Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olyan a mentalitás itt,...

Miért olyan a mentalitás itt, hogy csak a fix fizetésű munkát tekintik állásnak?

Figyelt kérdés

Nagyon nagy a munkanélküliség aránya sajnos itthon. Ennek ellenére, rengeteg jutalékos és fix + jutalékos rendszerben működő állás van betőltetlenül. Miért van ez ?


Nem régen egy BME-s állásbőrze után olvastam, hogy a Banki szférába kerestek friss diplomásokat, de érettségizetteket is nettó 160 ezres fizetésű állásokba, de ezek betőltetlenk maradtak. Nem értem miért?


Én még suliba járok, de nyugaton sokan dolgoznak egész életükbe ilyen munkában végülis biztosítóknál, befektetési intézeteknék, bankoknál kellene dolgozni jó fizetésért, most nem értem Én & a barátnőim sem, hogy a magyar emberek mentalitása miért olyan hogy a fix, végiggörcölöm a 8+2 órát azt vége melóért hajtanak és miért nem ragadnak meg minden lehtőséget?


2012. dec. 11. 19:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Általában a biztosítós állások nagyrésze arról szól, hogy legyél számlaképés - tehát váltsd ki a vállalkozói igazolványt és fizess magad után minden járulékot, ami kb. 60-70 ezer forint - cserébe kapsz némi jutalékot, ha sikerül értékesítened egy olyan országban, ahol az embereknek egyre kevesebb pénzük van élelemre, rezsire.


A fix + jutalékos állásokkal az a probléma, ha nem megy az értékesítés nagyon hamar kikerülsz a cégtől, hiszen nekik miért lenne céljuk egy nulla vagy minimális hasznot termelő munkatárs alkalmazása hosszútávon, de szerintem ilyen jellegű állás minimális van.


Hogy a nettó 160 ezres fixjövedelmű állásokra miért nem találtak jelentkezőt a BME-s állásbörzén talány.

2012. dec. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

"rengeteg jutalékos és fix + jutalékos rendszerben működő állás van betőltetlenül. "


Ezek 99%-ban valamiféle "marketinges" állások, ahol hívogatni kell naponta többszáz ügyfelet, akiknek a t*kük tele van a napi több érdektelen baromsággal, és a 2-3. után eléggé ingerülten küldik el a kedves telefonálót a kedves édes anyukájába. Ezt nyilván túl sokáig a "marketinges" állást betöltő sem bírja.

2012. dec. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
És azt még nem is mondtam, hogy például az Aegonnál az interneten kötött lakásbiztosítás éves díja esetemben 28 ezer forint, ha ezt üzletkötőn keresztül kötném 15 ezerrel több lett volna. Most komolyan 15 ezer forint egy kedvesen mosolygó úriember / úrhölgy óradíja?
2012. dec. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Majd netán, ha végzel a sulival, és elhelyezkedsz egy ilyen helyen, rájössz, hogy elég lelombozó tud lenni, hogy mást sem kell csinálnod, csak vadidegeneket hívogatnod, hogy kössenek életbiztosítást, rakja be a pénzét valami tuti helyre, netán vegyenek fel hitelt úgy, hogy alig van mit enniük, nemhogy még lenne fölösleges havi több tíz ezre ilyenekre.

Nem mellesleg, rohadt nehéz meló ez még annak is, aki felvállalja, hogy naponta százszor küldik el melegebb éghajlatra, netán még ért is hozzá.


a magyar lakosság több mint felének nincs semmilyen megtakarítása, és nem azért, mert tojik rá, hanem azért, mert nincs annyi pénze, hogy félrerakjon.


Üdv a való életben!

2012. dec. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 rémuralom ***** válasza:
Neked bizonyára kimaradtak a történelemkönyv második világháború utáni fejezetei...
2012. dec. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nekem anno must jut eszembe, egy ilyen állásnál a börzén azt mondta az egyik ilyen Banki vezető, hogy ez egy nagyon jó állás & sokat lehet vele keresni!


Elmondta továbbá, hogy nem a szegényeket kell pumpólni, mert az embereknék valami tössz száz millió Ft megtakaírtás van az OTP nél és egyéb bankban, ami csak alig 5%-on "rohad" akkor ennyi volt a kamata. Viszont ha azt az Ő befektetéseibe tennék, ami HOZAMVÉDETT !! Akkor az emberek is jól jönnének ki. Ezt kell elmagyarázni nekik. A szegénység meg nekünk játszik, mert az emberek így félnek a jövőtől és a megtakarításaikat odaadják a befektetőknek.


Magas a jutalék azt mondta és nem vadidegeneket kell hívni, csak a barátainkat, azoknak a barátait, aztán azokét & így tovább.


Így most másképpen látjátok ezt a 160 ezres netto állásokat.

2012. dec. 11. 20:48
 7/17 anonim ***** válasza:

"Most komolyan 15 ezer forint egy kedvesen mosolygó úriember / úrhölgy óradíja?"


(Nem annyira úr)hölgyé igen :)

2012. dec. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

ja, hogy ismerőst hívni.. az még jobb :D majd az utcán is kikerülnek egy idő után :D


és még jó, hogy azt mondja, hogy klassz állás :D gondolod, hogy azt mondja majd, hogy jó szar? :D


basszus, te tényleg nem vágod????????? de mondom, menj el egy ilyen helyre, és megtudod, mennyire istenkirály! hajrá!

2012. dec. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

"(Nem annyira úr)hölgyé igen :)"


A poacveteő ING-nél, csak középkorú krapekokat vesznek fel !

2012. dec. 11. 21:04
 10/17 anonim ***** válasza:

Te ennyire naiv vagy ? A szegénység nektek játszik?

Abban igaza van a pasasnak, hogy akinek hó végén már nincs pénze legfeljebb kenyérre, az fél a jövőtől! Neki hiába ajánlgatsz bármit, a nincsből nem tud félrerakni.

Aki pedig gazdag, az nem reklámozza, hogy sok a pénze.

Nekem vannak gazdag ismerőseim, sőt, milliomos unokabátyám is. De soha nem merném megkérdezni tőle, hogy hol tartja a megtakarításait! Sőt! Ők nem egy ügynöktől akarnak ötleteket hallani, hanem komolyabb fórumokon tájékozódnak, és az infók szerint döntenek.

De próbáld meg, és rájössz, hogy ez nem valós munka.

2012. dec. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!