Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar emberek miért hőzönge...

A magyar emberek miért hőzöngenek a magyar politikában tapasztalható korrupció miatt?

Figyelt kérdés

Én azt vettem észre, hogy a magyar emberek legnagyobb része lenézi azt, aki tisztességes akar lenni, nyugiban szeretne élni, be akarja tartani a szabályokat, nem akar ügyeskedni és lenéz másokat. Én például elég udvarias vagyok és szeretek másoknak segíteni, a munkámat maradéktalanul elvégezni és mindig megkapom, hogy nem vagyok elég életrevaló, mert nem lesem folyton a saját érdekeimet mindenben és mindenhol és nem akarok minél kevesebb energiabefektetéssel minél többhöz jutni.


Igen, gyerekkorom óta nagyon sokszor hallom azt a kifejezést, hogy "életrevaló". Aki nem elég életrevaló, nem eléggé egoista, nem eléggé törtető és agresszív, próbál tisztességes és gondos munkát végezni, az egy nevetséges és szánalmas ember, akit meg kell rugdosni és ki kell gúnyolni, mert ő egyfajta "stréber", aki folyton csak betartja a szabáyokat és nem harcol magáért.

Aki életrevaló, az mindenben meglátja a személyes hasznot, minél kevesebbet akar dolgozni és minél több pénzt keresni, vagány, fellengzős és felvágó típus, aki ha nem is nagy és gazdag, de akkor is nagydumás és próbál legalább gazdagnak tűnni. Észrevettem, hogy a magyarok ezt sokkal jobban megbecsülik, mint a "nem életrevaló" embertípust.


Amíg ilyen a magyarok felfogása, addig miért nyávognak folyton, hogy mekkora nagy baj, hogy a politikusaink ilyenek?



2012. dec. 5. 21:08
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

"a magyar emberek legnagyobb része lenézi azt, aki tisztességes akar lenni, nyugiban szeretne élni, be akarja tartani a szabályokat, nem akar ügyeskedni és lenéz másokat"


Szerintem meg pont ellenkezőleg, felnéz arra, aki kijátsza a rendszert?


Ha valaki elmeséli, hogy hogyan trükközött, mi a reakció?....."Hogyan csináltad?"


Ugye? Belgiumban a gyilkossal egyenlő az adócsaló szociális megítélése.


Ha valaki trükközik, egyből faszagyereknek tartják, és hogy ő milyen tökös és leleményes. Akkor miről beszélünk?

2012. dec. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Én havi 120-at keresek, amivel elég szerencsés vagyok, bevallom. Tudom, hogy nem 200, meg 250 ezer, de akkor is sokkal több, mint amennyit a magyar átlagember kap és ezért azt mondom, hogy amíg nekik csak 80 ezer forint jár, addig nekem sem kell ennél több, én is kibírom, nem panaszkodom, hiszen nekik rosszabb sokkal.


Sokan írják ugyan, hogy ha nem lennének tisztességesek, akkor nem élhetnének meg. Ne értsetek félre, itt nem az a baj, hogy csaltok azért, hogy megéljetek, hanem az, amikor már valaki azért csal, hogy a 400 mellé meglegyen az újabb 100 ezer is, a többiek meg mehetnek a levesbe és éhendögölhetnek a kis pénzükkel. Szóval értitek, miről beszélek...

2012. dec. 5. 21:47
 13/23 anonim ***** válasza:

Ne viccelj haver!


40e a fűtésem így tél felé.

Hol a többi rezsi?

Hol a kaja?

Hol az autó?


200e alatt nem jövök ki.

250e arra elég hogy valami halvány megtakarításom legyen, vagy ne essek térdre ha egy apró valami nem úgy jön be.

Egy éppen csak közepes nem várt valami leverne a lábamról.

Egy nem várt betegség, törés, baleset, haláleset.


Szerintem nem én vagyok az elképesztő hedonista, hanem te vagy a virág evő. Aki talán soha nem élt még életében egy kicsit is jól, így nem feszíti a keret.

Én bejártam európát, 2× voltam az USA ban, nekem ez is nevetséges úgy ahogy van a 250e rel és az abban rejlő lehetőségekkel együtt!

2012. dec. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Figyelj kérdező , én is csaltam ugyan de nem az alkalmazottak kárára.Ők mindig tisztességesen ki voltak fizetve.

Ha nem csaltam volna akkor nem tudtam volna úgy fizetni az alkalmazottakat ahogy megérdemlik.Márpedig megérdemelték.


Inkább kifizettem magamat és az alkalmazottakat tisztességesen minthogy Orbán meg a 130 képviselő zsebét tömködjem.


Csökkentsék le az adókat , csináljanak adóparadicsomot.Oldják meg, az a dolguk, azért vannak fizetve!És akkor nem lesz annyi csalás.

2012. dec. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Ilyen adózási rendszer , ekkora adók ez már nem adózás hanem lopás!Ez lopás bizony nem más!


Az állam kib_szik az emberekkel akkor az emberek is kib_sznak vele.

Ez így fair.


Kérdező , menj el parkoló őrnek.Feketén ,hülyére keresheted magad.Majd a pénzzel kimész külföldre és ott élsz tisztességesen.

2012. dec. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Na jó, ti tényleg nem értitek, hogy mi a problémám. Szerintem hagyjuk.
2012. dec. 5. 22:27
 17/23 anonim ***** válasza:
Nos valóban, míg a kormány a saját államának polgáraitól lop, addig a polgárnak KÖTELEZŐ az államtól lopnia! És a kormány nem azért lopt őlünk hogy kórházakat építsen, hanem hogy több villa épülhessen a Hármas Határ Hegyen
2012. dec. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

"Na jó, ti tényleg nem értitek, hogy mi a problémám. Szerintem hagyjuk."


De értjük mi a problémád. Viszont én úgy tartom korrektnek hogy ha valamely rászorulónak adni akarok valamit akkor odamegyek hozzá és kicsöngetem neki készpénzben. Ha támogatni akarom az egészségügyet akkor ott csöngetem ki készpénzben. De tőlem ne vonogassanak mindenféle adókat, mert arról már rég tudom hol köt ki.

2012. dec. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Maradj ilyen mindig.
2012. dec. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Kérdező te még fiatal vagy hozzá hogy megértsd.

Nem ismered a magyar adózást illetve nem üzleti szektorban dolgozol , nem pénzüggyel foglalkozol.

Nincsen rálátásod a dologra.

Talán ha idősebb leszel megérted hogy miért csalunk.

2012. dec. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!