha valaki kritizálja az összeesküvéselméleteket és valahogy mindig törölnek... :DDD

2012. nov. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

"Nah asszem ez a kommentem lesz amit a GYK élből töröl majd :DDD

Ők nem szeretik ha valaki kritizálja az összeesküvéselméleteket és valahogy mindig törölnek... :DDD



Kis pajtás!


A globalizmust több féle értelemben is lehet alkalmazni, pld kulturális stb.

Ami a valódi probléma az a gazdasági!


A tőke szabad áromlása stb stb a 80as évek elején a neoliberalizmussal tette lehetővé a fékezetlen megvalósulását. Ezt a WTO megjelenése csak erősítette.


Nem tudom mit nem lehet ezen érteni.

Ha ma is lennének kvóták meg vámok mint a WTO előtt sok esetben akkor ez nem is lenne kérdés.

2012. nov. 14. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!