Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar emberek miért hőzönge...

A magyar emberek miért hőzöngenek a magyar politikában tapasztalható korrupció miatt?

Figyelt kérdés

Én azt vettem észre, hogy a magyar emberek legnagyobb része lenézi azt, aki tisztességes akar lenni, nyugiban szeretne élni, be akarja tartani a szabályokat, nem akar ügyeskedni és lenéz másokat. Én például elég udvarias vagyok és szeretek másoknak segíteni, a munkámat maradéktalanul elvégezni és mindig megkapom, hogy nem vagyok elég életrevaló, mert nem lesem folyton a saját érdekeimet mindenben és mindenhol és nem akarok minél kevesebb energiabefektetéssel minél többhöz jutni.


Igen, gyerekkorom óta nagyon sokszor hallom azt a kifejezést, hogy "életrevaló". Aki nem elég életrevaló, nem eléggé egoista, nem eléggé törtető és agresszív, próbál tisztességes és gondos munkát végezni, az egy nevetséges és szánalmas ember, akit meg kell rugdosni és ki kell gúnyolni, mert ő egyfajta "stréber", aki folyton csak betartja a szabáyokat és nem harcol magáért.

Aki életrevaló, az mindenben meglátja a személyes hasznot, minél kevesebbet akar dolgozni és minél több pénzt keresni, vagány, fellengzős és felvágó típus, aki ha nem is nagy és gazdag, de akkor is nagydumás és próbál legalább gazdagnak tűnni. Észrevettem, hogy a magyarok ezt sokkal jobban megbecsülik, mint a "nem életrevaló" embertípust.


Amíg ilyen a magyarok felfogása, addig miért nyávognak folyton, hogy mekkora nagy baj, hogy a politikusaink ilyenek?



2012. dec. 5. 21:08
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
*nem néz le másokat.
2012. dec. 5. 21:09
 2/23 anonim ***** válasza:
Csak.
2012. dec. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem hány éves vagy, kérdező?
2012. dec. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Mert Magyarországon hülye az adórendszer.

Én nemrég átköltöztettem a vállalkozásomat Szlovákiába.

Tudjátok mekkora szégyen ez?


És az is szégyen hogy csalás nélkül alig volt profitom.

Annyi pénzért amennyit kerestem volna úgy hogy mindent tisztességesen csinálok úgy nem érte volna meg nekem napi 12 órát foglalkozni vele.

2012. dec. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
24 vagyok.
2012. dec. 5. 21:16
 6/23 A kérdező kommentje:
Jó, de abból a hülye adórendszerből is profitál valaki. Tehát leadózod mindenedet, valaki más meg eltökíti egy feneketlen kútba. Pont erről beszélek, hogy mindenki harácsol magának, a másik meg le van sz*rva. Akkor meg miről beszélünk, ha ilyenek a magyarok?
2012. dec. 5. 21:18
 7/23 anonim ***** válasza:

Nagy szégyen hogy nem tud vállalkozni az ember a saját hazájában mert ellehetetlenítik.

Még az adót is megadóztatják.

Nem csoda hogy mindenki ott csal ahol tud.Még a parkolóőrök is ügyeskednek kicsit.


Itt Szlovákiában még a feneküket is kinyalják a vállalkozóknak.

2012. dec. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

"És az is szégyen hogy csalás nélkül alig volt profitom.

Annyi pénzért amennyit kerestem volna úgy hogy mindent tisztességesen csinálok úgy nem érte volna meg nekem napi 12 órát foglalkozni vele."


No pontosan ez az én gondom is. Ezért nem értettem mért hiszi valaki, hogy itt becsületes munkával is meg lehet élni. Fiatal vagy még kérdező, kevés élettapasztalattal. Majd egyszer megérted.

2012. dec. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

"Jó, de abból a hülye adórendszerből is profitál valaki. Tehát leadózod mindenedet, valaki más meg eltökíti egy feneketlen kútba. Pont erről beszélek, hogy mindenki harácsol magának, a másik meg le van sz*rva. Akkor meg miről beszélünk, ha ilyenek a magyarok?"


Nem fogod megváltani a vikágot, Én már megpróbáltam, ahogyan mindenki más is. De előbb utóbb rá fogsz jönni, ha itt hat millió ember csal akkor egyedül te döglesz éhen ha nem teszed.

2012. dec. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Miért?

Mert te egy szerencsés ember vagy.


Ha olyan munkát végeznék amire én is 4-5 között adnék, az kb = lenne az éhen halással. Egyszerűen semmit nem keresnék mert nálunk nem lehetséges a minőséggel versenyezni a szolgáltató szektorba. Még akkor sem ha a saját pénzét kockáztatja a megrendelő.


Tisztességes?

Nyilván hogy direktbe senkit nem verek át.

De ha pld tisztességesen adóznék = éhenhalás.

Ha olyan szintre vinnék le az adómat hogy ne keljen csalni = polgárháború, elmeszelne az egész Eu a kíméletlen szocrendszerünk miatt a 29ik éhenhalás után,stb.


Ha nem könyöklöm folyamatosan szintén az éhenhalás fenyeget.



Pedig nincsenek nagy nagy igényeim.

Havi 200-250e és ellennék én könyöklés, közepes munka, vagy éppen adó optimalizálás nélkül is.


Kedves kérdező, adsz nekem havi 250e re hogy én is nyugodt és kiegyensúlyozott lehessek?

2012. dec. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!