Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy gyakran...

Miért van az, hogy gyakran nagyon sikeres, elismert emberek lesznek azokból, akik a magyar oktatási rendszerben rosszul teljesítettek, és gyakran középszerű, elveszett emberek lesznek azokból, akiket tanárok és szülők mintadiákoknak állítottak be?

Figyelt kérdés

2012. dec. 1. 19:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A magyar oktatási rendszer , oktatás egyébként egy tál híg széklettel egyenlő


Én sem voltam mintadiák , kitűnő .Az egyetemen bizonyos tárgyakat is UV, UV-vel tudtam csak megcsinálni.

És most mégis többre vittem mint azok akik kitűnőek voltak gimiben.


Én úgy gondolom hogy a magyar oktatási rendszer nagyon szűk látókörű és borzalmas.Tömik a lexikális tudást meg a sok baromságot alapműveltség nevén a gyerekek fejébe.


Egy decentralizált , célorientált oktatási rendszerre lenne szükség.

Sokan szidják az angolszász modellt de még mindig sokkal jobb mint a magyar.


A nagy alapműveltséggel kitörölheti az ember a fenekét hogyha nem ért a hivatásához , a szakmájához.

2012. dec. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ez az ok-okozati összefüggés tévedés.


Az igaz, hogy az iskolai teljesítmény a későbbi boldogulással nem arányos olyan mértékben, amennyit elvárnánk. Ettől még mintagyerekekből is lesznek karriermogulok, és (spoiler alert!) az oktatási rendszerben rosszul teljesítők is gyakran vesznek el a való életben.


Csúcsvezetővé (ami szerintem sokak szerint a "sikeres" szó szinonimája, tévesen) válni pedig csak olyan képességekkel lehet, amiket nem az iskolában tanul az ember, DE ettől még az ott szerzett tudás is követelmén lehet.

2012. dec. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

szerintem nem az oktatási rendszer a hibás..


igaz, hogy nem árt általánosban jól teljesíteni, de akinek később jön meg az esze, az bőven lehagyja a jól pedálozókat..csak felnőtt(de érett) fejjel sokat kell tanulni...behozható, sőt a gyerek, az gyerek...sok szülő nem érti, mi lett a mindig éltanuló eminens fiacskájából? alkoholista, meg nem értett előadó... pedig mit megtettek érte a szülői munkaközösségben..az a másik, az olyan vásott kölök volt, és tessék... most sofőr viszi, céget irányít, és nem akarja felvenni a mi drága fiúnkat..pedig sosem voltak ott a szülei, amikor az ajándékra gyűjtöttünk..


ki érti ezt?

2012. dec. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

kémiáról jutott az eszembe a kedves általános iskolai kémiatanárom (azok a szép emlékek) :-D én voltam majdnemhogy a legrosszabb általános iskola 7-8. osztályában kémiából, a fenének sem értettem azokat az elektronokat meg protonokat, hogy a reakcióegyenletekről még ne is beszéljek.. megmondta nekem anno (egy 13 éves kisgyereknek), hogy belőlem kémikus aztán soha sem lesz, maradjak olyan távol tőle, amennyire csak lehet, mert egyszerűen buta vagyok hozzá, nem tudom felfogni.


azóta a világ top 1% egyetemének egyikén vagyok gyógyszerkémia hallgató :-)


én mindig a rossz gyerekek között voltam, de sokszor azért, mert unatkoztam (pl angol órán, 15 évesen középfokúztam, 17 évesen felsőfokút tettem), sokszor meg azért, mert én úgyis a "hülye-neveletlen-kölök" voltam, úgyhogy a tanárok is úgy kezeltek - kivéve egy tanárnőt, akit imádtam (szerintem az egyetlen tanárom volt, aki hitt bennem az egész magyar oktatásban töltött éveim alatt); vele azóta is tartom a kapcsolatot.


nálunk a mintadiákok vagy végigpuskázták az egész évet vagy tanultak minden nap mindenre, és pontosan ezért semmi másra sem volt idejük/kedvük. én zongorázni jártam, énekkarban énekeltem, tizen-akárhány évig balettoztam, utána társastáncoltam, önkénteskedtem az ország és Európa különböző tájain.. és tudod mit, nem bántam meg:) igen, nem voltam kitűnő középiskola alatt (általános alatt sem, akármennyire is ciki), de az érettségim színötös lett és felvettek egy világszinten is jónevű egyetemre. de annyi mindent tanultam, amit az iskolában nem lehet elsajátítani, és ami miatt egyetem mellett jelenleg bar manager vagyok (part-time) a munkahelyemen; oké, nem nagy karrier és nyilvánvalóan nem életem célja vendéglátóhelyeken dolgozni, de egyetem mellett király pénzkereseti forrás plusz jól néz ki a CV-n h part-time bar manager.. és akkor máris nem csak a kémiával kapcsolatos dolgokhoz értek, hanem management-el is; ki tudja, egy nap még lehet, hogy laborfőnök leszek valami király kutatóhelyen :-D (na, de addig még van pár év egyetem, meglátom, hogy utána mi lesz).


nem mindig a jegyek számítanak, a talpraesettség, szervezői kézség, alkalmazkodás, csapatmunka és még sorolhatnám mind-mind olyan tulajdonság (skill), amit a munkáltatók keresnek a diploma mellett; és ezeket a jelenlegi magyar oktatási rendszerben nem lehet elsajátítani.

2012. dec. 3. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!