Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti mennyire hisztek a különböz...

Ti mennyire hisztek a különböző cégek által készített közvélemény-kutatásoknak?

Figyelt kérdés
2012. dec. 6. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Csak annak a statisztikának hiszek, amit én magam hamisítottam.


Sir Winston Churchill


És nem pusztán idézgetni akartam, hanem magam is ezt vallom.

2012. dec. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Sz1u ***** válasza:
100%-ban hiszek a Századvégnek! (pfff... aki ismer felpontoz! :) )
2012. dec. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Egyetértek az előttem szólóval.

Amúgy, tőlem még sosem kérdezték meg, melyik csatornát néztem, hogy egy kutatást említsek, szóval kamu, illetve felszorzott számokkal dolgoznak.

2012. dec. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"100%-ban hiszek a Századvégnek! "


Igen miután százmilliós KAMU tanulmányok megírására kaptak pénzt a kormányzattól biztosan pártatlan kutatást tesznek közzé!

2012. dec. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Aki tanult matematikai statisztikát, az pontosan tudja, hogy milyen módszerek állnak emögött, ami alapján egy populációról reprezentatív mintát lehet venni. A minta jellemzői pedig a populációra is igazak lesznek.
2012. dec. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Sz1u ***** válasza:

23:09


"Igen miután százmilliós KAMU tanulmányok megírására kaptak pénzt a kormányzattól biztosan pártatlan kutatást tesznek közzé!"


Irónia volt... ezért írtam azt, hogy "aki ismer..." :)

2012. dec. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én tanultam statisztikát. Ezért pontosan tudom, hogy nem lehet hinni egyetlen közvélemény kutatónak sem. A Századvégnek pedig semmiképpen. Mindig azt állapítják meg, ami a Fidesznek kedvező.

Valóban lehet egy adott populáció alapján megközelítőleg reális eredményt kimutatni. Csak éppen az nem mindegy, hogy ezt a populációt milyen szempontok alapján választják ki!

Nem tudom, ma mit tanítanak a leendő statisztikusoknak? Nekünk az első órán már megmondták, hogy a statisztikával mindent be lehet bizonyítani, és mindennek az ellenkezőjét is!

Ez pedig valóban igaz!

Ezért nem hiszek egyetlen statisztikának sem!

2012. dec. 7. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

4-5 statisztikát készítőnek az átlaga van a legközelebb a valósághoz.


Az egyik úgy alakítja a kérdéseket és olyan minta közegből vételez ami jobbos a másik ami balos stb stb, így az átlag tekinthető a legreálisabbnak.


De a politikát mindig fenntartásokkal kell kezelni.

Elhinni valamit élből az butaság, még akkor is ha unásig ismételve akarják az ember perifériás keringésének a részévé erőszakolni!

2012. dec. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!