Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utolja Magyarországon...

Miért utolja Magyarországon minden társadalmi osztály a másikat?

Figyelt kérdés

Pl: egykulcsos adó.Mindenki a másikra mutogat aki 100 ezret keres arra aki 300at keres,hogy na de ő meg ő...Valószínűleg megérdemli,mert 1-2 diplomája van beszél két nyelvet.Nem teljesen korrekt az ilyet sarcoltatni akár 30-40%os adóval,mert tanult.


Az ember már ki se meri mondani a politikai hovatartozását,mert akkor már ferde szemmel néznek rá,ha nem úgy gondolkodik,mint ő.

Közösbe persze senki se akar adni,csak elvenni meg követelni..meg nekem ez JÁR ésatöbbi..

hol a változás? vagy itt sose lesz olyan?


2012. nov. 17. 11:38
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
5%
ez amolyan komcsi trükk, hogy egymás ellen vagyunk
2012. nov. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
80%

Magyarországon elég kevesen fizetnek adót az államilag ellátottak számához, illetve a valamilyen állami támogatásban, vagy segélyben részesülők számához viszonyítva. (Nem áll szándékomban bántani ezeket az embereket és nem vonom kétségbe járandóságukat sem, mielőtt megköveznétek itt.)

De, ennek a viszonylag kevesebb adófizetőnek kell "összedobnia" az állam ilyen jellegű kiadásait. Kevesebb ember fizet többet, holott több embernek kellene kevesebbet fizetnie, illetve aki tehetősebb, annak nagyobb részt kellene vállalnia a közterhekből. Most az egykulcsos adóval ezt a problémát elmélyítették.

Véleményem szerint ez a legfőbb oka a társadalmi rétegek közti ellentét kiéleződésének.

2012. nov. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
94%

1, Mert nyomor van.

2, Mert az 1 kulcs teljesen értelmetlen a magyar helyzethez képest.

3, Mert egy állat aki recesszív viszonyok között bevezeti, hiszen csak konjunktúrák idején lehet hatása.

4, A közgáz nem az érzelmeken és az egyedi érdekeken alapszik, hanem hogy az adott lokalitás lehetőségeihez adottságaihoz és a kitűzött irányához harmonikusan kapcsolódjanak az amúgy összefésülhető szabályok.


Most még is, miben illeszkedik bele az 1 kulcs?

2012. nov. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
én nem utálom a szomszédot,pedig BMWvel furikázik minimálbéren én meg 250et ha haza merek hozni bejelentve két gyerekre már gazdag vagyok és rohadjak meg,hogy nem fizetek többet.Azért furcsa,nem?
2012. nov. 17. 11:54
 5/27 A kérdező kommentje:
persze zavaró,de ha kimerem mondani amit gondolok akkor már rohadt narancsos vagyok és hasonlók..
2012. nov. 17. 11:56
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

"Kevesebb ember fizet többet, holott több embernek kellene kevesebbet fizetnie, illetve aki tehetősebb, annak nagyobb részt kellene vállalnia a közterhekből. Most az egykulcsos adóval ezt a problémát elmélyítették.



Még ha csak ennyi lenne a probléma.


A kulcsok használata a progresszív adózásban nem csak a terhelhetőségről szól, hanem a fogyasztási elosztásról is.

A finom hangolás egy alapvető eszköze, ha az áfa is ehez igazodna akkor az adó lehetőségek ki is lennének használva.


Ezt gyakorlatilag a vak végzetre bízta a fidesz.

Sem az élelmiszerek mint alap termékek fogyasztását sem az magas csereértékű importot nem képesek szabályozni.

Az az bedobták a gyeplőt, ami a mai helyzetnem több mint felelőtlen.

2012. nov. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

"én nem utálom a szomszédot,pedig BMWvel furikázik minimálbéren én meg 250et ha haza merek hozni bejelentve két gyerekre már gazdag vagyok és rohadjak meg,hogy nem fizetek többet.Azért furcsa,nem?



A társadalom egy jelentős része meg 70-80e ből él!

Akkor most....



És hagyjuk hogy te tanultál meg stb stb, mert lehet hogy közülük is sokan tanultak. A lényeg hogy kitermeljük a 70-80e res fizukból a roncs társadalmat, akiktől a társadalom fejlődését nem is szabad várni.

Minél több ilyen lesz annál kevesebb esélye lesz az országnak a fejlődésre.


Az az út hogy a bérekkel versenyzünk teljesen vakvágány, és még is ezt tesszük 22 éve.

2012. nov. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
sajnálom,hogy sokan annyit keresnek(70-80e),de erről NEM én tehetek.Ne rajtam akarják leverni!
2012. nov. 17. 12:03
 9/27 anonim ***** válasza:

hát jaja, mondjuk úgy h mindkét tábornak igaza van, és az már amolyan magyar sajátosság h a másikat utálni kell + irigység + a hatalom is keményen egymás ellen manipulálja az embereket ...

kb ennyi

2012. nov. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


persze zavaró,de ha kimerem mondani amit gondolok akkor már rohadt narancsos vagyok és hasonlók..



Nem vagy narancsos, csak a saját pillanatnyi érdekeidet előtérbe helyezed a gazdasági érdekekkel szemben.

2012. nov. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!