Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szégyen, ha valaki a...

Miért szégyen, ha valaki a jelenlegi nemzeti körülmények és népi mentalitás miatt nem büszke magyarságára?

Figyelt kérdés

A világsajtóban azt latom, hogy Magyarország egy kicsi, erősen fejletlen, szegény, gyenge stb ország. Beszélgetek külföldi ismerősökkel, s ők is gyakran említik ezeket (a szép dolgok mellett persze), ilyenkor pedig rohadtul elszégyellem magam... Volt aki azt mondta "Tudom melyik kicsi európai országról van szó, arról aminek gazdasága igen gyenge és a vezetője, Orbán rengeteg nehézséget okoz az Európai Uniónak és népének is. Halat adok az égnek, hogy nem egy ilyen instabil helyre születtem, ahol a hírek szerint az emberek napról napra élnek."


Félreértés ne essék! Az alapvetö értékekkel semmi gondom, ilyesmi a magyar konyha, népművészet, versek, irodalom, szép épületek stb... De a nagy bajom az, hogy minderre képtelen vagyok büszke lenni, ha ezt kapom vissza arcomba külföldi ismeröseimtől, illetve olyan az ország helyzete, amilyen jelenleg. A másik meg, hogy a családommal nekünk is hatalmas anyagi és megélhetési gondjaink vannak...


Elegem van abból hogy rengeteg a bunkó ember és rosszindulat, a nevetségesen és szánalmasan depresszív magyar mentalitásból, a lányokat pedig nem hogy "szépnek", egyenesen undorítónak tartom értetlen jellemükkel és pláza p,csa szintű kinézetükkel! Elegem van az általános műveletlenségből és bunkó stílussal, abból hogy alig van ember az utcán aki képes mondani kb 3 mondatott angolul, szerintem teljesen megérthető hogy mindebből én nem kérek és el akarok innen menni.


Kedvelem a Szózatot, de azt a részét nem szeretném betartani hogy "Itt élned, halnod kell!" ez ugyanis az ÉN ÉLETEM, s nem vagyok hajlandó az éhséggel és szegénységgel harcolva nyomorult, embertelen körülmények között elveszni! Én akarok is lenni Valaki az életben, nem pedig egy egyszerű szegény ember! Jogom van dönteni, nem szabhatja ezt meg nekem senki!


Egyik fő életcélom, hogy innen eljussak nyugatra, és ha Isten is megsegít, csak nagyon ritkán fogok ide hazajönni. Szeretnék büszke lenni arra hogy magyar vagyok, de így csak szégyellem...


Ti mit gondoltok erről az egészről?


2012. aug. 1. 15:49
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
100%

Ha idegen vagy a saját hazádban mennyivel lesz jobb odakint?

És ha ott is hasonló körülmények lesznek idővel(tegyük fel) onnan is vándorolsz?Bármennyire is nehéz magyarnak lenni tudni kell,nem elég ide születni.Neked ez nyilván nem megy.

Kinek nincsenek anyagi gondjai,mégis van internet kapcsolatod és írogatod a sopánkodásaidat.Van akiknél áram sincs,mégsem panaszkodnak.Én is nehezen jövök ki,de ha tehetném újra magyarnak születnék Magyarországra.

Ez nevelés és behatások kérdése.Nyilván neked főleg negatív behatásokban volt részed.

A problémák elől elfuthatsz de nem menekülhetsz örökké.

2012. aug. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
84%
Tökéletesen egyetértek veled. Külföldön is lehet büszke az ember a magyarságára. Nem attól lesz magyar valaki, ha hősiesen beledöglik a posványba.
2012. aug. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
79%
Én inkább az a típus vagyok aki inkább beledöglik,de akkor sem hagyja el a hazáját.Manapság kihaló félben vagyunk:)
2012. aug. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
100%

Az a szégyen, hogy beletörődsz ebbe. Ha érdekelne az ország, akkor kimennél külföldre tanulni, dolgozni, majd tudással, pénzzel hazajönnél, és segítenéd az ország talpra állását.

Lehet sírni, hogy itt milyen balkáni körülmények uralkodnak, de azt nem kéne elfelejteni, hogy egyrészt miattunk van ez így, másrészt amíg mindenki sír és menekül (értsd: kimegy, de nem jön haza), addig itt semmi nem fog változni. Mi magyarok sajnos mindig csak más szemében látjuk meg a szálkát, magunkéban a gerendát viszont sosem...

2012. aug. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
100%
És az ismerőseid ismerik is az országot, vagy a 2 perces összefoglalókból ilyen tájékozottak? Azért nem olyan szörnyű itthon, sokan szépen élnek. Szerinted nyugaton mi lesz? Sok ismerősöm van kint, igen, akinek megfelelő végzettsége, orvos stb., van, az jól él kint, de akinek nincs, az kint se valami gazdag.Angliában épphogy kijönnek a fizetésükből, idén már haza se tudtak jönni.
2012. aug. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
41%

Menjél Isten veled!


Én nem megyek innen el soha, ha bele döglök akkor sem hagyom el a hazám!! Nekem a Szózat a szentírás!

2012. aug. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
29%
Igen, mert Európában csak a mi gazdaságunk gyenge? Ha eddig se tudtál valaki lenni, készülj fel, hogy kint is meg kell dolgozni, sőt duplán ezért a kiváltságért. Menj nyugodtan, de ne húzd le ennyire ezt az országot, mert rengeteg jó dolog van és könyörgöm válság után vagyunk. Igen a gazdaságunk nem a legfényesebb, de amit te ábrázoltál például rám nem jellemző.
2012. aug. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
6%

Menjél el! Szervusz!


Magyarországnak csak olyan emberekre van szüksége amelyek büszkék magyarságukra (nem kell a vezetőkre is büszkének lenni, sőt), én soha nem fogom elhagyni Nagy-Magyarország határit én mindenkit testvéremnek tartok a Kárpát-medencében és a Dinjárban!

2012. aug. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
Dinári-hegységben*
2012. aug. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
Nem lehet mindenkinek az országa olyan erős mint Németország vagy kanada.
2012. aug. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!