Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha valakinek a szülei igen...

Ha valakinek a szülei igen csak szélsőségesek azt a gyerek is átveszi?

Figyelt kérdés

Általános iskolában volt egy osztálytársam egy csendes visszahúzódó fiú és 2 cigány volt a legjobb barátja ,de az apja teljesen szélsőjobbos volt és nem is engedte neki,hogy barátkozzon velük (ettől függetlenül mindig velük volt)Már eltelt jó pár év mióta utoljára találkoztunk volna és rákerestem facebookon, bejelöltem vissza is jelölt és akkor megnéztem a képeit és elég sokat változott...

A képeken csak skinhead kinézetű kopasz bakancsos egyénekkel van, ő is szintén úgy öltözködik, a kiírásaiban úgy ír főként a cigányokról,hogy az valami eszméletlen, csak a gyűlöletről szól az egész ember.


Akartam is vele beszélgetni, de ezek láttán inkább nem.

Pedig általános iskolában mindig mondta,hogy hogy utálja az apját amiért ilyen és,hogy ő sosem lesz ilyen és tessék....

Soha nem gondoltam volna ,hogy egy emberre ilyen hatással lehet a politika.



2012. nov. 15. 15:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

köztudott, hogy a gyerek környezete erős hatással van a gyerekre, de ez kis mértékben még felnőtteknél is igaz. Környezet alatt persze nem csak a családot értem.


Lehet hogy rossz tapasztalatokat szerzett a cigányokról. Ha kezdetben bízott bennük, és utána mégis kapott egy pofont, az úgy még rosszabbul esik az embernek.


Meg a politikai helyzet is kihozza a szélsőségeket, ahogy az emberek látják hogy rosszul mennek maguk körül a dolgok, és nem találnak megoldást, úgy egyre szélsőségesebb, alternatív megoldásokat kezdenek keresni.


Ennyi.

2012. nov. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én azt tapasztaltam, hogy általában igen. Csak akkor van ez másképp, ha kifejezetten rossza a viszony a szülő és a gyerek között.
2012. nov. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
35%

Általában igen, ismertem egy paraszt gyereket, aki utálta a cigányokat, de őt különösen nem érdekelte a politika.

Nem járt nagymagyar ruhába. Ismerőse nagymagyar volt, és tőle kérdezte meg ,hogy soviniszta-e ő nem tudott válaszolni, de a gyerek tudott mindent a politikáról.

De nem volt Jobbikos, vagy Fideszes. Csak a cigányokat ,meg a zsidókat utálta, mert a földvásárlók.


Tudjátok ,a legkeményebb rasszisták ilyen emberek, kívülről nem néznek ki annak, de belül egy rasszista, antiszemita állatok. Ők komolyan gondolják, és nem hencegnek ,hanem gondolkodnak ,dolgoznak.

A parasztnak volt több mint 200 hektár földje, 150 millió Ft értékben, Szóval még gazdasága is volt.

2012. nov. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi van?
2012. nov. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Milyen 200 hektáros földekről beszélsz?
2012. nov. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Dick Esmen ***** válasza:
100%
Attól függ,milyen egyéb hatások érik a gyereket(és azok mennyire erősek).
2012. nov. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!