Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Breaking news! Tandíj elleni...

Breaking news! Tandíj elleni tűntetés, hídfoglalás, belváros "lezárása". Lesz ebből valami komoly?

Figyelt kérdés

Élő közvetítés itt:


[link]


Elég "forradalmi" a hangulat!!!


2012. dec. 10. 18:58
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
ez így van ... ha az a cél, hogy mindenki boldogulni akar az életben, akkor felesleges papír gyárban 3-5 évet lehúzni ... Nincs munka nem is lesz ki kell menni, ha már francia és német multik piacaira termelünk és ő termékeiket vehetjük meg a boltban, akkor oda kell menni ... Ezt akarta a magyar nép, ezt várták az uniótól 2004ben ... vagy nem?
2012. dec. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Annyira hülyeséget írtatok hogy az fáj.

Nem látjátok miért tüntetnek? Egyértelmű. Teljesen tönkre teszik a felsőoktatást ezzel ez van. Mivel hogy kevesebben fognak jelentkezni, hiába számít arra a kormány hogy majd a nagy része költségtérítésesre megy, meg felveszi a diákhitelt. Hülye az aki felveszi, perkálhatja 5-10 évig. Adóssággal kezdeni az életét korrekt.

Elismerem hogy nincs szükség bölcsészekre. De kérdem én a többit mér csökkentik? Ugyanmiért?

Van egy tehetséges gyerek, mérnök akar lenni, de csak fizetősre veszik fel , mert államilag támogatott az elit tanulók lesznek. Ez a srác lemarad 2 ponttal. Szülei minimálbérért dolgoznak, kétlem hogy kitudják fizetni a tandíjat. Ezért szar, felfogtátok?

Mit végeztetek ti hogy ekkora pofátok van?:D Megválaszolom, semmit. Tudtok nyelveket egyáltalán? Megválaszolom nem.

Másik meg csökkenek a létszámok az egyetemen, ebből következnek elbocsájtások a tanárok közül, az egyetem nem tudja finanszírozni önmagát és befognak csődölni 1től 1ig. Ez van , ez lesz ha ez marad.

Baromságokat ne írjatok már.

Az meg hatalmas kamu hogy jogászból meg a többiből túlképzés van. Mindenből az van, még mérnökből is , festőből is meg mindenből.

2012. dec. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
17:03 Rohadtul nem. Minden vágyam lenne itthon maradna ha megfelelőek lennének a megélhetési körülményeim, de ebben a szaros országban nem lehet egyről a kettőre jutni. Ez van. És ez miatt változtatni kell mert ez így NINCSEN JÓL.
2012. dec. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

"és miért baj, hogy a lityi-fityi bölcsészetre nem lesz támogatás"


Tájékozódni luxus?


[link]


Meg egy kis plusz:

[link]

2012. dec. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Emberek eladtuk a piacainkat állami cégeket, akkor ne várjuk hogy valaki megfogja itt fizetni a magyar munkást...

Nem én szavaztam meg, hogy eladjuk a jövőnket, de belátom, hogy nincs évi 60-70 ezer diplomás munkahely ... Saját tapasztalat, csak azért kaptam munkát, mert az átlagtól jobban lehet tanítani és mert koromnál fogva már nem vágyok ingára ...

Érdemes lenne azt is megnézni hány diplomás tudott elhelyezkedni saját szakmájában az utóbbi 3-4 évben??

Diákként én is ugyanígy gondolkodtam, mint akik tüntetni készülnek, de ha kikerülsz a magyar valóságba megváltozik az ember felfogása ...

Én azt látom egyetemeken tömegképzés van, ezt meg kell szüntetni és legyen kevesebb, de értékesebb ...

A legtöbb meghirdetett munkahelyre is eddig is a gazdag család bukott diákja kapta meg a lehetőséget, aki ráadásul évekig élvezhette az egyetemi éveit ingyen. EGyes szakokon a mai napig nem adták lentebb a szintet és ott mai napig hiány van ..

2012. dec. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Tegyük fel mérnök akar lenni a diák ( nincs nagy verseny, ezért egy jó tanuló be fog kerülni a kedvelt kívánt szakra ).

Ha véletlenül nem üti meg a szintet 3 lehetőség áll előtte.

1. megpróbálja jövőre, többet tanul, hogy megvalósíthassa álmait.

2. Kér valakitől pénzt és 1 év múlva átsorolják államira ha elég jól tanul!

3. Kér az államtól pénzt és visszafizetésre szintén több opció van .

a, Állami alkalmazottként az állami kifizeti helyette.

b, Tudása alapján felveszik egy céghez és adókedvezményben leírják a cégnél a tanulmányaira költött pénzeket.

c, Saját maga fizeti ki, ami egy villamosmérnök esetében 1 millióforint.. Ez valamivel kevesebb mint 3000 font, ennyiért Angliában egy szemesztert nem kapsz ...

Ha itthon dolgozol és nem kapsz szakmádba munkát, akkor viszont tényleg felesleges a diploma ...

Én így látom, az állam átterheli a felelősséget a polgárokra ... lehet vitatni a módját, de az alapgondolat innen fakad... hogy az állam nem tud munkát adni, ezért csak a legtehetségesebbeket támogatja mindenki másnak csak saját felelősségre kezdjen el tanulni ...

2012. dec. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:

Először is. Nem kell lenézni azokat, akik szakközépbe/szakmunkásképzőbe járnak, vagy esetleg kétkezi munkát végeznek. Rájuk is ugyan akkora szükség van, mint a diplomásokra. Gyorsan le is szögezném, hogy én is gimnáziumba járok.

Már hetedikben eldöntöttem, hogy orvos leszek, így célirányosan tanultam az elmúlt 6 évben. Az orvosin nincs túlképzés, sőt...mégis csökkennek a keretszámok. Előfordulhat, hogy bekerülök valamelyikre, de kérdem én: mi van azokkal, akiknek a szülei nem bírnak kifizetni félévente 1 milliót, a gyerek látástól mikulásig tanul és mégsem kerül be?? Mert tanulhat bármilyen jól az ember, mindenkinek (sőt mostmár a nagy többségnek) nem jut hely. Ők mihez kezdenek? Persze, ki lehet menni külföldre is tanulni, de ezzel sajnos csak azt érik el, hogy aki szorgalmas és odatesz apait-anyait, az kimegy külföldre, akinek meg anyuci-apucikája gazdag, annak a seggét betolják egyetemre és vígan ellébecol ott, csak úgy, mint a mai "büfészakokon".

Na, de hogy érdemben is válaszoljak a kérdésre: én is kételkedem benne, hogy a tüntetésekkel sikerülne elérni valamit. A 2011-es keretszámok visszaállítása kizárt dolog, maximum engedményeket kapunk.

2012. dec. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!