Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar emberek miért hőzönge...

A magyar emberek miért hőzöngenek a magyar politikában tapasztalható korrupció miatt?

Figyelt kérdés

Én azt vettem észre, hogy a magyar emberek legnagyobb része lenézi azt, aki tisztességes akar lenni, nyugiban szeretne élni, be akarja tartani a szabályokat, nem akar ügyeskedni és lenéz másokat. Én például elég udvarias vagyok és szeretek másoknak segíteni, a munkámat maradéktalanul elvégezni és mindig megkapom, hogy nem vagyok elég életrevaló, mert nem lesem folyton a saját érdekeimet mindenben és mindenhol és nem akarok minél kevesebb energiabefektetéssel minél többhöz jutni.


Igen, gyerekkorom óta nagyon sokszor hallom azt a kifejezést, hogy "életrevaló". Aki nem elég életrevaló, nem eléggé egoista, nem eléggé törtető és agresszív, próbál tisztességes és gondos munkát végezni, az egy nevetséges és szánalmas ember, akit meg kell rugdosni és ki kell gúnyolni, mert ő egyfajta "stréber", aki folyton csak betartja a szabáyokat és nem harcol magáért.

Aki életrevaló, az mindenben meglátja a személyes hasznot, minél kevesebbet akar dolgozni és minél több pénzt keresni, vagány, fellengzős és felvágó típus, aki ha nem is nagy és gazdag, de akkor is nagydumás és próbál legalább gazdagnak tűnni. Észrevettem, hogy a magyarok ezt sokkal jobban megbecsülik, mint a "nem életrevaló" embertípust.


Amíg ilyen a magyarok felfogása, addig miért nyávognak folyton, hogy mekkora nagy baj, hogy a politikusaink ilyenek?



2012. dec. 5. 21:08
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Mert Magyarországon mindenki lop, csal, hazudik, de mivel úgyis mindent az aktuális kormányra, a zsidókra és a cigányokra lehet kenni, lelkiismereti problémáik sincsenek belőle. Ezt tanulták otthon, sajnos. Mert a szüleik se voltak jobbak.

Ha a többség olyan lenne, mint te, akkor lenne jövője az országnak. Így nincs.

2012. dec. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Azért ezek a válaszok jó lakmuszpapír a magyar ember lelki világáról. A kérdező egy filozófiai kérdést tett fel, és kivétel nélkül mindenki a saját sarának mentegetésénél és a rendszer szidásánál kötött ki.


A kérdés nagyon is jó. Nekem két rokonom közül az egyik folyton szidta a másikat, hogy az adótcsal, mikor ő is gyakran számla nélkül dolgozott. Miért? Talán mert a lelke mélyén tudja, hogy nem helyes, amit tesz, és így ereszti ki gőzt?


Amúgy kérdező két dolgot keversz: a szabályok, amiket mások szabnak rád, néha meg kell töressenek. Hányszor hallod másoktól, hogy nem érvényesülhetsz, mert csak így meg úgy lehet? Ezek az ő szabályaik, amiket meg kell törj. Az ilyen törtető és a törvényszegő között azért van különbség és te ezt a kettőt összemosod. Bár azt nem állítom, hogy a magyar gondolkodásban a kettő annyira mereven elkülönül, mert a biztosítási és adócsalás meg a bliccelés nem is olyan szörnyű tett az átlag szerint.

2012. dec. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

"Kérdező te még fiatal vagy hozzá hogy megértsd.

Nem ismered a magyar adózást illetve nem üzleti szektorban dolgozol , nem pénzüggyel foglalkozol.

Nincsen rálátásod a dologra.

Talán ha idősebb leszel megérted hogy miért csalunk."


Én vállalkozó vagyok. Majd' beledöglök, de eszembe sem jutna csalni. Ha mások is így tennének, talán nem döglenék bele majdnem. Pont.

2012. dec. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!